Steve Wozniak sa pripojil k investičnému fondu zameranému na blockchain

BITmarkets BITmarkets

Steva Wozniaka snáď nemusíme predstavovať nikomu. Ide o jedného z najvplyvnejších a najvýznamnejších podnikateľov, inovátorov a investorov do nových technológii posledných desaťročí. Iba nedávno sa objavila správa, že Steve Wozniak sa rozhodol pripojiť k spoločnosti EQUI Global, ktorej hlavným zameraním sú kryptomeny a technológia blockchain.

„Woz” a EQUI Global

Woz, ako Steve Wozniaka prezývajú, sa údajne iba nedávno rozhodol spojiť so spoluzakladateľom spoločnosti EQUI Global Dougom Barrowmanom a podnikateľkou a inovátorkou Michelle Mone. Wozniaka mala zaujať myšlienka spojenia tradičného investovania, nových technológii a blockchainu samotného. Podľa všetkého by mal Steve Wozniak zasadnúť na pozíciu technického inovátora.

Avšak toto ani zďaleka nie je prvýkrát, čo sa Steve Wozniak vyjadruje na adresu kryptomien a prejavuje záujem o túto novú technológiu. Už v novembri 2017 sa Woz vyjadril, že Bitcoin vníma ako zlato a americký dolár môže byť označený ako podvod. Začiatkom tohto roku sa spoluzakladateľ Applu vyjadril na adresu kryptomien opäť, keď Bitcoin označil za jedinú „pravú” kryptomenu. Takisto sa nechal počuť, že kryptomenám ako celku verí a že v nich vidí budúcnosť.

„Myšlienok a vlastných nápadov mám desiatky. Stále dostávam nové a nové. Odkedy som so Stevom Jobsom spoluzaložil Apple som na všetky tieto nové nápady a ponuky hovoril nie. Prvýkrát po 20 rokoch som sa teraz rozhodol povedať áno a to práve tomuto projektu. Chcem byť totižto súčasťou niečoho tak veľkého. Skutočne tomu verím rovnako, ako verím projektu EQUI Global.”

Čo je EQUI Global?

Ide o projekt, ktorý funguje na blockchain Etherea. Pôjde o akýsi investičný fond pre „sofistikovaných investorov.” Je tomu tak preto, že tento fond sa bude zameriavať najmä na technologické startupy. Takisto však EQUI Global investuje 20% do umenia a do trhu s nehnuteľnosťami. Týmto krokom chce aspoň znížiť obrovské riziko, ktoré je často spájané s investíciou do kryptomien.

Prítomnosť Steva Wozniaka pridáva obrovskú kredibilitu tomuto projektu. Možno práve to je tá posledná kvapka, ktorú EQUI Global potrebuje k tomu, aby táto spoločnosť prerazila do sveta. Jeho hlavnou úlohou bude rozhodovať o tom, ktoré technické startupy majú potenciál a sú hodné investície. Bude tak rozhodovať aj o samotnom portfóliu tejto spoločnosti.

„Už teraz máme viac ako 20 rôznych projektov, na ktoré sa podrobne pozeráme. A to sme ešte ani oficiálne nespustili našu platformu. Bude to veľmi vzrušujúce. Avšak našou primárnou úlohou je nájsť, podporiť a investovať do tých najperspektívnejších projektov s tou najlepšou technológiou pre budúcnosť.”

Záver

Určite budeme sledovať to, ako sa bude tomuto projektu dariť. Nielen kvôli prítomnosti Woza. EQUI Global má potenciál na to, aby našiel naozaj tie najlepšie projekty do budúcna. Najmä keď hovoríme o nových startupov zameraných na technologický progres, EQUI Global má ambície radiť sa medzi špičku. EQUI Global môže pomôcť novým, mladým projektom zrealizovať ich nápady od počiatočnej myšlienky až ku vybudovaniu úspešnej spoločnosti.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Zdroj:
cryptovest.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.