[SPRÁVY] Zakladateľ PayPalu Thiel: Bitcoin stratí význam – Vývojár Woo: Bitcoin pôjde pod 5900 USD

Kategorie: Novinky

Zakladateľ PayPalu Thiel: Bitcoin stratí význam – Vývojár Woo: Bitcoin pôjde pod 5900 USD – Burza OKEX oznámila podporu pre TRON – Prepad ETH kvôli veľkému odpredaju na Bitfinexe – Bithumb uvalila zákaz na užívateľov 11 krajín a znižuje limity pre neidentifikovaných užívateľov – Filipínske banky spojazdnili platobný systém na ETH blockchaine – Čínske univerzity zavádzajú blockchain – Podľa Franka Abagnala je blockchain technológiou budúcnosti – Nemecké úrady predali zadržané kryptomeny za 12 mil. EUR – Britský hacker odsúdený na 10 rokov, polícia zabavila Bitcoiny za 600 000 USD

Získajte profesionálne analýzy a exkluzívny pohľad na kryptomeny na trading11.com

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravila Denisa.

Správa dňa

Peter Thiel, miliardár, podnikateľ a zakladateľ PayPalu, vyjadril svoje presvedčenie, že existuje 50 – 80% šanca, že cena Bitcoinu klesne až k momentu, kedy bude táto aktuálne najväčšia kryptomena bezvýznamná. Domnieva sa, že je omnoho pravdepodobnejšie, že Bitcoin zlyhá, než že bude pokračovať v raste. Oproti tomu vidí Thiel 20 – 50% šancu, že cena digitálnej meny by mohla v blízkej budúcnosti rásť. Investopedia.com (v EN)

Kryptomeny a ICO

Willy Woo, vývojár Bitcoinu, varoval, že ceny Bitcoinu by sa čoskoro mohli dostať pod zatiaľ najnižšiu hodnotu tohto roku – 5900 USD. Domnieva sa totiž, že hladina 7000 USD nevydrží. Bitcoinist.com (v EN)

Burza OKEX oznámila svoju podporu pre kryptomenu TRON, ktorú čaká zásadný upgrade a migrácia tokenov. Cryptorecorder.com (v EN)

Cena Etherea (ETH) včera (28.5.) výrazne prepadla. Podľa niektorých analytikov je dôvodom veľký odpredaj tokenov na burze Bitfinex, ktorý je pripisovaný EOSu. Cointelegraph.com (v EN)

Mohlo by vás zaujímať: Magical Crypto Friends chcú lepší Consensus

Burzy

Kryptoburza Bithumb uvalila od 28.5.2018 zákaz poskytovania svojich služieb pre rezidentov 11 krajín. Ide o súčasť ich nových AML (anti money laundering) pravidiel. Ďalej tiež oznámila, že pre obavy z finančných trestných činov bude postupne znižovať limity na výber pre tých klientov, ktorí neprevedú svoje účty na účty so skutočným menom. News.bitcoin.com (v EN), Cointelegraph.com (v EN)

Mohlo by vás tiež zaujímať: Burzy a zmenárne kryptomien – ako si vybrať?

Biznis

Päť lokálnych bánk na Filipínach zaháji pilotné testovanie systému pre maloobchodné platby v reálnom čase na blockchaine, vyvinutom startupom Consensys. CCN.com (v EN)

Niekoľko špičkových čínskych univerzít plánuje vybudovať decentralizovanú organizáciu na blockchaine. Jej cieľom bude sprístupniť vzdelávacie zdroje a učiniť ich cenovo dostupnejšími. Coindesk.com (v EN)

O téme sme tiež písali: Čína využije blockchain na monitorovanie osôb

Frank Abagnale, majster podvodov, ktorého život bol predlohou k populárnemu filmu „Catch Me If You Can”, nedávno na konferencii Blockchain Nation v Miami konštatoval, že verí, že blockchainová technológia je budúcnosťou bezpečného spracovávania informácií a vysporiadania dát. CCN.com (v EN)


Regulácie

Obavy z vysokej cenovej volatility spôsobili, že nemeckí úradníci pristúpili k núdzovému odpredaju zabavených kryptomien v hodnote presahujúcej 12 miliónov EUR. Odpredaj prebiehal po dobu takmer dvoch mesiacov a týkal sa údajne 1312 BTC, 1399 BCH, 1312 BTG a 220 ETH. Coindesk.com (v EN)

Britský počítačový hacker bol odsúdený na 10 rokov a osem mesiacov vo väzení. Stalo sa tak po tom, čo bol prehlásený vinným z predaja 63 000 ukradnutých kreditných a debetných kariet na dark webe. Polícia zachytila časť Bitcoinov v hodnote cez 600 000 USD. Newsbtc.com (v EN)

Naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.