CEO burzy FTX bol opäť konfrontovaný
CEO burzy FTX bol opäť konfrontovaný. Zdroj: Shutterstock.com/mundissima

Sam Bankman-Fried bol opäť verejne konfrontovaný. Tentokrát ho skritizoval generálny riaditeľ burzy Binance Changpeng Zhao (ďalej len CZ), ktorý ho nešetril. Verejná prestrelka medzi ním a zakladateľom burzy FTX tak opäť pokračuje. CZ odmieta akékoľvek tvrdenia, že boli jeho príspevky na Twitteri „spúšťačom“ pádu spoločnosti FTX. Pokles likvidity nastal krátko po tom, čo CZ ohlásil likvidáciu tokenov FTT. Sam Bankman-Fried aj naďalej sám seba zbavuje zodpovednosti.

Sam Bankman-Fried stále prezentoval obraz, v ktorom mňa a ďalších ľudí vykresľoval ako ,zlých chlapcov´. Bol to preňho rozhodujúci plán, ako si udržať status hrdinu. Sam je jedným z najväčších podvodníkov v histórii a taktiež majstrom manipulácie, pokiaľ ide o médiá a kľúčových mienkotvorných lídrov,“ povedal generálny riaditeľ spoločnosti Binance.

Prečítaj si tiež: Neviete, ako investovať do kryptomien? Nový automatizovaný program od burzy Binance to vyrieši za vás!

FTX nebola zdravou firmou

CZ odmieta dohady, že by jeho príspevky na Twitteri spôsobili nekontrolovaný pád burzy FTX. Považuje ich za nezmyselné a absurdné. Podľa CZ žiadnu zdravú firmu nemôže zničiť príspevok na sociálnej sieti. Riaditeľ Binance tak vyjadril názor na nedávne vyšetrovanie agentúry Bloomberg, ktorej cieľom je odsledovať aktivitu na sociálnej sieti v súvislosti s pádom FTX.

Žiadny zdravý podnik nemôže byť zničený tweetom,“ reagoval CZ.

Medzitým naďalej pokračuje vyšetrovanie krachu FTX, v dôsledku ktorého prišli klienti spolu o viac ako 11 miliárd dolárov. Sam Bankman-Fried pokračuje vo svojom verejnom očisťovaní, čo sa prestáva páčiť aj členom jeho právneho tímu. Dokedy mu tento status vydrží, je otázkou, no s istotou sa dá povedať, že sa postaví pred americký súd.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.