[SPRÁVY] Justin Sun má 1 milión sledovateľov na Twitteri • eToro zakúpil startup využívajúci smart kontrakty na tokenizáciu

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Justin Sun má 1 milión sledovateľov na Twitteri • eToro zakúpil startup využívajúci smart kontrakty na tokenizáciu • Bitmain HKEX IPO zlyhalo na plnej čiare • Rakuten sa pripravuje na otvorenie svojej vlastnej kryptomenovej burzy • Tim Draper presviedča prezidenta Argentíny, aby legalizoval Bitcoin • MakerDAO zvýši poplatok až o 4 % na 7,5 % ročne

Justin Sun má 1 milión sledovateľov na Twitteri

Jedna z aktívnych, ak nie „mega aktívnych” osôb v kryptosvete vôbec, Justin Sun – tvorca kryptomeny TRON, nedávno prekonal hranicu 1 milióna sledovateľov. Má byť prvým človekom z tohto sveta, ktorému sa to podarilo a rovnako má byť aj najsledovanejšou osobou v kryptosvete vôbec. Vitalik Buterin má napríklad 842 000 sledovateľov. Lenže ako niekoľko ľudí na Twitteri poukázalo, polovica z účtov, ktoré pribudli posledný mesiac môžu byť boti. Ak je to naozaj pravda, tak Justin Sun sa v skutočnosti teda vôbec nemá čím chváliť.

Viac o Twitter účte Justina Suna sa dozviete v tomto linku: ccn.com

eToro zakúpil startup využívajúci smart kontrakty na tokenizáciu

Firmo, spomínaný startup, bol iba nedávno odkúpený jednou z najväčších investičných platforiem eToro. Tá je v investičnom svete naozaj veľmi populárna a tak akékoľvek spojenie medzi blockchainom, kryptomenami a touto platformou môže naozaj poukázať na dobrú stránku týchto digitálnych aktív. Cieľom odkúpenia bolo údajne čo najrýchlejšie zvýšiť ponuku digitálnych aktív. Ako sa vyjadril CEO eToro, Yoni Assia, adopcia smart kontraktov prostredníctvom blockchainu zlepší transparentnosť, dôveryhodnosť a rýchlosť obchodovania.

Viac o odkúpení platformy Firmo spoločnosťou eToro nájdete tu: coindesk.com

Bitmain HKEX IPO zlyhalo na plnej čiare

Od vyhlásenia oficiálneho IPO (initial public offering) spoločnosti Bitmain na Hong Kong Stock Exchange (HKEX) prebehlo pol roka a je viac ako jasné, že tento pokus nedopadne úspešne. Hlavné regulačné oddelenie tejto burzy totiž neverí biznis modelom, ktoré Bitmain predstavilo a preto sa rozhodlo zamietnuť akúkoľvek spoluprácu s týmto ťažiacim gigantom. HKEX tak odmietlo už druhú ťažobnú spoločnosť potom, čo minulý rok nesúhlasili ani s návrhom spoločnosti Canaan (jedna z najväčších konkurenčných spoločností Bitmainu). Či sa Bitmain pokúsi o nové IPO na inej burze, je teraz ešte neznáme. Isté však je , že dnes vyprší oficiálna lehota na to, aby Bitmain získal povolenie na ďalšie kroky na burze HKEX.

Bitmain, HKEX a ďalšie podrobnosti sú rozoberané v tomto článku: bitcoinist.com

Rakuten sa pripravuje na otvorenie svojej vlastnej kryptomenovej burzy

Jedna z najväčších japonských e-commerce spoločností, Rakuten, sa pripravuje na svoj vstup do kryptosveta. Už minulý rok odkúpila táto spoločnosť kryptomenovú burzu Everybody´s Bitcoin za 2,4 milióna dolárov, aby ju tento mesiac premenovala na Rakuten Wallet. Lenže medzi časom odkúpenia (august 2018) a dneškom nastalo oveľa viac zmien ako len zmena mena. Išlo o kompletnú výmenu na najvyšších pozíciách burzy, rovnako ako aj zlepšenie bezpečnosti a uchovávania dát používateľov. Rakuten Wallet má v pláne stať sa bezpečnou a dôveryhodnou burzou na japonskom trhu najmä potom, čo sa napríklad stalo burze Coincheck (a jej hacknutí).

Ako sa to Rakuten pokúsi spraviť, sa dozviete tu: cointelegraph.com

Tim Draper presviedča prezidenta Argentíny, aby legalizoval Bitcoin

Prečo by to ale prezident Argentíny mal vôbec zvažovať? Odpoveď je jednoduchá. Obrovská inflácia a veľmi zlý ekonomický stav jednej z najväčších ekonomík sveta robí tejto juhoamerickej krajine veľmi zlú reklamu. Tim Draper sa mal osobne stretnúť s Mauriciom Macrim, prezidentom Argentíny dňa 20. marca, aby s ním okrem iného preberal aj potenciál Argentíny a jej ekonomiky. Samozrejme, že sa Tim Draper zmienil aj o potenciáli blockchainu a jeho využití v akejkoľvek krajine a vysvetlil, ako by z toho mohla Argentína benefitovať.

Viac sa však dozviete, keď otvoríte tento link: cointelegraph.com

MakerDAO zvýši poplatok až o 4 % na 7,5 % ročne

Takzvaná stability fee (stabilizačný poplatok), ktorý kryptomena MakerDAO využíva, bude čoskoro zvýšená z 3,5 % až na 7,5 % ročne. Stane sa tak potom, čo používatelia tejto kryptomeny zahlasovali „áno” na návrh, ktorého oficiálne hlasovanie skončilo dňa 21. marca. Má pritom ísť o najväčší jednorázový nárast na poplatku vôbec, pričom sa však nevylučuje, že v budúcnosti sa stability fee bude opäť navyšovať.

Viac o tejto téme sa dočítate po kliknutí na nasledovný link: cointelegraph.com

Čo čítať ďalej?

Microsoft Bing zablokuje ročne až 5 miliónov krypto reklám

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.