Tom Lee vidí obrovský býčí signál na Bitcoine • Mastercard prepojí krypto a fiat meny • Stellar má otvorené dvere v islamskom svete • IBM vydá nový stablecoin • Bitmain rozširuje svoje vývojové centrum v Izraeli • Japonský gigant GMO spúšťa webovú blockchain banku • Bank of America zverejnila svoj blockchain patent

Získajte exkluzívne členstvo na Trading 11 iba za 10€ mesačne.

Obrovský býčí signál na Bitcoine

Spoluzakladateľ a hlavný analytik spoločnosti Fundstrat Tom Lee uviedol, že súčasná cena Bitcoinu dáva “obrovský býčí signál”. Zatiaľ čo mnohí sa stále snažia zistiť, aký je presný katalyzátor náhleho pohybu ceny Bitcoinu, Lee hovorí, že je to kombinácia TA, ako aj pozitívnych správ. V priebehu víkendu tu bolo celkom veľa ľudí, ktorí hovorili o TA a potenciálnom vytvorení buď inverznej hlavy alebo ramien. Takže vznikli technicky priaznivejšie podmienky. Zároveň však tiež nepopiera vplyv pozitívnych správ, napríklad v súvislosti s nedávnym patentom udeleným spoločnosti MasterCard. Viac sa dočítate TU: https://bitcoinist.com/ (v EN)

MasterCard podal patent pre prepojenie krypto a fiat mien

Nová patentová prihláška obsahuje novú metódu založenú a blockchaine, ktorá slúži na prepojenie aktív medzi krypto a fiat menovými účtami. MasterCard poznamenáva, že kombinácia tradičných platobných systémov s kryptomenami založenými na blockchaine môže poskytnúť spotrebiteľom a obchodníkom výhody decentralizácie, pri zachovaní bezpečnosti informácií o účtoch a poskytnúť silnú obranu pred podvodmi a krádežami”. Viac sa dočítate TU: https://cointelegraph.com/ (v EN)

Stellar spĺňa podmienky islamského práva Šaría

Stellar (XML), siedma najväčšia kryptomena je prvou kryptomenou, ktorá získala certifikát o zhode s právom Šaría. Žiadosť schválilo Shariyah Review Bureau. Je to veľký míľnik pre Stellar a jeho snahu dosiahnuť na globálne trhy. Islamské finančné inštitúcie združené v organizácii Gulf Cooperation Council (napr. Bahrajn, Kuvajt, Omán, Katar, Saudská Arábia, Spojené arabské emiráty) a časti juhovýchodnej Ázie (napríklad Indonézia a Malajzia) teraz budú môcť integrovať Stellar technológiu do svojich produktov v súlade so Šaríou. Viac sa dočítate TU: https://cryptoslate.com/ (v EN)

IBM vydá nový stablecoin

Spoločnosť IBM spolupracuje s fintech firmou Stronghold na založení kryptomeny krytej americkým dolárom. “Stronghold USD”, ako sa nazýva nová kryptomena bude podporovaná one-for-one americkými dolármi. Tie sú držané spoločnosťou Prime Trust zameranou na blockchain asset management, pričom Prime Trust uloží peniaze v bankách, ktoré sú poistené u FDIC. Viac sa dočítate TU: https://bitcoinist.com/ (v EN)

Bitmain expanduje v Izraeli

Bitmain, čínsky kryptoťažobný gigant v hodnote 12 miliárd dolárov, upevňuje svoju prítomnosť v Izraeli. Vo svojom výskumno-vývojovom centre v Ra’anane, meste v západnom Izraeli, chce Bitmain zamestnať viac ako 40 zamestnancov a pridať ich ku svojim súčasným 15 zamestnancom. Konkrétne sa Bitmain snaží získať nových výskumných pracovníkov, senior softvérových a bezpečnostných inžinierov, programátorov Pythonu a JavaScriptu, ako aj marketingových pracovníkov. Viac sa dočítate TU: https://www.ccn.com (v EN)

Japonský GMO spúšťa webovú blockchain banku

Japonský technologický konglomerát GMO spúšťa nové internetové bankovníctvo, ktoré bude využívať blockchain technológiu pre rýchlejšie a lacnejšie platby a finančné služby. Vo svojom vyhlásení skupina GMO Internet Group, v spolupráci s Aozora Bank Group, potvrdila spustenie GMO Aozora Net Bank. Aozora Net Bank sa pripravuje od júla 2016 využije blockchain, umelú inteligenciu (IA) a internet vecí (IoT) na poskytovanie nových finančných služieb. Viac sa dočítate TU: https://www.ccn.com (v EN)

Bank of America zverejňuje blockchain patent pre externé overovanie dát

Bank of America (BoA) podala patent na systém založený na blockchaine, ktorý umožňuje externé overovanie údajov. Patent opisuje, ako by systém zaznamenával informácie v blockchaine na základe agregovaných informácií spojených s predchádzajúcim prenosom prostriedkov, vykonaných účtovnou jednotkou. Informácie o blockchaine by aktualizoval s každou novou transakčnou aktivitou. Viac sa dočítate TU: https://altcointoday.com/ (v EN)

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.