Na Bitcoin sieti prebieha „dusting útok” • Austrálska pošta sprostredkuje svojim zákazníkom nákup Bitcoinu • Sony vstupuje do kryptosveta – pripravuje bezkontaktnú kryptomenovú peňaženku • Alibaba celosvetovo rozširuje svoju ponuku platformy BaaS

Na Bitcoin sieti prebieha „dusting útok”

Najnovšie bola na Bitcoin sieti zaznamenaná nová záplava transakcií, ktorá vyvoláva určité obavy. Peňaženka Samurai toto považuje za „dusting attack”, čo môže mať nepriaznivé dôsledky pre tých, ktorí maskujú svoje aktivity prostredníctvom dodatočných funkcií a služieb ochrany osobných údajov.

Je známe, že Bitcoin sieť je veľmi transparentná, a to napriek tomu, že okamžite nepoužíva žiadne skutočné informácie o používateľovi. Existujú ďalšie riešenia na ochranu osobných údajov, ako sú špecifické peňaženky, mixéry atď. Hlavnou úlohou týchto služieb je ochrana identity. Snažia sa oddeliť konkrétneho používateľa od jeho transakcií.

Treba mať na pamäti, že žiadne z týchto riešení nie je dokonalé. Zdá sa, že neznáma entita práve teraz používa dusting metódu a momentálne skúma BTC network. Tento takzvaný „dusting attack” sa točí okolo odosielania zlomkových množstiev Bitcoinu rôznym používateľom. Na základe analýzy odozvy siete je potom možné identifikovať používateľov. Zatiaľ nie je jasné, prečo sa to deje alebo na aké adresy je to cielené. Viac sa dočítate tu: https://nulltx.com/ (v angličtine).

Austrálska pošta sprostredkuje svojim zákazníkom nákup Bitcoinu

Australia Post, jedna z najstarších inštitúcií Austrálie, oznámila, že jej zákazníci budú môcť v priebehu niekoľkých minút nakupovať Bitcoin prostredníctvom služby. Ide tak o 11,7 milióna zákazníkov. Odteraz Australia Post umožňuje používateľom zaregistrovať sa na miestne kryptoburzy prostredníctvom svojej služby Digital iD, čo eliminuje potrebu selfie a overenia dokumentov.

Proces je jednoduchý. Zákazníci odovzdajú svoje národné identifikačné číslo a potom použijú iba aplikáciu na smartfóne a kódy QR. Australia Post prostredníctvom Digital iD ukladá všetky tieto osobné informácie na svojich centrálnych serveroch. Cameron Gough, CEO spoločnosti Digital Post iD, hovorí:

„Digital iD dáva ľuďom väčšiu kontrolu nad osobnými údajmi, ktoré zdieľajú s organizáciami,”

Otázkou však ostáva, do akej miery sú centrálne servery imúnne voči hackerským útokom. Viac sa dočítate tu: https://bitcoinist.com/ (v angličtine).

Sony vstupuje do kryptosveta – pripravuje bezkontaktnú kryptomenovú peňaženku

Divízia výskumu a vývoja spoločnosti Sony vydala tlačovú správu, v ktorej odhalila svoju prácu na bezkontaktnej kryptomenovej peňaženke, ktorá slúži ako cold úložisko na ukladanie kryptomien ako Bitcoin, Ethereum, Litecoin a ďalších. Je to ďalší príklad rastúceho záujmu spoločnosti Sony o blockchain a o kryptomeny.

Peňaženka využíva technológiu bezkontaktných integrovaných obvodov spoločnosti, ktorá poskytuje väčšiu výhodu pre používateľov. Tradičné hardvérové peňaženky ako Trezor, Ledger Nano S a Treasure sa pripájajú k PC cez USB kábel.

Spoločnosť uviedla, že peňaženka bude malá, prenosná a praktická, na rozdiel od typických už existujúcich hardvérových peňaženiek, a zvýšenú bezpečnosť bude zabezpečovať vysoko spoľahlivý HW modul odolný voči zneužitiu a integrovaný v rámci IC karty. Viac sa dočítate tu: https://www.newsbtc.com/ (v angličtine).

Alibaba celosvetovo rozširuje svoju ponuku platformy BaaS

Nie je žiadnym tajomstvom, že Čína má nepriateľský postoj ku kryptomenám. Blockchain technológia je však úplne inou záležitosťou. Dôkazom je čínsky gigant Alibaba, ktorý rozširuje ponuku svojej platformy Blockchain as a Service (BaaS) do celej Ázie, USA a do Európy. Bude spustená v 19 regiónoch s pomocou 52 dátových centier spoločnosti.

Platforma BaaS, ktorá bola predstavená v Číne v októbri minulého roka, ponúka používateľom širokú škálu služieb, ktoré im umožňujú vytvárať a prevádzkovať svoje vlastné produkty založené na blockchaine. Patria sem aplikácie a inteligentné kontrakty. Spoločnosť tvrdí, že ponúka podnikovú platformu založenú na blockchaine, ktorá pomáha zákazníkom vybudovať bezpečné a stabilné prostredie na implementáciu blockchainu. Cieľom BaaS je stať sa technologickým partnerom a urýchliť svoju digitálnu transformáciu. Viac sa dočítate tu: https://www.livebitcoinnews.com/ (v angličtine).

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre