Twitter akcie: shutterstock.com/Tero Vesalainen

Nedávno sociálne siete a média obletela správa, že miliardár Elon Musk nakoniec opätovne potvrdil kúpu Twitteru. Akcie spoločnosti na správu reagovali miernym rastom. Miliardár David Einhorn pre agentúru Bloomberg vyhlásil, že akcie Twitteru predstavujú preňho a jeho fond Greenlight Capital vynikajúcu príležitosť na otvorenie dlhej pozície, čo znamená, že očakáva veľký rast. Samozrejme, rast možno očakávať len v prípade, ak sa kúpa spoločnosti úspešne sfinalizuje.

Je to v podstate jediná významná dlhá investícia, ktorú sme za celý rok uskutočnili, pretože sme boli veľmi opatrní vzhľadom na medvedí trh,“ povedal Einhorn pre Bloomberg.

Zisk z rastu akcií plánuje investor ďalej preinvestovať:

„Investícia do niečoho, ako je Twitter, čo sa podľa mňa tento rok vyrieši, je dobrá, pretože by som mal získať hotovosť, ktorú by som mohol presunúť do ďalšej veci.“

Twitteru sa darí

Oproti zvyšku trhu sa akcie spoločnosti Twitter (TWTR) držia. Od začiatku októbra narástli o vyše 23 % na cenu 50,07, no napriek tomu sú pod nákupnou cenou 54,20 dolára za akciu, teda pod cenou, za akú má Musk Twitter kúpiť. Elon Musk má spoločnosť kúpiť za 44-miliárd dolárov, pričom pôvodne od kúpy vycúval, keďže nemal k dispozícii presné štatistiky o počtoch fiktívnych účtov na Twitteri. Súd by však, podľa viacerých analytikov, nevyhral, preto kúpu sociálnej siete opäť obnovil.

Od predaja Twitteru mnohí očakávajú veľké zmeny. Musk totiž patrí nielen medzi populárne a vplyvné osobnosti vo svete, ale aj medzi fanúšikmi kryptomien. 11. októbra platforma LunarCrush, ktorá sa zaoberá sociálnym prieskumom trhu s kryptomenami, informovala, že tweety Elona Muska patria medzi najvplyvnejšie a najčastejšie zdieľané používateľmi Twitteru. Týka sa to predovšetkým kryptomeny Doge, s ktorou má Musk veľké plány. Podľa niektorých členov komunity okolo Dogecoinu môže Doge výrazne narásť krátko po tom, čo Musk odkúpi Twitter.

Ako sa pozeráte na akcie Twitteru vy? Zmení sa podľa vás Twitter potom, čo ho odkúpi Musk? O svoj názor sa môžete podeliť v komentári nižšie.

Čítaj ďalej: TOP 5 kryptomien, ktoré nakupovali investori v miliardách dolárov

 

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance