[Správy] Môžu kryptomeny predstavovať hrozbu pre Paypal a Visa? • Facebook coin by mal slúžiť nielen Messengeru

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Môžu kryptomeny predstavovať hrozbu pre Paypal a Visa? • Facebook coin by mal slúžiť nielen Messengeru • Pripravuje sa Francúzsko na ban anonymných kryptomien? • Samsung S10 možno bez podpory Bitcoinu • 3 najpodstatnejšie rezistencie, ktoré musí Bitcoin prekonať, ak chce rásť

Je krypto, a najmä Bitcoin, hrozbou pre PayPal a Visa?

Veľa expertov, ale aj kritikov sa na kryptomeny (na čele s Bitcoinom) pozerá ako na „držiteľa hodnoty.” Je to tak najmä preto, že Bitcoin si za posledné roky vybudoval povesť riskantnej, ale pomerne dobre zarábajúcej investície. Môže však Bitcoin alebo iné kryptomeny reálne ohroziť PayPal, Visa alebo Mastercard? Ku dnešnému dňu sa zatiaľ zdá, že to je nemožné. Avšak vylepšenia siete ako Lightning Network nás môžu priblížiť k tomu, aby sa čoskoro začali kryptomeny používať aj na bežné transakcie (ako napríklad na už často spomínanú kávu).

Viac informácií o tejto téme nájdete na linku: cryptonewsz.com

Facebook coin by mal slúžiť nielen Messengeru

Ako ste už určite zachytili, celý kryptomenový svet je aktuálne plný klebiet o vstupe Facebooku do kryptomien. O Facebook coine sa hovorí čím ďalej, tým viac. Tento nový stablecoin by však nemal slúžiť iba Facebooku samotnému. Údajne by mala byť možnosť využiť Facebook coin nielen v Messengeri, ale aj na WhatsAppe alebo dokonca na Instagrame. Potenciál takejto integrácie je obrovský, veď mesačne využije aspoň jedno z týchto sociálnych médii takmer 2,7 miliardy ľudí.

Pre viac informácii na túto tému kliknite na: crypto-reporter.com 

Pripravuje sa Francúzsko na ban anonymných coinov?

Privacy coin (anonymná kryptomena/minca) je jeden z najznámejších druhov kryptomien. Monero, Zcash alebo Dash sú najväčšími predstaviteľmi tejto kategórie. Avšak čoskoro by im vo Francúzsku mohlo odzvoniť. Podľa najnovšej správy vydanej Národným zhromaždením má v pláne tento legislatívny orgán zakázať anonymné kryptomeny. Má tak byť najmä kvôli problémom, ako sú daňové úniky, podvody alebo pranie špinavých peňazí. Konkrétne kroky zatiaľ nie sú jasné.

Francúzsko a zákaz anonymných kryptomien: financemagnates.com (v Aj)

Samsung S10 bez podpory Bitcoinu?

To, že sa Samsung rozhodol podporovať kryptomeny v ich novej vlajkovej lodi, modeli S10, už všetci dobre vieme. Aktuálne však neexistujú žiadne oficiálne správy o tom, ktoré kryptomeny sa budú naozaj môcť byť na tejto kryptopeňaženke držať. Podľa niektorých zdrojov však má prísť k veľkému prekvapeniu, keďže sa na danej peňaženke nemusí objaviť podpora pre Bitcoin. Prečo by k takémuto kroku vôbec malo dôjsť, je naozaj zatiaľ nepochopiteľné, kedže Bitcoin je bez debaty najpodstatnejšia a aktuálne najviac využívaná kryptomena.

Viac informácii na túto tému si môžete naštudovať tu: investinblockchain.com (v Aj)

3 najpodstatnejšie rezistencie, ktoré musí Bitcoin prekonať

Naša dnešná posledná správa bude najmä pre traderov (obchodníkov). Pozrieme sa totiž na 3 najpodstatnejšie rezistencie, ktoré musí Bitcoin preraziť, ak chce pomýšľať na výraznejší rast. Prvá z týchto rezistencií je zatiaľ level 4 190 dolárov. Ten už niekoľkokrát odolal náporu býkov a vždy vrátil cenu nižšie pod 4 000 dolárov. Ak sa už podarilo prekonať cenu 4 190 dolárov, tak stopku rastu vystavila cena 4 236 dolárov. To je druhá rezistencia, ktorá bude Bitcoinu robiť poriadny problém. No a tá posledná, azda najpodstatnejšia, je hladina 4 388 dolárov. Ak sa nepodarí túto cenu preraziť, tak Bitcoin môže opäť začať klesať. V opačnom prípade však môže prísť až k rastu na cenu 5 000 dolárov.

Ak Vás zaujímajú grafy spojené s touto analýzou neváhajte sa pozrieť na tento link: coindesk.com (v Aj)

Čo čítať ďalej?

Venezuelská vláda ako prvá na svete uznala Bitcoin a Litecoin!

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Slovenské banky zatvárajú pobočky. V tomto meste nezostane už ani jedna

2

Vodiči, pozor. Pokuty za nedodržanie tejto povinnosti poriadne narastú

3

Sociálna poisťovňa začína vyplácať nový príspevok. Prilepší si táto skupina Slovákov

4

Veľký reťazec ruší 73 pobočiek a vyhlásil konkurz

5

Najväčšie slovenské kníhkupectvo sa topí v takmer dvojmiliónovej strate

PR články

Zarábaj s platformou Millionero s najúspešnejšími. Predstavujeme službu Copytrading

Marek Jendrál | 23. februára 2024

Copytrading je skvelá možnosť, ako si pasívne nechať zhodnocovať svoj kapitál, a zároveň pre skúsených obchodníkov príležitosť, ako speňažiť svoje know how i nadobudnuté skúsenosti.

Predstavujeme copytrading na platforme Millionero pre začiatočníka

Dobrý investičný plán vám môže zmeniť život. Tu je návod od A po Z na jeho vytvorenie

Henrieta Balázsová | 14. februára 2024 Horúca novinka

Žijeme vo svete, kde sú možnosti nekonečné, no predsa sa zdá, že cesta k finančnej nezávislosti je pre mnohých zahalená tajomstvom. Kľúčom k jeho odhaleniu je dobre zostavený investičný plán.

Dobrý investičný plán je základom úspechu
Horúca novinka