Je Litecoin mŕtvy? Dokáže preraziť na trhu, v ktorom dominuje Bitcoin?

BITmarkets BITmarkets

Na Litecoin sa možno pozerať rôznymi spôsobmi, zaujímavý pohľad na vybrané top kryptomeny však ponúka Charlie Lee. Ten prirovnáva Litecoin k striebru, Bitcoin k zlatu a Ripple k diamantom.

Článok nám do redakcie zaslal Jan Buček

Zakladateľ Litecoinu sa v poslednej dobe akosi všeobecne rád vyjadruje k nálade, ktorá panuje okolo Litecoinu (pre porovnanie treba uviesť, že Litecoin v súčasnosti dosahuje približne len 3 % trhovej kapitalizácie Bitcoinu). O Litecoine niektorí klebetníci prehlasujú, že ide už o de facto mŕtvy coin. Iní naopak vkladajú do tejto meny nemalú nádej. Tí optimistickejší vidia jeho cenu dlhodobo značne podhodnotenú.

A ako to dopadne, keď sa na Litecoin pozrieme pohľadom ratingovej agentúry Weiss Ratings? Zistíme, že v rámci májového hodnotenia Litecoinu táto agentúra konštatuje, že Litecoin je historicky prvým stelesnením úspešného altcoinu. Ďalej tiež dodáva, že jeho prednosťou je vynikajúca adopcia. Hodnotiaci model agentúry však potenciálnym investorom podáva aj niektoré ďalšie skutočnosti, ako napríklad to, že v prípade tejto virtuálnej meny ide len o prvú generáciu, ktorá sa iba trochu líši od technológie prvej a najväčšej kryptomeny, teda Bitcoinu.

V tomto ohľade sa zdajú byť viac než zaujímavé nedávne výroky Charlieho Leeho, ktoré pochádzajú z druhej polovice septembra. Asi najväčšou ranou pre investorov do Litecoinu totiž bolo, keď mnohí z nich získali pre bývalé vyjadrenia zakladateľa tohoto coinu ťaživý pocit, že sa Charlie už Litecoinu, resp. jeho ďalšiemu vývoju, nebude venovať. Mohlo by sa tak zdať, že pre predaj všetkých Charlieho zásob Litecoinov (za cenu vtedajšieho decembrového all time high) jednoducho končí. Veď Litecoin je už dostatočne dobrý, prečo by ho mal ďalej vylepšovať? To bol teda dosť jasný signál na jeho predaj.

Charlie sa však pokúša svojmu publiku vysvetliť, že skutočnosť je trochu iná, než by sa na prvý pohľad mohlo zdať. V súčasnosti totižto vraj na Litecoine pracuje takpovediac na plný úväzok a zameriava sa predovšetkým na jeho širšiu adopciu. Možno by nám mohla rovno napadnúť otázka, čo Charlieho k tomuto kroku vedie. Azda neuviedol, že žiadne ďalšie Litecoiny už kupovať nebude? Vec môže byť však oveľa jednoduchšia, než sa zdá. Charlie je už síce (slovami klasika) za vodou, avšak v kryptosvete vidí budúcnosť a Litecoin považuje za svoje malé dieťa. No a dieťaťu jeho rodičia obvykle predsa pomáhajú, pokým im len sily stačia, nie?

Je teda Litecoin mŕtvy? Ak si chcete prečítať celý článok, kliknite sem

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.