[Správy] Mark Zuckerberg experimentuje s blockchainom • Írsky dražiteľ vydraží 315 Bitcoinov…

BITmarkets BITmarkets

Mark Zuckerberg experimentuje s blockchainom • Írsky dražiteľ bude dražiť 315 Bitcoinov • Investori z Wall Street môžu nájsť stimuly v stablecoinoch • KuCoin spúšťa novú pokročilú platformu

Mark Zuckerberg experimentuje s blockchainom

Počas rozhovoru s profesorom Jonathanom Zittrainom z Harvardu Mark Zuckerberg povedal, že má potenciálny záujem na tom, aby prihlásenie na Facebook prebiehalo na blockchaine:

„Autentifikácia použitím blockchainu je to, o čo sa potenciálne zaujímam, aj keď som nenašiel spôsob, ako by to malo fungovať. Vo všeobecnosti by navrhovaný systém nahradil Facebook Connect niečím, čo je plne distribuované.”

Facebook nedávno získal svoju prvú blockchain spoločnosť. Chainspace, firmu na vývoj protokolov na smart kontrakty a výskum. Týmto sa pravdepodobne podarilo získať tím skúsených kryptografických vývojárov s cieľom rozšíriť blockchain divíziu Facebooku. A to, čo Zuckerberg teraz naznačuje, že bude používať blockchain na prihlásenie do Facebooku, bude skutočne prvou praktickou iniciatívou. Viac sa dočítate tu: https://coingape.com/ (v angličtine)

Írsky dražiteľ predá 315 Bitcoinov zadržaných belgickou políciou

Wilsons Auctions vyhral kontrakt belgickej vlády na dražbu 315 Bitcoinov, zabavených belgickou vládou v súvislosti s obchodovaním s drogami. 24-hodinová online aukcia sa začne na poludnie 28. februára. Spoločnosť Wilsons Auction, založená v roku 1936 je najväčšou aukčnou spoločnosťou v Spojenom kráľovstve a Írsku. Ponúka rad služieb, od zhromažďovania, ukladania, oceňovania, marketingu, rekonštrukcie, aukcie a distribúcie akéhokoľvek majetku. Aidan Larkin z Wilsons povedal:

„Po obrovských investíciách do našich systémov a infraštruktúry dokážeme vládam a orgánom činným v trestnom konaní na celom svete ponúknuť bezpečné riešenie neustále sa zvyšujúceho problému zhabaných kryptomien.”

Likvidácia zhabaných kryptoaktív však vyžadovala, aby krajina prvýkrát implementovala na kryptomeny zákony, ktorými sa riadia v prípade tradičného finančného priemyslu a zdá sa, že sa to už tak stalo. Viac sa dočítate tu: https://news.bitcoin.com/ (v angličtine)

Investori z Wall Street môžu nájsť stimuly v stablecoinoch

Mnohé kryptomeny zažili nepríjemný rok. Jediný typ kryptomien, ktoré sa zdajú byť prosperujúce, boli stablecoiny. Tieto mince sú identifikované tým, že sú kryté fiat menou v pomere 1:1. Na celom svete je okolo 50 stablecoinov, ktoré sú priamo napojené na miestnu menu.

Zvýšenie popularity stablecoinov by mohlo znamenať zmenu, ktorá prichádza na trh s kryptomenami, ale bez volatility, s ktorou sa obvykle potýkajú. Z tohto dôvodu nedávny článok spoločnosti Forbes naznačuje, že stablecoiny budú v konečnom dôsledku viesť k prijatiu na tradičných finančných trhoch.

„Transparentnosť umožňuje získať likvidné trhy s dôverou, ktorú si zaslúžia. Úsilie spoločnosti ako je Factora poskytuje potrebné komponenty na vybudovanie komplexného tokenového ekosystému na mainstreamovú adopciu,”

vysvetľuje rizikový kapitalista Bill Tai. Viac sa dočítate tu: https://bitcoinexchangeguide.com/ (v angličtine)

KuCoin spúšťa pokročilú platformu 2.0

KuCoin, jedna z najpopulárnejších kryptobúrz, oficiálne spustila KuCoin Platform 2.0. Okrem úplne nových rozhraní pre webové stránky KuCoin, iOS a Android Apps platforma 2.0 prináša množstvo nových funkcií. Patrí k nim nové rozhranie WebSocket API, Stop objednávky, Device Trust System a upozornenia SNS push. Služby KuCoin dnes používa okolo 5 miliónov globálnych používateľov. Michael Gan, generálny riaditeľ spoločnosti KuCoin povedal:

„Ako kryptoburza pre ľudí, vždy počúvame našich používateľov a získali sme množstvo poznatkov počas výskumu a vývoja platformy 2.0. Dlho očakávané nové typy objednávok budú lepšie uspokojovať potreby našich investorov. Rozvoj pokročilých technológií WebSocket API a Rest API prispeje k zlepšeniu našej likvidity a hĺbky trhu.”

Viac sa dočítate tu: https://www.livebitcoinnews.com/ (v angličtine)

Čítajte ďalej

Je Craig Wright skutočný Satoshi Nakamoto alebo iba podvodník?

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.