news správy

Máme tu 20:00, čo je ten správny čas pre naše pravidelné správy. Dnes sa pozrieme, ako zákonodarcovia v New Jersey požadujú, aby krypto podniky mali licencie, ďalej tu máme novinky z burzy Binance, kde bol pridaný hongkonský dolár a nakoniec správu z Japonska, kde tento štát vychádzajúceho slnka zvažuje tvorbu vlastnej digitálnej meny.

Na našom YouTube kanáli BitLink včera vyšla víkendová analýza trhu. Mrknite na ňu, a ak ste tak ešte neurobili, prihláste sa na odber našich videí.

(článok pokračuje  pod videom)

Binance pridáva podporu pre ďalšiu menu – Tou je hongkonský dolár

Binance teraz ponúka vklady i výbery v hongkonských dolároch bez vkladových poplatkov. Po pridaní hongkonských dolárov ich môžu požívatelia voľne zameniť za kryptomeny. Vklady sú umožnené  vďaka partnerstvu medzi Binance a platobným spracovateľom Epay. Používatelia ich tak môžu ukladať pomocou QR kódov, prevodu, SEPA, Fasapay, PM a ďalších elektronických vkladov.

Už začiatkom tohto mesiaca burza pridala 15 ďalších fiat mien na nákupy pomocou Visa a Mastercard na svojej platforme. Krátko pred týmto oznámením firma tiež pridala ruské rubľové páry pre svoju obchodnú platformu peer-to-peer. Všetky tieto snahy naznačujú, že Binance sa snaží prilákať čo najviac nových ľudí, aby sa počas tohto nového býčieho trhu zapojili do trhu s kryptomenami.

Zákonodarcovia v New Jersey požadujú, aby všetky krypto podniky museli vlastniť licenciu

Štátni zákonodarcovia v New Jersey teraz zvažujú nový návrh zákona, ktorý by vyžadoval, aby podniky spojené s kryptomenami, museli získať na svoju prevádzku riadnu licenciu. Yvonne Lopezová navrhla zákon o digitálnych aktívach a blockchain technológii.

Legislatíva by stanovila nové požiadavky pre podniky v oblasti digitálnych mien a vytvorila ďalšiu ochranu tým, že by od podnikov vyžadovala zverejňovanie ich legálnej činnosti. Mali by tak urobiť pravidelným zverejňovaním informácií, ako postupujú v boji proti praniu peňazí a proti financovaniu terorizmu.

Mohlo by vás zaujímať: Sú anonymné transakcie naozaj anonymné ako sa o nich hovorí? Výsledok vás možno prekvapí!

Japonsko zvažuje tvorbu vlastnej digitálnej meny

Vedúci predstavitelia japonskej centrálnej banky, ministerstva financií a Agentúry pre finančné služby usporiadali rad zasadaní, na ktorých zisťujú, či by sa krajina mala stať ďalšou v rade, kde by bola zavedená vládou schválená digitálna mena. Medzi diskutované otázky patrí, ako by japonská vláda, ktorá by prijímala digitálnu menu centrálnej banky, ovplyvnila svetovú ekonomiku.

Hospodárstvo v zemi by z prijatia digitálnej meny mohlo mať najväčší úžitok. Podobne ako ostatné krajiny však čelí rovnakým obavám z hackerstva, finančných zločinov a prania špinavých peňazí. Guvernér Haruhiko Kuroda už pred časom vo svojom vyhlásení uviedol, že v Japonsku nie je dopyt po štátom schválenej digitálnej mene, ale aj tak by ľudia mohli prejaviť záujem, keď budú riadne vyriešené regulačné výzvy a riziká.

Čo čítať ďalej?

Čo tlačilo v posledných dňoch Bitcoin dole – Spálené longy za pol miliardy dolárov

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radovan C.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance