Binance coin spaľovanie minci
Binance coin spaľovanie minci, zdroj: shutterstock.com/Autor: Kuklos

Spaľovanie mincí si vieme predstaviť niečo ako keď centrálna banka stiahne z obehu isté množstvo peňazí. Tieto peniaze sa navždy zničia a odstránia z obehu. Takýto systém funguje napríklad na Ethereu, alebo na Binance coine. Práve burza Binance prišla ešte 4 roky dozadu s týmto nápadom postupne sťahovať mince z obehu a zvyšovať tak reálnu hodnotu každej mince, ktorá naďalej zostane medzi investormi a obchodníkmi.

Ako to funguje?

Pôvodný whitepaper burzy Binance uvádzal, že burza spáli 20 % svojich štvrťročných ziskov v BNB, ktoré zarobí. Whitepaper bol zmenený v roku 2019 za účelom odstránenia takéhoto systému, čo znamená, že už nie je jasné, koľko BNB sa spáli. Podľa posledných vyjadrení burzy sa priemerne každý štvrtok stiahne z obehu približne 2 milióny mincí. Ročne to teda vychádza na 8 miliónov. Vždy ale záleží od ziskov, ktoré burza má. V prepočte na celkové množstvo mincí, ktoré je obmedzené na 200 miliónov, burza priemerne ročne stiahne z obehu 4 %. Aktuálne namiesto pôvodných 200 miliónov je už v obehu iba 166 801 148 týchto kryptomien. Pálenie sa má zastaviť na počte 100 miliónov mincí, čo sa očakáva približne za 15 rokov. Od tohto momentu už nové mince nebudú vytvorené (čo nie sú, mimochodom, ani teraz) a nebudú ani žiadne stiahnuté z obehu. Pokiaľ to burza nezmení, bude daný presný počet 100 miliónov mincí BNB.

Binance pálenie minci
Binance pálenie minci, zdroj: binance.com

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Ako to ovplyvňuje cenu Binance coinu?

Keďže burza Binance prakticky odkupuje mince od používateľov tejto kryptomeny, dá sa očakávať postupný cenový nárast. Môžeme hovoriť aj o deflácii, čim časom reálna hodnota (nie tá špekulatívna, ktorá je na grafe) neustále rastie. Okrem tejto zaujímavej spaľovacej vlastnosti projekt Binance zároveň stojí za veľkým ekosystémom búrz, smart chainom, charitou a ďalšími produktmi. Určite môžeme investíciu do tejto kryptomeny považovať za veľmi dobré rozhodnutie (nejde o finančnú radu; každý by sám mal zvážiť rizika investovania na burze a toho, že hocikedy môže nastať pokles).

Prečítaj si aj: Ako overiť účet na burze Binance – návod krok po kroku

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre