[Správy] Španielsko prijíma prísny zákon voči kryptoinvestorom • Coinbase pridáva do portfólia USDC…

Novinky Prinášame vám najnovšie správy
Prinášame vám najnovšie správy. Zdroj: shutterstock.com/Tero Vesalainen
BITmarkets BITmarkets

Španielsko: Prísny zákon voči kryptoinvestorom • Coinbase pridáva do portfólia stablecoin USDC • Japonsko schválilo samoregulácie pre kryptoodvetvie • VanEck, Cboe a SolidX sa stretli s americkou SEC ohľadom Bitcoin ETF

Španielsko prijíma prísny zákon voči kryptoinvestorom

Španielska vláda schválila návrh zákona o boji proti podvodom, ktorý okrem iného bude vyžadovať, aby kryptomenoví investori uviedli všetky aktíva, ktoré vlastnia doma i v zahraničí. Zámerom je najmä zdaniť triedu aktív, ktorá sa doteraz zdala byť oslobodená od regulačného dohľadu.

Ak bude návrh zákona prenesený do zákona, investície do kryptoaktív budú podliehať formuláru 720, ktorý je prísnym systémom daňových výkazov a primárne sa zameriava na zámorské investície španielskych občanov. Podľa tohto modelu môžu daňoví poplatníci čeliť tvrdým sankciám za každý neuvedený alebo nesprávny údaj o svojich príjmoch až do výšky 5 000 EUR. Viac sa dočítate tu: https://news.bitcoin.com/ (v AJ)

Coinbase pridáva do portfólia stablecoin USDC

Coinbase, najväčšia americká zmenáreň kryptomien, oznámila podporu stablecoinu vydaného organizáciou Circle – USD Coin (USDC). V oficiálnom oznámení spoločnosť Coinbase uviedla, že jej používatelia budú môcť nakupovať, predávať, posielať a prijímať USDC vo svojich aplikáciách iOS a Android a na Coinbase.com.

Toto je prvýkrát, čo kryptoburza podporila stablecoin. V príspevku sa uvádza, že každý USDC je krytý USD v pomere 1:1, čo znamená, že je 100 % kolateralizovaný. Výhodou stablecoinu, ako je USDC, je jednoduchšie používanie, rýchlosť odosielania, možnosť používať ho v službe dApps a lokálne ukladať ako tradičné doláre na bankový účet. Stojí za zmienku, že peňaženka Coinbase Wallet už USDC podporuje, zatiaľ čo Coinbase Pro bude v nadchádzajúcich týždňoch nasledovať. Viac sa dočítate tu: https://www.livebitcoinnews.com/ (v AJ)

Japonsko schválilo samoregulácie pre kryptoodvetvie

Japonská agentúra pre finančné služby (FSA) schválila v stredu združenie Japan Virtual Currency Exchange Association (JVCEA) pozostávajúce zo všetkých 16 domácich licencovaných kryptobúrz. Regulátor udelil organizácii oprávnenie na vytvorenie usmernení pre domáce kryptoburzy. A to vrátane prísnych opatrení na obmedzenie obchodovania s dôvernými informáciami a prania špinavých peňazí pri implementácii bezpečnostných štandardov na ochranu majetku zákazníka.

Spoločnosť JVCEA vypracovala 100-stranový samoregulačný návrh s pravidlami, vrátane návrhu úplného zákazu obchodovania s dôvernými informáciami a mincami na ochranu súkromia, ako sú Monero a Dash. Združenie tiež navrhlo obmedzenie páky pre obchodovanie s maržami na 4:1. Viac sa dočítate tu: https://www.ccn.com/ (v AJ)

VanEck, Cboe a SolidX sa stretli s americkou SEC ohľadom Bitcoin ETF

Zástupcovia Dan Gallancy a Dimitri Nemirovsky zo SolidX, Laura Morrison a Kyle Murray z Cboe, a Adam Phillips z VanEck sa 9. októbra stretli s komisárom pre cenné papiere a burzu Eladom Roismanom, ktorý sa v septembri ujal úradu. Diskutovali o návrhu zmeny pravidiel v súvislosti so spoločným úsilím o spustenie Bitcoin ETF (exchange-traded fund).

Obvinenia z manipulácie s kryptotrhom a neetické obchodné praktiky spôsobili to, že SEC postupuje s opatrnosťou. Všetky rozhodnutia o návrhoch Bitcoin ETF odkladá, alebo ich úplne zamieta.

Podľa prezentácie sú pravidlá navrhnuté tak, aby:

  • podporovali jasné a spravodlivé obchodné zásady;
  • podporovali spoluprácu s osobami zaoberajúcimi sa reguláciou, zúčtovaním, riešením sporov a spracovávaním informácií;
  • odstránili prekážky a zdokonaľovali mechanizmus voľného a otvoreného trhu a národného trhového systému;
  • kótovacie štandardy spoločnosti Cboe a povinnosti registrovaných tvorcov trhu zabránili manipulácii s trhom a iným pochybeniam.

Viac sa dočítate tu: https://dailyhodl.com/ (v AJ)

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Táto krajina je novým Chorvátskom. Turistov vábi lacnými službami i azúrovým morom

2

Moderný supermarket má vážne problémy. Prečo tam nikto nenakupuje?

3

Veľká slovenská banka úplne ruší platobné karty Visa. Dotkne sa to aj vás?

4

Obrovské prekvapenie. V maličkej slovenskej obci vyrastie nové nákupné centrum

5

Sociálna poisťovňa chystá zmeny. Všimnú si ich všetci Slováci

PR články

Aký výkon má obchodovanie s veľkými dátami s umelou inteligenciou, ako je ChatGPT? ATPBot má odpoveď

PR články | 24. mája 2024

PR článok ATP Bot. Nedávno ATPBot oznámil, že teraz podporuje všetkých používateľov Binance, Kraken a Coinbase, aby mohli implementovať automatické obchodovanie s umelou inteligenciou prostredníctvom API, čím používateľom poskytuje viac príležitostí na obchodovanie s kryptomenami.

ATP Bot obchoduje s AI