[Správy] Kryptoburzy niečo nezvládajú? Regulácie chce 88% z nich a ďalšie novinky

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Vitalik Buterin: Nepreceňujte Bitcoin ETF • Kryptoburzy niečo nezvládajú? Regulácie chce 88% z nich • Čile: Akceptácia ktyptomien sa zvyšuje • Archeológovia objavili predchodcu Bitcoinu •  Austrálska burza kryptoburza Blockbid oznámila partnerstvo s Nugget’s News • Kaspersky Labs varuje pred mining malvérom

Kryptokomunita preceňuje Bitcoin ETF

Vitalik Buterin, spoluzakladateľ druhej najväčšej kryptomeny na svete podľa trhovej kapitalizácie, poznamenal, že komunita venuje príliš veľa pozornosti ETF Bitcoin. Namiesto toho opakovane zdôraznil, že je dôležité vytvoriť spôsoby, ako uľahčiť menšie investície do kryptotrhu.

Viac sa dočítate TU: https://bitcoinist.com/ (v EN)

Chcú kryptoburzy preniesť zodpovednosť na regulačné orgány?

Podľa prieskumu platobnej spoločnosti Mistertango, chce väčšina kryptobúrz reguláciu v odvetví. Túžba po regulácii zjavne vyplýva zo strachu, že na nezrelom trhu môže dôjsť k závažnej trhovej havárii a k podstatnej devalvácii majetku. A to horšej, ako to bolo v prvej polovici roku 2018. Podľa tlačovej správy sa prieskumu zúčastnilo 24 kryptobúrz z Európy, Ázie, Južnej Ameriky a Oceánie, ktoré majú celkový denný obchodný objem viac ako 100 miliónov USD. Kľúčové výsledky výskumu hovoria že 88% kryptobúrz chce regulácie, pričom 17% považuje príliš prísnu reguláciu za najväčšiu hrozbu pre kryptomeny. Viac sa dočítate TU: https://bitcoinist.com/ (v EN)

Čile: Akceptácia kryptomien sa zvyšuje

Viac ako 5000 obchodníkov v Čile teraz prijíma platby v Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) a Stellar (XLM). Čilská platobná platforma Flow oznámila partnerstvo s kryptoburzou Cryptomkt, ktorá umožňuje zákazníkom platiť za bežné tovary a služby s kryptomenami u viac ako 5000 obchodníkov. Toto znamená veľký impulz pre podniky spojené s krypto v Čile. Toto sa deje na pozadí toho, že odvolací súd nedávno rozhodol, že banky, ktoré zakázali služby súvisiace s kryptoobchodmi, musia obnoviť zatvorené účty. Pre zákazníkov je určite zaujímavé, že za kryptotransakciu platia províziu 0,90% v porovnaní s 4,99% v prípade WebPay, 5,29% v prípade služby ServiPag, 4,99% v prípade spoločnosti OnePay a 3,99%. Viac sa dočítate TU: https://dailyhodl.com/ (v EN)

Archeológovia objavili predchodcu Bitcoinu

Archeológovia tvrdia, že predmoderné kamenné peniaze, ktoré používali obyvatelia Mikronézie pripomínajú predchodcu Bitcoinu. V aprílovom výročnom stretnutí Spoločnosti pre americkú archeológiu vo Washingtone DC, Scott Fitzpatrick rozpracoval svoju teóriu a uviedol:

“Pred pár storočiami v západnej Mikronézii začali obyvatelia Yapese používať svoje slávne kamenné peniaze z vápenca, tieto disky nie sú menou v užšom zmysle, hoci ich hodnota bola stanovovaná na základe konsenzu spoločenstva.”

Viac sa dočítate TU:  https://coinreport.net/  (v EN)

Austrálska burza kryptoburza Blockbid oznámila partnerstvo s Nugget’s News

Austrálska kryptoburza Blockbid oznámila partnerstvo s Nugget’s News, popredným austrálskym zdrojom vzdelávania v oblasti digitálnych mien. Toto partnerstvo urobí z burzy Blockbid prvú kryptoburzu na svete, ktorá čiastočne outsourcuje svoj audit mincí. Burza, ktorá pracuje spolu s Nugget’s News, môže rýchlejšie prijímať rozhodnutia o tom, kedy a ktorá minca má byť prijatá. Viac sa dočítate TU: https://coinreport.net/ (v EN)

Kasperski – Mining malvér útočí na firemné servery

Zdá sa, že hrozba mining malvéru denne narastá. V Kaspersky Labs najnovšie zistili, že “PowerGhost” infikuje servery korporácií a získava obrovské množstvo výpočtového výkonu na splnenie svojej úlohy: Nezákonnej kryptoťažby. Ako sa uviedol SecureList, Kaspersky Labs odhalil prítomnosť nového malvér softvéru po tom, ako jeho globálne softvérové systémy zistili zvýšenie bezpečnostných alarmov u viacerých korporátnych klientov.

Hackeri využívajúci malvér stále sofistikovanejšie. Napríklad vypínajú mining softvér počas “aktívnych” hodín používateľov a umelo zobrazujú “nízku” spotreb výpočtového výkonu, aby ostali dlhodobo bez povšimnutia. Viac sa dočítate TU: https://cryptoslate.com/ (v EN)

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.