Vieme, koľko zmenáreň Coinbase zaplatila za kontroverzné odkúpenie startapu Neutrino – #DeleteCoinbase

BITmarkets BITmarkets

Kryptomenová zmenáreň Coinbase nedávno rozvírila vody krypto-sveta po tom, čo odkúpila firmu Neutrino. Ide o startup, ktorý sa zameriava na analýzu blockchainov, sledovanie transakcií a “deanonymizovanie” kryptomenových peňaženiek (teda zisťovanie, komu ktorá peňaženka reálne patrí).

Zákazníci Coinbasu boli touto správou pochopiteľne znepokojení. Obzvlášť po tom, čo vyšlo najavo, že niektorí členovia Neutrina v minulosti predali software na sledovanie ľudí rôznym autoritatívnym režimom. Tak vznikol hashtag #DeleteCoinbase, ktorý ľudí vyzýva, aby zrušili svoje Coinbase účty a chránili si tak svoje súkromie. Reakciou spoločnosti Coinbase bolo vyhodenie všetkých problémových zamestnancov.

Viac o kauze #DeleteCoinbase nájdete v tomto článku.

Koľko spoločnosť Coinbase zaplatila za Neutrino?

Dnes už vieme, koľko údajne spoločnosť Coinbase za Neutrino zaplatila. Spravodajský portál bitcoinmagazine.com podľa všetkého získal kópiu kúpnej zmluvy, podľa ktorej sa čiastka vyšplhala na $13,5 miliónov (€12 miliónov). Odkúpenie Neutrina prebehlo 19. februára 2019.

Dvaja zakladatelia startupu Neutrino dostali po 487 000 $. Neutrino v roku 2017 získalo investíciu 565 000 $ od firmy 360 Capital. Táto firma obdržala $ 4,99 miliónov a spravila tak slušný 900 % profit na svojej investícii.

Zvyšných ~8 miliónov dolárov sa vraj nachádza na účte banky Credit Suisse, ktorý vlastní Neutrino a nie je úplne jasné, kedy táto suma bude vyplatená akcionárom.

Neutrino naďalej operuje ako nezávislá firma vo svojich kanceláriách v Londýne. Jediným väčším zásahom zo strany Coinbasu bolo vyhodenie spomínaných problémových zamestnancov.

Čo čítať ďalej?

Coinbase: Poskytovatelia dát predávali dáta našich klientov tretím stranám

Zdroj:
bitcoinmagazine.com

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: