Vyhľadávač od Microsoftu Bing sa pridáva k zákazu kryptoreklám – Včera došlo k hard forku BCH – Piata najväčšia banka bude testovať vlastnú kryptomenu – Interný audit burzy Upbit nepreukázal pochybenie – Bithumb pridáva päť nových kryptomien – Japonská Nomura bude ponúkať investície do digitálnych aktív – Výrobca ťažobných zariadení Canaan Creative plánuje najväčšie krypto IPO vo výške 1 miliardy USD – FuzeX vytvoril inteligentnú platobnú kartu až pre 15 krytpomenových účtov a 10 debetných, alebo platobných kariet – GME Group s partnerom vydáva referenčnú sadzbu pre ETH – LG plánuje blockchainovú platformu Monachain – Ukrajina chce legalizovať kryptomeny – Americkí regulátori nechcú utláčať kryptomeny

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravila Denisa.

Správa dňa

Bing, vyhľadávač od Microsoftu, sa rozhodol tiež pripojiť k trendu zákazov inzercie kryptomien, ktorý v januári inicioval Facebook, a neskôr ho nasledovali giganti Google a Twitter. Niektorí analytici považujú tento krok za jeden z hlavných dôvodov aktuálneho poklesu trhov.

Písali sme tiež: Consensus 2018 – zhrnutie a zaujímavosti

Kryptomeny a ICO

Aktualizácia Bitcoin Cash (BCH), ktorá zvýši veľkosť bloku z 8 MB na 32 MB a pridá, alebo znovu aktivuje tzv. Op kódy, bola aktivovaná 15. mája formou hard forku. Cointelegraph.com (v EN)

Piata najväčšia svetová banka bude v roku 2019 testovať vlastnú kryptomenu. Skúšobná fáza kryptomeny, známej ako MUFG Coin, môže zahŕňať približne 100 000 vlastníkov účtov. Cointelegraph.com (v EN)

Prečítajte si: Ktorá banka začne s kryptomenami obchodovať ako prvá?

Burzy

Upbit, najväčšia kryptoburza v Južnej Kórei, realizovala interný audit na základe podozrenia z podvodov. Výsledky auditu údajne vyvracajú tvrdenie, že burza nesprávne uvádzala výšku finančných prostriedkov, ktoré drží. NewsBTC.com (v EN)

Jedna z najväčších juhokórejských kryptobúrz Bithumb oznámila na Twitteri, že pridala päť nových mincí. Nové zalistované mince sú TenX (PAY), WAX (WAX), Power Ledger (POWR), Loopring (LRC) a Gifto (GTO). NewsBTC.com (v EN)

Začiatkom tohto týždňa oznámila Bithumb (ktorá je známa svojim prísnym overovacím procesom pre nové kryptomeny), že zalistuje coin Popchain, o ktorom globálna komunita doposiaľ nepočula. Burza zrušila zalistovanie coinu po kritike, že 91% coinov je uložených na dvoch peňaženkách. CCN.com (v EN)

Biznis

Japonská globálna investičná banka Nomura oznámila, že sa chystá založiť fond pre úschovu digitálnych aktív. Nový projekt sa zameriava na odstránenie prekážok pre vstup inštitucionálnych investícií do kryptosveta. Spoločný podnik Nomury bude vedený v spolupráci so spoločnosťou Digital Ledger a investičným domom Global Advisors. Cointelegraph.com (v EN)

Čínska spoločnosť Canaan Creative sa údajne usiluje o získanie až 1 miliardy dolárov v IPO, čo je zatiaľ najväčšia svetová počiatočná verejná ponuka (IPO) spojená s kryptosférou. QZ.com (v EN)

Spoločnosť FuzeX vytvorila inteligentnú kartu eCard, ktorá zákazníkom umožňuje uložiť na jednom mieste až 15 kryptoúčtov, 10 debetných, alebo kreditných kariet a 5 zákazníckych účtov. Tlačidlá, integrované do eCard, umožňujú užívateľom rozhodnúť sa, ktorý účet chcú použiť k nákupu, a pomocou ePaper zobrazuje karta aktuálne zostatky z každého z účtov. Životnosť batérie eCard je 45 až 60 dní a ľahko sa dobíja. Cointelegraph.com (v EN)

Skupina CME spolupracuje so spoločnosťou Crypto Facilities Ltd, ktorá sídli v Londýne, na spustení referenčnej sadzby pre Ether. Referenčná sadzba bude poskytovať  každý deň o 16:00 londýnskeho času denné cenové hladiny v amerických dolároch. Ethnews.com (v EN)

Gigant LG oznámil v oficiálnej tlačovej správe, že spúšťa svoju blockchainovú platformu s názvom ,,Monachain”. Predpokladá sa, že platforma bude mať rôzne aplikácie v oblastiach ako sú financie, verejná sféra, výroba, komunikácia a ďalšie. Bitcoinist.com (v EN)

Mohlo by vás zaujímať: Blockchainové platformy predstavujú novú éru inovácií

Regulácie

Ukrajina pripravuje návrh legislatívy na legalizáciu kryptomien, aspoň podľa informácií od člena ukrajinského parlamentu. Cointelegraph.com (v EN)

Americké regulačné orgány z CFTC a SEC stále sledujú kryptomeny a počiatočné ponuky mincí, ale podľa komentárov behom konferencie Coindesk Consensus nemajú v úmysle utláčať priemysel. Zástupcovia vlády súhlasili s tým, že nechcú brániť inováciám, ani prílišným spôsobom zasahovať. Coindesk.com (v EN)

Naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance