SPRÁVY – PayPal a MasterCard majú záujem o kryptomeny – Akcie sú zrelé na dump

0

Trh s kryptomenami sa dnes veľmi nepohol. Väčšina altcoinov spolu v BTC sa drží sa relatívne stabilných hodnotách a pondelok tak bol veľmi pokojný. Najväčší pohyb s midcap coinov zaznamenal paradoxne LEO token od Bitfinexu (+3%)!

Bitcoin sa stále drží bezpečne nad hladinou 9000 $ a nie je schopný urobiť žiadny zaujímavý pohyb. Volatilita, ktorá bola za posledné dva mesiace nezvykle nízka, sa dostáva na absolútne minimum a Bitcoin sa dostáva na koniec veľkého trojuholníka. To indikuje, že už tento týždeň by mohol prísť väčší pohyb.

Bitcoin graf

Zatiaľ sa však nič nedeje a veľký pohyb očakávame už minimálne mesiac a pol takže s tým netreba počítať.

Na trhu sa však množí pozitívny sentiment. O skvelé správy rozhodne nie je núdza. Ak o nich nechcete prísť, dajte nám like na facebooku. Je to iba jeden klik!

MasterCard hľadá partnerov v krypto svete

Spoločnosť MasterCard dnes prekvapila celú kryptokomunitu po tom, čo oznámila partnerstvo s Londýnskou firmou Wirex. Tá vytvorí MasterCard platobné karty, ktoré ponúknu možnosť platiť pomocou BTC, prípadne ďalšími kryptomenami. Gigant ďalej vyzval všetky kryptomenové firmy, aby vytvorili vlastné MasterCard platobné karty.

Pokračujte v čítaní v tomto článku

MasterCard však nie je jediným platobným gigantom, ktorý chce posilniť svoju prítomnosť v krypto-priestore.

PayPal sa chystá sprostredkovať svojím klientom obchodovanie kryptomien

Nedávno sme vás informovali, že PayPal niečo chystá. V tom čase ešte nebolo jasné, čo to bude a špekulovalo sa o predstavení možnosti posielania peňazí cez decentralizovanú platobnú sieť ako Bitcoin. Dnes však web coindesk.com informoval, že PayPal sa spojil s americkým operátorom stablecoinov Paxos a chystá sa sprostredkovať svojím zákazníkom možnosť obchodovania kryptomien.

Pokračujte v čítaní tu.

Elon Musk – Dogecoin Standard je budúcnosť! DOGE +20%

Aj Elon Musk nedávno premýšľal o kryptomenách. Na svojom Twitteri postol Dogecoin meme s poznámkou – Je to neodvratné. Podarí sa Dogecoinu položiť na lopatky globálny finančný systém? Asi nie. Ale troll je to dobrý. Navyše, Dogecoin zareagoval rastom o neuveriteľných 20%!

To však nebolo všetko. Ak chcete vedieť, čo všetko ešte Elon vymyslel, prečítajte si tento článok.

Akcie sú prepumpované! – Tesly a Applu sa radšej nedotýkajte

Zatiaľ čo trh s kryptomenami v posledných dvoch mesiacoch stagnuje, akcie aj napriek kríze pokračovali v raste. Do najväčšieho extrému sa dostali americké firmy Apple a Tesla. Akcie týchto spoločností sú extrémne prepumpované a pád je podľa nášho analytika neodvratný. Ak chcete vedieť viac, odporúčame prečítať si našu analýzu.

Chainlink – Hviezda altcoinovej scény už dosiahla svoje maximum?

Nie všetky kryptomeny sú úplne bez života. Chainlink (LINK) za posledný mesiac predviedol ukážkové rallye a jeho hodnota narástla o stovky percent. My sme sa na Chainlink pozreli zblízka a myslíme si, že ďalší rast je len málo pravdpeodobný. Momentum, ktoré táto kryptomena nabrala za posledné mesiace je nezdravé a čakáme na pád. Ak máte investované v Chainlinku alebo ho chcete shortovať, iste vás bude zaujímať naša analýza.

Apple sa vyhol 13-miliardovej pokute!

Spoločnosť Apple (APPL) v stredu vyhrala svoje odvolanie proti rozhodnutiu Európskej Únie z roku 2016. Podľa tohto rozhodnutia Írsko poskytlo technologickému gigantu nelegálne daňové výhody vo výške 13 miliárd EUR.

Všeobecný súd EÚ uviedol, že Európska komisia nesprávne vyhlásila, že dve rozhodnutia írskych daňových orgánov predstavovali nezákonnú štátnu pomoc.

V roku 2016 Komisia zistila, že rozhodnutia vydané írskymi daňovými úradmi v rokoch 1997 a 2007 podstatne a umelo znížili daň zaplatenú spoločnosťou Apple v Írsku od roku 1991.

V čítaní pokračujte tu.

Víkendová analýza kryptomien

Nakoniec tu pre vás ešte máme našu víkendovú analýzu kryptomien. Ak ste tak ešte neurobili, prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu BitLink a dajte nám like, nech vás neminie naše kryptomenové spravodajstvo.

Je čas aby Bitcoin padol na 6000 $?

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre