Goldman Sachs investuje milióny dolárov do firmy BitGo, ktorá spravuje kryptomeny

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Amerického bankového giganta Goldman Sachs pravdepodobne poznáme všetci. Na adresu kryptomien sa však málokedy vyjadroval kladne. To sa však v poslednej dobe veľmi rýchlo mení.

To, že množstvo veľkých investičných spoločností z Wall Streetu kryptomeny jasne odsudzuje, či odsudzovalo, nie je žiadnym tajomstvom. Nechýbala medzi nimi ani jedna z najväčších svetových investičných spoločností Goldman Sachs. Trend sa však mení a spolu s ním aj názory veľkých spoločností, ktoré svoje postoje voči kryptosvetu a predovšetkým voči blockchainu postupne prehodnocujú. To platí aj pre Goldman Sachs.

Novogratz a Goldman Sachs – kryptomenový prognostik vs. kryptomenový skeptik

Ešte relatívne nedávno sa svetom prehnala informácia, že sa Goldman Sachs chystá vstúpiť do sveta kryptomien s ponukou produktov zameraných na správu digitálnych majetkov. Teraz sa pre zmenu spojil so svojím bývalým partnerom Mikeom Novogratzom. Ten je známy svojimi optimistickými prognózami. Spolu zainvestovali nemajú sumu peňazí do firmy BitGo. Táto firma spravuje kryptomeny a bola založená v roku 2013. Vďaka listine, ktorú spoločnosť získala od divízie bankovníctva v Južnej Dakote, je BitGo taktiež kvalifikovaným správcom a uchovávateľom kryptomien.

Mohlo by vás zaujímať: Goldman Sachs zavádza Bitcoin futures pre inštitucionálnych investorov

Čiastka, ktorú obaja partneri spoločnosti poskytli, dosahuje výšku 15 miliónov dolárov. Goldman Sachs a Novogratz, generálny riaditeľ kryptoinvestičnej spoločnosti Galaxy Digital, zdôraznili svoj ďalší krok vo svete kryptomien rastúcim záujmom ich klientov o digitálne majetky. Podľa Bloomberg by investícia veľkej spoločnosti z Wall Streetu, akou je Goldman Sachs, mohla BitGo pomôcť pri získavaní nových bohatých investorov.

Americký bankový gigant však investuje peniaze aj do iných spoločností. Nedávno napríklad vložil 25 miliónov dolárov do spoločnosti Veem. Tá sa zaoberá zvýšením efektivity platieb malých podnikov pomocou blockchainu. Spoločnosť Goldman Sachs takisto získala svoje miesto v rade spoločnosti Veem.

Záver: Lepšia budúcnosť pre kryptosvet

To, že sa pohľad veľkých spoločností na kryptosvet mení k lepšiemu, je už dlhšie známe. Pre krypto je však dôležité, aby tento trend rástol viac a viac a spolu s ním aj adopcia digitálnych majetkov. Podľa slov Novogratza je však dôležité, aby správcovia kryptomien pokračovali v dôkladných testoch platforiem, aby tak bola zabezpečená stabilita pri postupnom zvyšovaní záujmu z radu investorov.

Tento článok bol preložený z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Michal V.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.