Sú anonymné transakcie naozaj anonymné ako sa o nich hovorí? Výsledok vás možno prekvapí!

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Nedávny príbeh o Crypto AG spôsobil po svete rozruch. Počas studenej vojny predávali spravodajské služby CIA šifrované komunikačné zariadenia s tzv. “backdoor-om”, čo im umožňovalo špehovať vlády a militantov po celom svete, ktorí takéto zariadenia používali. Sú ohrozené aj kryptografické aktíva?

Môže CIA alebo NSA špehovať vaše krypto transakcie?

Príbeh Crypto AG spôsobil u mnohých ľudí obavy o z “backdoor-u” v šifrovacích a zabezpečených komunikačných zariadeniach. Crypto AG bola švajčiarska spoločnosť, ktorá vyrábala šifrované komunikačné zariadenia. Takéto zariadenia predávali už od čias druhej svetovej vojny, cez studenú vojnu a po súčasnosť.

Na konte mali milióny predajov týchto zariadení a medzi klientmi mali vynikajúcu povesť. Málokto vedel, že prostredníctvom partnerstva medzi CIA a západonemeckou tajnou službou tajne vybavili zariadenia “backdoor-om”, čo im umožňovalo špehovať vlády a armády, ktorým zariadenia predali.

Trpia anonymné ​​kryptografické transakcie podobne zraniteľnými miestami? Je možné, že jeden alebo viac z 5 000 rôznych krypto projektov uvedených na CoinMarketCap tajne vyvíja spravodajská agentúra alebo tajný vojenský projekt akým je napríklad Crypto AG.

Mohlo by vás zaujímať: Ktorá kryptomena je medzi investormi najobľúbenejšia? Výsledok vás (ne)prekvapí!

Orgány činné v trestnom konaní zatýkajú ľudí, ktorí používajú kryptomeny na pranie špinavých peňazí. To znamená, že existuje veľký záujem zo strany orgánov, ktoré sledujú anonymné kryptomeny a ich transakcie.

Pomáhajú rôzne pokročilé techniky udržať anonymitu?

Spoločnosti ako Chainalysis a Ciphertrace používajú heuristiku na to, aby vytvárali odhady jednotlivých kryptomien. Študujú súbor UTXO a robia predpoklady, na ktorých sú vstupy, výstupy a zmeny adries. Kryptomeny na ochranu súkromia, ako je napríklad Monero, tieto informácie zakrývajú, takže spoločnosti zaoberajúce sa analýzou blockchainov majú ťažkosti pri sledovaní. Je tomu tak z dôvodu spojenia mnohých rôznych UTXO do jednej transakcie alebo v prípade Monera pomocou pokročilej kryptografie.

Mohlo by vás zaujímať: Tieto 2 obľúbené altcoiny sformovali silne býčí pattern – Dočkáme sa ich prudkého rastu?

Coinjoiny a iné techniky sťažujú forenzným blockchain analytikom spoliehať sa na svoju heuristiku, pretože napádajú systém, ktorý tieto spoločnosti používajú, aby vytvorili svoje odhady o tom, akým smerom sa peniaze pohybujú.

Blockchain je vytvorený tak, aby bol transparentný a ľahko kontrolovateľný, takže bez použitia coinjoinu v oblasti súkromia ste zraniteľní. V nedávnej štúdii analytici dokázali zistiť skutočnú identitu a finančnú aktivitu 133 000 používateľov siete Ethereum.

Čo čítať ďalej?

Oplatí sa ťažiť kryptomeny? Vďaka týmto grafickým kartám budete profitovať!

Zdroj:
bitcoinist.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.