[Správy] Hongkonská SFC: Zákazy nie sú riešením • Gemini Dollar je zúčtovateľný na BitPay…

Novinky Prinášame vám najnovšie správy
Prinášame vám najnovšie správy. Zdroj: shutterstock.com/Tero Vesalainen
BITmarkets BITmarkets

Hongkonská SFC: Zákazy nie sú riešením • BitPay spúšťa zúčtovanie v Gemini Dollar • Platobné platformy prestávajú byť zaujímavé • Steve Wozniak, spoluzakladateľ Apple, spúšťa EQUI Global-Blockchain venture fond • India: Blockchain a AI ovplyvňujú nové pracovné príležitosti

Hongkonská SFC: Zákazy nie sú riešením

Zatiaľ čo sa kryptomeny stávajú čoraz bežnejšími, predpisy týkajúce sa kryptosystému sú komplikované. Ako ďaleko môžu úrady skutočne tlačiť na tento proces? Tokeny, ktoré sa považujú za cenné papiere, môžu byť regulované určitými orgánmi, ako je SEC, ale čo iné virtuálne meny? Hongkonská komisia pre cenné papiere a futures (SFC) verí, že úplný zákaz tokenov nie je riešením. Viac sa dočítate tu: https://www.livebitcoinnews.com/ (v angličtine).

BitPay spúšťa zúčtovanie v Gemini Dollar

Spoločnosť BitPay bola založená s cieľom rýchlejšieho, bezpečnejšieho a lacnejšieho vykonávania platieb pomocou Bitcoinu pre organizácie po celom svete. Zavedenie stablecoinu USDC a GUSD ponúka zákazníkom BitPay novú alternatívu ponúkania spoľahlivých altcoinov. Viac sa dočítate tu: https://www.ccn.com/ (v angličtine).

Platobné platformy prestávajú byť zaujímavé

Spoločnosť Barclays pozastavila svoju prácu na navrhovanej platforme obchodovania s kryptomenami. Spojené kráľovsto odteraz uprednostňuje digitálne aktíva, ktoré nie sú zahrnuté do pôvodných obchodných aktivít. Spoločnosť Barclays pôvodne založila štvorčlenný tím, ktorý skúmal výhody vytvorenia platformy pre virtuálne obchodovanie s aktívami pre banku. Členmi tímu boli Chris Tyrer, Marvin Barth, Lee Braine a Matthieu Jobbe Duval. Viac sa dočítate tu: https://www.livebitcoinnews.com (v angličtine).

Steve Wozniak, spoluzakladateľ Apple, spúšťa EQUI Global-Blockchain venture fond

Nový fond rizikového kapitálu sa zameriava na zmenu koncepcie tradičného priemyslu tým, že umožňuje neinštitucionálne investície a zároveň umožňuje investorom obchodovať na externých kryptografických burzách prostredníctvom spoločnosti EquiTokens. Ako uviedol Wozniak, poslaním spoločnosti je hľadať, podporovať a financovať blockchain a technologické hviezdy zajtrajška. Wozniak poznamenal, že spoločnosť už spolupracovala s viac ako 20 podnikmi, ktoré zatiaľ neboli oficiálne spustené. Viac sa dočítate tu: https://cointelegraph.com/ (v angličtine). 

India: Blockchain a AI ovplyvňujú nové pracovné príležitosti

Blockchain a AI ovplyvňujú nové pracovné príležitosti, hovorí indický minister. Podľa článku v New York Times predstavujú vznikajúce technológie, ako napríklad blockchain a umelá inteligencia, vážnu hrozbu pre existenciu ľudskej pracovnej sily. Tento článok podporil jeho postoj zahrnutím príslušných štatistík. Narendra Modi, predsedníčka vlády Indie, sa však domnieva, že tieto technológie nenahradia ľudských pracovníkov. Namiesto toho premiér uviedol, že ľudia by sa mali prispôsobiť svojou prácou tak, aby zodpovedali tomuto vývoju. Viac sa dočítate tu: https://bitcoinexchangeguide.com/ (v angličtine).

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Najväčšia slovenská banka vydala varovanie. Slováci môžu prísť o peniaze a dostať sa do problémov so zákonom

2

Vodiči zúria. Nová daň ich núti platiť za každý prejdený kilometer

3

Veľká automobilka vyhlásila bankrot

4

Sú unikátne slovenské kúpele pred bankrotom? Súd dal majiteľovi poslednú šancu na záchranu

5

Slováci si od júla priplatia za každodenné potraviny

PR články

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom konferencie CryptoVestibull. Získajte vstupenky za zvýhodnenú cenu

Henrieta Balázsová  | 14. júna 2024

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom prestížnej konferencie CryptoVestibull, ktorá sa zameriava na svet kryptomien a blockchain technológií. CryptoVestibull: Unikátne podujatie CryptoVestibull je podujatie, ktoré združuje odborníkov, nadšencov a investorov z oblasti kryptomien a blockchainu.

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom konferencie CryptoVestibul