Bitmain IPO: Straty spoločnosti dosahujú 500 miliónov dolárov

Novinky Bitmain hlási výrazné straty
Bitmain hlási výrazné straty. Zdroj: shutterstock.com/Burdun Iliya
BITmarkets BITmarkets

Spravodajca Coindesk zistil, že straty ťažobného giganta sveta kryptomien Bitmainu behom tretieho kvartálu roku 2018 dosiahli až závratných 500 miliónov dolárov.

Spoločnosť Bitmain nedávno poskytla svoje finančné výmery behom spolupráce s najväčšou burzou Hong Kongu HKEx, ktorá teraz skúma žiadosť o aplikáciu Bitmainu, prvýkrát podanú behom septembra minulého roku.

Bitmain teda momentálne po prvýkrát potvrdzuje finančné straty, ktoré sú pre spoločnosť pochopiteľne znamením zmeny. Až doteraz sa vo finančných výmeroch spoločnosti hovorilo iba o explozívnom raste, pretože Bitmain profitoval razantným spôsobom hneď niekoľko rokov po sebe.

Bitmain hovorí ”fake news”? 

Krátko po vydaní týchto informácií sa čínskemu spravodajcovi Caijing údajne ozval zástupca spoločnosti Bitmain s tým, že “tieto rozprávky nie sú pravdivé. V skutočnosti chystáme oficiálne prehlásenie, ktorá však bude plne v súlade s relevantnými zákonmi a reguláciami”.

Avšak, o Bitmaine sa už aj tak celosvetovo vie, že bol nútený uzatvárať kancelárie a znižovať počty zamestnancov, k čomu došlo s najväčšou pravdepodobnosťou kvôli nečakaným finančným stratám. 

Strata krypto portfólia

Update burzy HKEx poukazuje na viditeľné zníženie krypto holdingov Bitmainu. Ešte počas júna 2018 portfólio spoločnosti dosahovalo 800 miliónov dolárov. Na konci tretieho kvartálu sa však holding scvrkol o celých 100 miliónov. Bitmain teda momentálne drží kryptomeny v hrubej hodnote 700 miliónov dolárov.

Žiadosť burze HKEx podaná Bitmainom zmieňuje, že medzi hlavné kryptomeny portfólia Bitmainu patria Bitcoin, Dash, Bitcoin Cash, Litecoin a Ethereum. Od 30. septembra 2018 sa však tieto kryptomeny cenovo prepadli o ďalších 50 % dole.

Burza HKEx je momentálne na vážkach. Nerozhodnosť v otázke, či Bitmain na burzu prijať alebo nie, vyplýva najmä z obáv HKExu o udržateľnosť hodnoty Bitmainu, ktorý sa momentálne finančne nachádza v divokých vodách.

O nadchádzajúcom vývoji Bitmainu vás samozrejme budeme pravidelne informovať.

Čítajte ďalej:

Bitmain opúšťa pozície? Amsterdamské kancelárie uzavreté

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Filip.

Zdroj:
Coindesk

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Táto krajina je novým Chorvátskom. Turistov vábi lacnými službami i azúrovým morom

2

Moderný supermarket má vážne problémy. Prečo tam nikto nenakupuje?

3

Veľká slovenská banka úplne ruší platobné karty Visa. Dotkne sa to aj vás?

4

Obrovské prekvapenie. V maličkej slovenskej obci vyrastie nové nákupné centrum

5

Sociálna poisťovňa chystá zmeny. Všimnú si ich všetci Slováci

PR články

Aký výkon má obchodovanie s veľkými dátami s umelou inteligenciou, ako je ChatGPT? ATPBot má odpoveď

PR články | 24. mája 2024

PR článok ATP Bot. Nedávno ATPBot oznámil, že teraz podporuje všetkých používateľov Binance, Kraken a Coinbase, aby mohli implementovať automatické obchodovanie s umelou inteligenciou prostredníctvom API, čím používateľom poskytuje viac príležitostí na obchodovanie s kryptomenami.

ATP Bot obchoduje s AI