Európa je lídrom v kryptomenách
Kryptomeny v EU. Zdroj: Shutterstock, Filippo Ronca Cavalcanti

Podľa posledných štatistík spoločnosti Chainalysis je Európa najväčšou kryptomenovou ekonomikou sveta s transakciami v hodnote viac ako 1 bilión dolárov.

Prečítaj si tiež: Generálny riaditeľ JPMorgan – BTC sa môže zhodnotiť aj 10x, ale stále ho nekúpim

Európa je najväčšou kryptomenovou ekonomikou

Čo je však za tým? Najmä neustále rastúca popularita DeFi projektov, ktoré vzbudzujú záujem veľkých investorov. Štatistika odzrkadľuje obdobie od júla 2020 až do júna 2021. Za tento čas bol zaznamenaný výrazný nárast objemov transakcií prakticky vo všetkých kategóriách kryptomien.

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Európa je lídrom aj z hľadiska záujmu inštitucionálnych investorov. Investície veľkých hráčov vzrástli extrémnym spôsobom z 1,4 miliardy až na 46,3 miliardy v priebehu jedného roka. Ak sa pozrieme na samotné štáty, lídrom je Veľká Británia s hodnotou viac ako 170 miliárd USD.

„Rast Spojeného kráľovstva je poháňaný najmä rastúcim záujmom inštitucionálnych investorov. Môžu za to najmä obrovské čiastky, ktoré poháňajú objem transakcií,” uviedol marketingový manažér Chainalysis, Henry Updegrave.

Môže ťa zaujímať: Cardano spúšťa najambicióznejší projekt – bude mať vlastný stablecoin!

Veľkí hráči sú jednoznačne hlavnou silou pri raste kryptomien. Najväčší prílev financií zaznamenali najmä investičné produkty BTCETH od spoločnosti Grayscale, CoinShares a 21Shares.

Okrem samotného záujmu rastie aj adopcia kryptomien. Podľa výskumu „Chainalysis 2021 Global Crypto Adoption Index” sú Vietnam, India a Pakistan lídrami na trhu z hľadiska prijatia kryptomien, transakcií a objemu obchodov.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre