Taklimakan Network má nového projektového poradcu.
Taklimakan Network má nového projektového poradcu. Zdroj: shutterstock.com/GroundPicture

V dnešnom článku vám prinášame interview s biznisovým poradcom Taklimakan Networku, Rakeshom Kirpalanim.

Minulý mesiac sa Rakesh Kirpalani, investor a biznisman z Dubaja, pridal ku spoločnosti Taklimakan Network ako jeden z poradcov pre  tento projekt. Taklimakan je mobilný a webový blockchain, ktorý bol vyvinutý ako prístroj na učenie investorov, obchodníkov a kryptonadšencov. Ide pritom o pomôcku, ktorá by mala pomôcť kryptonadšencom odhliadnuc od skúseností, ktoré s kryptomenami (ne)majú. Mala by im poskytnúť možnosť spraviť informované rozhodnutia na kryptotrhu. V tomto interview s pánom Kirpalanim budeme rozoberať jeho skúsenosti s investovaním a zakladaním startupov. Rovnako sprostredkujeme aj jeho myšlienky o blockchain technológií a ICO.

Kto je Rakesh Kirpalani?

Ďakujeme,  že ste sa s nami stretli. Pred niekoľkými dňami ste sa stali členom tímu poradcov pre Taklimakan Network. Ešte predtým ako sa zameriame práve na túto tému, mohli by ste nám povedať niečo málo o vašich biznisových skúsenostiach?

RK: Ďakujem. Moje meno je Rakesh Kirpalani a som profesionálom v biznisovej oblasti už od roku 1994. Vtedy som začal ako partner spoločnosti založenej v Dubaji, IMTC. Do dnešného dňa som partnerom tejto spoločnosti. Obchodujeme najmä na trhu s elektronikou, distribuujeme rôzne značky ako napríklad Sony, Yamaha, GE, Toshiba a mnohé iné. Máme svoje kancelárie v rôznych kútoch sveta ako napríklad Kazachstan, Uzbekistan, Azerbajdžan a Gruzínsko. Rovnako držím exkluzívne distribučné práva v Indii pre spoločnosť Mobile Outfitters. Je to spoločnosť založená v Amerike, ktorá sa zaoberá výrobou obalov na mobilné telefóny. Taktiež som investoval do rôznych spoločností. Vlastním akcie spoločnosti ako napríklad Rassino Herbs Pharmaceutical Products. Takisto vlastním napríklad aj akcie spoločnosti Concept Shapers, ktorá navrhuje elektroniku pre Indickú vládu a priemysel.

Taklimakan je takmer pred vstupom do verejného ICO. Udeje sa tak o pár týždňov. Čo vás prilákalo do sveta ICO a blockchain technológie?

RK: Prvý krát som počul o Bitcoine pred niekoľkými rokmi, kedy som videl dokument o tejto mene na Netflixe. Potom som začal s kolegami rozprávať o kryptomenách, ale väčšina ľudí ani netušila o čo ide. Časom som našiel niekoľko ľudí, ktorí mali rovnaký názor na túto tému a vedeli o nej aj čosi viac. Vďaka ním som začal čítať rôzne blogy a články a sám som sa naučil o kryptomenách všetko čo sa dalo. Odvtedy som bol v spojení s rôznymi ICO s KYC (Know Your Customer). Potom som sa prostredníctvom jedného môjho priateľa, ktorý vedel o mojom záujme o kryptomeny a blockchain, stretol s touto úžasnou skupinou ľudí v Taklimakan.

Taklimakan Network a jeho tím

Čo vás na tíme v Taklimakane zaujalo najviac?

RK: Taklimakan je veľmi, veľmi špeciálny najmä kvôli ľuďom v danom tíme. Zaujalo ma to najmä kvôli tomu, že pri mojich kryptozačiatkoch bolo naozaj ťažké nájsť ľudí, ktorí o blockchain technológii vedeli dostatočne veľa. Nevedel som nájsť základné informácie a trvalo mi takmer rok kým som zistil, čo budem musieť vedieť ohľadom kryptomien na profesionálnom biznisovom leveli. Ihneď som rozpoznal potenciál Taklimakan a to, že sa snažia zaplniť dieru na tomto trhu. Ak sa ľudia budú snažiť nájsť pravdivé informácie o tejto technológii alebo o obchodovaní, Taklimakan tu bude pre nich. Je to akési unikátne miesto, kde môžete nájsť odpovede na všetky otázky. Je to centrálne miesto, kde môžete diskutovať o čomkoľvek s ľuďmi, ktorí sú naozaj skúsení. Sú tam na to, aby vás sprevádzali na ceste kryptosvetom. Všetky informácie tak nájdete akoby pod jednou strechou.

Poradca pre Taklimakan Network

Na základe vašej biznisovej minulosti, čo vás viedlo k tomu, aby ste sa stali poradcom pre túto spoločnosť?

RK: Ako akcionár v rôznych spoločnostiach, rozumiem, že investori musia mať informácie hneď po ruke. Taktiež viem, že veľa ľudí na trhoch špekuluje. Takíto ľudia musia mať informácie 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Rovnako ako aj profesionálne vedenie na takýchto trhoch. Nemôžete mať profesionálneho obchodníka, ktorý dostane odpoveď na svoje otázky zajtra alebo ešte neskôr. Taklimakan je jedno z miest, kde môžete nájsť odpovede na vaše otázky ihneď. Je to nástroj pre investorov a obchodníkov ktorí potrebujú informácie ihneď. Hlavné poslanie Taklimakan Network-u je zvýšiť vzdelanie a povedomie verejnosti o kryptomenách. Je to unikátna platforma, ktorá pomáha ľuďom od úplného začiatku. Ide o presne taký zdroj informácií, ktorý som ja vo svojich začiatkoch potreboval a hľadal. Preto chcem prispieť svojimi znalosťami a uistiť sa, že projekt bude úspešný.

Máte veľa skúseností s prácou v Spojených Arabských Emirátoch a Dubaji. Myslíte si, že Taklimakan bude populárny v tejto časti sveta?

RK: Verím, že táto platforma bude populárna najmä v týchto kútoch sveta. Viem z mojej vlastnej skúsenosti, že nájsť dostatočné množstvo zdrojov na túto tému je ťažké. Je množstvo ľudí, ktorí sa chcú aktívne zaujímať a obchodovať kryptomeny, ale nemajú nikoho, kto by ich na tejto ceste viedol. Taklimakan preto poskytuje zdroje a dáva im rady, ktoré im môžu na kryptotrhu pomôcť. Takže áno, verím, že Taklimakan bude úspešný nielen v Dubaji, ale aj všade na svete. Taklimakan je pritom veľmi elegantný a jednoduchý na používanie.

Záver

Verejné ICO Taklimakan Networku bude oficiálne spustené 9.apríla 2018. Patrí medzi Ethereum ERC20 tokeny a jeden TKLN token sa bude predávať za 0,05 dolára. Spoločnosť ponúka aj možnosť 10 balíkov pri väčších kúpach. Pre viac informácií o Taklimakan Network navštívte ich webstránku taklimakan.io

Sledujte novinky z kryptosveta a navštívte    náš Facebookprípadne Instagram, alebo Twitter. Neváhajte sa tiež prihlásiť na odber notifikácií. Inštrukcie získate po kliknutí na zvonček vľavo dole.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance