Guvernér Bank of England a Bitcoin
Guvernér Bank of England a Bitcoin , zdroj: www.shutterstock.com/aslysun

Bitcoin v žiadnom prípade! Na druhej strane Bank of England propaguje digitálnu menu centrálnej banky CBDC ako novú „revolúciu peňazí“. Briti s tým však nie sú stotožnení a nie sú veľmi ochotní ju používať.

Guvernér Bank of England, Andrew Bailey, vyjadril obavy z prijatia Bitcoinu v El Salvádore ako zákonného platidlo po tom, čo prezident Nayib Bukele oznámil spustenie „Bitcoin City“.

Bailey tvrdí, že rozhodnutie stredoamerickej krajiny prijať Bitcoin ako menu je alarmujúce, pretože spotrebitelia pravdepodobne trpia extrémnou volatilitou kryptomeny.

Mohlo by ťa zaujímať: Chystá sa India zakázať všetky kryptomeny? Ako ďaleko môže zákaz zájsť?

El Salvádor a Bitcoin je tŕňom v oku mnohých

Bitcoin stál približne 43 000 dolárov v prvý deň prijatia El Salvádorom ako zákonného platidla. BTC odvtedy vzrástol na nové historické maximum cca 69 000. Cena sa odvtedy však znížila. V čase písania článku BTC stojí približne 55 000.

„Znepokojuje ma, že táto krajina si ju (má na mysli kryptomenu) vybrala ako svoju národnú menu a oficiálne platidlo,“ povedal Bailey na vystúpení v Cambridgeskej univerzite.

Guvernér taktiež polemizoval, či občania El Salvádoru vôbec chápu funkciu a volatilitu Bitcoinu. Práve táto otázka v ňom spôsobuje najväčšie obavy.

Bailey tiež citoval nedávne vyhlásenie Medzinárodného menového fondu (MMF), ktorý je zodpovedný za sledovanie rizík globálnych finančných systémov. V správe sa opisovali „významné riziká“ vyplývajúce z kryptomien ako zákonného platidla a obchodovania s Bitcoinom v krajine. MMF sa už niekoľkokrát vyjadril a varoval „bitcoinovú krajinu“. Miestnej vláde to však nezabránilo prijať BTC ako zákonné platidlo už v septembri tohto roku.

Si začínajúci alebo stredne pokročilý obchodník? V našej komunite traderov ti obchodovanie na burze pôjde ľahšie. V skupine nájdeš analýzy, denný update trhu, signály a, samozrejme, kompletné video návody od základov až po profesionálne obchodné systémy. Iba do konca tohto mesiaca v Black Friday 50 % zľave. 

»»»Chcem objednať členstvo v zľave!«««

Digitálna mena centrálnej banky je však v poriadku

Bailey dodal, že Bank of England aktíve študuje a analyzuje, kedy a ako spustiť digitálnu menu centrálnej banky (CBDC), pričom uvádza:

„Existuje silný argument za prijatie digitálnej meny, ale podľa nášho názoru musí byť najprv stabilný, najmä ak sa bude používať na bežné platby. Táto vlastnosť určite neplatí pre kryptoaktíva.”

Správa prichádza krátko po tom, čo zástupca guvernéra tej istej banky, Jon Cunliffe, vyhlásil, že CBDC sú „revolúciou vo funkčnosti peňazí poháňaných novodobou technológiou.“

Avšak treba dodať, že väčšina britskej dospelej populácie je skeptická a znepokojená potenciálnym prijatím CBDC.

Čítaj ďalej: Nový nemecký kancelár Olaf Scholz varuje pred budúcim rastom BTC a ďalších kryptomien

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre