Závislosť na obchodovaní kryptomien – problém súčasnej krypto-spoločnosti?

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Škótska nemocnica Castle Craig ako prvá na svete začala s nevšednou experimentálnou liečbou. Lekári tam na svojich pacientoch zaznamenali nový druh duševnej choroby. Obchodovanie kryptomien môže v ojedinelých prípadoch prejsť do behaviorálnej závislosti.

Získajte profesionálne analýzy a exkluzívny pohľad na kryptomeny na trading11.com

„Títo pacienti sú závislí na detailnom monitorovaní
hodnoty digitálnych tokenov, ktoré majú v portfóliu.”

Sedí na vás tento popis? Možno by ste mali zvážiť návštevu Škótska. 🙂

Obchodovanie kryptomien pripomína gambling

Zariadenie vo West Linton používa techniky, ktoré sú účinné pri liečení závislosti na hazarde. Krypto-traderi sa tak učia, ako v živote fungovať bez grafov a skalpovania.

Chris Burn, miestny terapeut špecializujúci sa na liečbu závislosti na hazarde, povedal:

„Rizikové obchodovanie na volatilných krypto-trhoch veľmi pripomína gambling. Ponúka vzrušenie a útek z reality. Popularita Bitcoinu v poslednej dobe rastie a ľudia na ňom veľa zarobili, ale aj prerobili.”

Toni Martini, ďalší terapeut tamojšej nemocnice, pri liečbe využíva svoje skúsenosti s kokaínom.

Záver

Krypto-trading môže byť naozaj návykový. Nájdeme v ňom isté aspekty stávkovania a jednoduchá dostupnosť môže pritiahnuť slabších jedincov, ktorí o tom nevedia nič. V každom prípade netreba zabúdať, že za obrazovkou monitora sa nachádza reálny svet.

Istú formu závislosti na kryptomenách má každý poriadny fanúšik. Veľa ľudí nezačne deň bez skontrolovania svojho portfólia alebo coinmarketcapu. Väčšinou však ide o neškodnú záľubu.

Tento článok sa vymyká nášmu bežnému spravodajstvu, no občas je fajn upozorniť aj na odvrátené stránky krypto-sveta. Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, prihláste sa na odber notifikácií (návod nájdete tu).

Naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.