Centralizované burzy hlásia historicky najvyššiu zásobu stablecoinov. Čaká nás prelomenie odporu a začiatok rastu?

Kategorie: Novinky
Centralizované burzy hlásia historicky najvyššiu zásobu
Centralizované burzy hlásia historicky najvyššiu zásobu. Zdroj: Shutterstock.com/Ground Picture

Centralizované burzy hlásia historicky najvyššiu zásobu stablecoinov, ktorá môže byť náznakom blížiaceho sa rastúceho trendu. Odborníci očakávajú, že investori tieto prostriedky vložia do dvoch najväčších kryptomien podľa trhovej kapitalizácie: Bitcoinu a Etherea.

Čaká nás prelomenie dlhodobej korekcie? Úloha stablecoinov sa častokrát podceňuje, no z historického pohľadu zohrávajú kľúčovú úlohu pri začiatkoch rastúcich období.

Historicky najvyššie zásoby stablecoinov

Stablecoiny predstavujú ekvivalent k fiatovým menám, takže v podstate je ich úlohou zabezpečovať likviditu na trhu s kryptomenami. Z tohto dôvodu je celková ponuka stablecoinov v obehu veľmi dôležitá. Celkový pomer ich ponuky a kapitalizácie tak môže naznačovať buď potenciálny rast, alebo, naopak, pokles cien. Pomer kapitalizácie BTC voči stablecoinom definuje indikátor s názvom „Stablecoin Supply Ratio“ z dielne spoločnosti Glassnode.

V prípade, že je tento indikátor na vysokej úrovni, znamená to, že je ponuka stablecoinov v porovnaní s trhovou kapitalizáciou BTC nízka. Ide o slabý záujem zo strany nákupcov, keďže nie je zo strany stablecoinov dostatočná likvidita. V tomto prípade existuje predpoklad, že bude cena vlajkovej kryptomeny klesať. V opačnom prípade, keď je vysoká ponuka stablecoinov v porovnaní s kapitalizáciou BTC, sa očakáva nárast.

Ukazovateľ pomeru ponuky stablecoinov a trhovej kapitalizácie BTC

Ukazovateľ pomeru ponuky stablecoinov a trhovej kapitalizácie BTC. Zdroj: Glassnode

Od začiatku roka 2022 spomínaný ukazovateľ postupne klesá. Aktuálne sa nachádza na úrovni 2,34. Ide o najnižšiu hodnotu od roku 2018. Zostatok stablecoinov na burzách tak atakuje historické maximá. 6. decembra boli na centralizovaných burzách stablecoiny v celkovej hodnote viac ako 42 miliárd dolárov. V tomto prípade sa preto očakáva, že sa kryptomeny na čele s Bitcoinom čoskoro vydajú smerom nahor.

Prečítaj si tiež: Parabolický rast dolára skončil. Čo to znamená pre Bitcoin?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.