„Buďte opatrní, Bitcoin bude opäť klesať,“ upozorňuje viacero analytikov trhu

Kategorie: Novinky
Bitcoin môže opäť klesnúť
Bitcoin môže opäť klesnúť. Zdroj: Shutterstock.com/nuttapon averuttaman

Poprední analytici varujú investorov a sú presvedčení, že Bitcoin môže opäť výrazne klesnúť a dosiahnuť tak nové minimum. Volatilita totiž stráca na sile.

Bitcoin môže opäť klesnúť

Najväčšia kryptomena sa častokrát označuje za aktívum s najvyššou volatilitou. Tento faktor dokázal odradiť veľké množstvo investorov. Aktuálne sa však situácia otáča a Bitcoin je dokonca menej volatilný, ako niektoré štandardné aktíva. Pred nedávnom sme vás o tomto fakte informovali aj v našom článku, ktorý si môžete prečítať tu.

Hlavný investičný riaditeľ spoločnosti Valkyrie Investments Steven McClurg považuje pokles volatility za signál poklesu. Uviedol to v nedávnom rozhovore pre agentúru Bloomberg. Obáva sa, že to bude znamenať ďalší pokles Bitcoinu. Veľkú pozornosť pritom prikladá aj poklesu objemov obchodovania.

Volatilita BTC a SP500

Volatilita BTC a SP500. Zdroj: CoinMarketCap

Na obrázku môžeme vidieť 30-dňovú realizovanú volatilitu Bitcoinu, ktorá dosiahla 52 %. Ide o výrazný pokles, keďže sa v prípade ročného horizontu pohybovala na úrovni 64 %. Pokles je viditeľný aj v prípade objemov, ktoré sú aktuálne pod hranicou 50 miliárd dolárov. Volatilita S&P 500 je pritom viditeľne vyššia.

„V prípade dlhodobej korekcii je nízka volatilita spojená s nízkymi objemami, teda presne to, čo nechceme vidieť. Môže sa to ešte zhoršiť, keďže FED plánuje ďalšie zvyšovanie sadzieb. Nízky objem a volatilita spôsobia obrovský pokles cien,“ uviedol McClurg.

Ďalším analytikom, ktorí varuje pred poklesom BTC, je Yassine Elmandjra, ktorý pôsobí v spoločnosti Ark Investment Management.

Nízka volatilita možno naznačuje, že sa Bitcoin stáva nudnejším aktívom. Pri nízkych objemoch to však môže byť veľký problém pre cenu,“ uviedol Elmandjra.

Prečítaj si tiež: „Wall Street a špičkové finančné inštitúcie čakajú na moment, aby mohli masívne investovať do kryptomien,“ upozorňuje investor Anthony Pompliano

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.