Argentínsky prezident bol vyzvaný k legalizácii Bitcoinu

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Známy propagátor kryptomien Tim Draper, poradil prezidentovi Argentíny, aby legalizoval Bitcoin na zlepšenie ekonomickej situácie krajiny.

Americký investor sa údajne stretol s argentínskym prezidentom Mauríciom Macrim, aby prerokoval ekonomické vyhliadky Latinskej Ameriky. Počas stretnutia Draper hovoril o potenciáli nových technológií, ako je blockchain a krypto.

“Hovorili sme o Bitcoine a devalvácii pesos a navrhol som stávku: ak bude peso hodnotnejšie než Bitcoin, zdvojnásobil by som svoju investíciu, ktorú som urobil v krajine. Ak by však Bitcoin vyhral, ​​museli by ho oznámiť národnou menou”, povedal Tim.

Po stretnutí Draper vysvetlil  svoj postoj ku kryptomenám a poznamenal, že podľa neho sú Bitcoin a blockchain väčšou revolúciou než internet. Draper uviedol, že teraz je vhodná doba na prijatie týchto technológií v Argentíne s tým, že by tam priniesli zásadné zmeny v bankovom, obchodnom a finančnom systéme.

Čo čítať ďalej?

[SPRÁVY] Justin Sun má 1 milión sledovateľov na Twitteri • eToro zakúpil startup využívajúci smart kontrakty na tokenizáciu

Tento článok je preložený z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri

 

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.