GMX narástol o 95 percent
GMX narástol o 95 percent. Zdroj: Shutterstock.com/Sinisa Botas

Počas 7. až 9. novembra celý kryptomenový trh zaznamenal korekciu, ale nie každá kryptomena sa z tohto pádu spamätala rovnako. Dnes sa pozrieme na jeden altcoin, ktorý dokázal za toto obdobie narásť až o 95 %. Reč je o GMX.

GMX – sľubný projekt na sieti Avalanche

Avalanche oznámil stimul vo výške 4 milióny dolárov od Avalanche Foundation, ktorý by mal posilniť ekosystém Avalanche DeFi. Stimul bude vydaný počas niekoľkých mesiacov spolu s platformami založenými na protokole GMX. Patrí tu napríklad TraderJoe, YieldYak, Dopex a Yeti Finance.

GMX bol spustený na Avalanche v januári a predstavuje decentralizovanú výmennú platformu, ktorá umožňuje používateľom obchodovať spotové a trvalé futures kontrakty na Avalanche blockchaine. Ďalším pozitívnym faktorom je fakt, že poskytuje aj veľkú likviditu.

Ako vidíme na grafe nižšie, cena GMX narástla od 9. novembra iba za týždeň o 95 % v najvyššom bode. V súčasnosti sa cena obchoduje o 56 % vyššie v porovnaní so spomínaným minimom.

GMX/USD 4H
GMX/USD 4H. Zdroj: TradingView

TIP: Skupina Kryptotrejder funguje už viac ako 5 rokov. Ich členstvom si prešlo už viac ako 2000 ľudí. Analýzy, dôležite udalosti a signály. Pridaj sa do komunity.

GMX je z pohľadu posledného týždňa druhým najziskovejším tokenom z TOP 100 hneď po Trust Wallet Token (TWT), ktorý narástol vďaka odlivu kryptomien z búrz bezprostredne po krachu FTX, ako sme vás informovali. Platforma eliminuje riziko nestálej straty tým, že umožňuje poskytovateľom likvidity riskovať stratu svojho kapitálu, ak sú obchodníci ziskoví. Ak obchodník príde o peniaze, vytvorené poplatky sú odmenené poskytovateľom likvidity. Naopak, ak sú obchodníci ziskoví, zodpovednosť preberajú poskytovatelia likvidity.

Okrem stimulu 4 miliónov dolárov, ktoré budú pridelené v priebehu niekoľkých mesiacov, používatelia môžu poskytovať likviditu na GMX a využívať nové produkty, ktoré sa vyvíjajú.

Mohlo by ťa zaujímať: Denný komentár: Teraz je správny čas nakupovať akcie a kryptomeny, nie predávať!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance