V nedeľu ráno sa Bitcoin (BTC) a kryptoaktíva znovu dostali do popredia. Televízia CBS so sídlom v New Yorku venovala v nedeľnom vysielaní Sunday Morning osemminútový segment o Bitcoine. Hlavnými aktérmi tejto časti boli dvojičky Tyler a Cameron Winklevossovci, zakladatelia kryptozmenárne Gemini, a Ben Mezrich, autor knihy Bitcoin miliardárov.

Dvojčatá sú hlboko zapletené do sietí Facebooku a Bitcoinu. Už dlhšie sa totižto títo dvaja páni radia na čelo dvoch trendov dnešnej spoločnosti: sociálnych médií a digitálnych peňazí. Winklevossovci zdôraznili, že BTC má potenciál prekonať hodnotu zlata.

Nie sú dostupné štatistiky o tom, koľko divákov daný segment videlo, môžeme však odhadovať, že toto číslo sa pohybuje v miliónoch! To ani zďaleka nie je také zlé.

American Hodl vo svojom tweete kritizuje CBS, keďže ranné správy uviedli, že Bitcoin je šmykľavý a nepochopiteľný:

„Len preto, že vy to nedokážete pochopiť, neznamená, že nikto nemôže. Verte či nie, niektorí z nás chápu, čo sa tu deje.“

Zdá sa, že táto popularizácia a zvýšenie ceny BTC na 9 200 USD v takom krátkom čase hrá do kariet kryptozmenárni Gemini. Jej zakladateľmi sú práve bratia Winklevossovci.

Čo čítať ďalej?

Na čo je vlastne Distributed Ledger a IOTA? (2. časť)

Zdroj:
newsbtc.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

 

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance