SPRÁVY – Hladina 50 000 $ dvakrát odolala a inštitúcie nakupujú ako divé

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Február 2021 je zatiaľ pre Bitcoin veľmi priaznivý. Najväčšia kryptomena sa odrazila od supportu na cene 30 000 $ a aj vďaka Elonovi Muskovi a jeho Tesle už klope na päťdesiattisícovú rezistenciu. Okrúhla 50-tisícka zatiaľ drží a dva útoky na túto hladinu skončili neúspechom. Traderi si očividne nie sú istí ďalším rastom a pri tejto magickej hladine majú nastavené predajné objednávky.

Bitcoin po ohlásení nákupov Tesly útočí na hladinu 50 000 $

Aby sme to uviedli do perspektívy, kapitalizácia Bitcoinu teraz prekonáva automobilku Tesla a blíži sa k biliónu dolárov (1000 miliárd). Hodnota technologických gigantov Microsoft, Google a Amazon je 1,4 – 1,8 bilióna a najväčší Apple má hodnotu 2,25 bilióna. To sú absolútne extrémne čísla a Bitcoin sa k nim pomaly ale isto blíži.

1h BTC/USD - Bitstamp

1h BTC/USD – Bitstamp

Najväčší nákupný tlak na Bitcoin prišiel začiatkom minulého týždňa, keď automobilka Tesla ohlásila nákup tejto kryptomeny v hodnote 1,5 miliardy dolárov. Stala sa tak druhým najväčším inštitucionálnym investorom na trhu, hneď po spoločnosti MicroStrategy. Elon Musk navyše oznámil, že tesla v blízkej dobe začne podporovať platby v BTC a mince neplánuje okamžite predávať.

Myslíte si, že Bitcoin na hladine 50 000 $ našiel nové dlhodobé maximum?

Loading ... Loading ...

Morgan Stanley chce investovať do Bitcoinu

Známy investičný fond, ktorý pre svojich klientov spravuje 150 miliárd dolárov, premýšľa nad nákupom kryptomien. Nedávno o tom informovala agentúra Bloomberg. Investíciu chce vykonať Cointerpoint Global (CG), dcérska spoločnosť Morgan Stanley.

Tá dáva zmysel, CG je totiž časť Morgan Stanley, ktorá sa špecializuje na rizikovejšie investície s veľkým ziskovým potenciálom. Tento fond je za posledný rok v zisku 72,7%.

Ethereum – Kedy konečne otestuje 2000 $? Fundamenty na to má!

Druhá najväčšia kryptomena Ethereum dosahuje kapitalizáciu 200 miliárd dolárov a už nejakú dobu sa šepká, že cena jedného ETH tokenu sa vyšplhá až na 2000 $. Aktuálne sa Ethereum drží na cene 1800 $, s historickým maximom o necelú stovku vyššie.

1h ETH/USD Bitstamp

1h ETH/USD Bitstamp

Ale pozor! Ethereum má teraz silný fundament. Záujem o túto kryptomenu stúpa vďaka plánovanému hard-forku. Pôjde o prvý fork Ethereum 2.0 Beacon Chainu, ktorí prinesie podporu pre light klienta, opravu bezpečnostných chýb a optimalizáciu procesu stakingu. Upraví sa hlavne penalizácia (slashing) za inaktivitu validátorského nodu. Pokuty budú kvadraticky rásť, čo spríjemní život amatérskym validátorom, ktorí majú servery doma a čelia náhodným výpadkom prúdu, či internetu.

Viac o nadchádzajúcom hard-forku sa dočítate v tomto článku.

Vzostup privacy coinov

V posledných týždňoch mnoho altcoinov zaznamenalo obrovský rast. Cardano, Binance Coin, Polkadot či Dogecoin spravili zhodnotenia vo výške niekoľkých stoviek percent a zdá sa, že niečo podobné teraz čaká aj anonymné kryptomeny Monero XMR, Dash DASH a Zcash ZEC. Za posledný týždeň totiž výrazne prekonávali zvyšok trhu.

Chcete nakupovať kryptomeny cez internet? Tak si dajte pozor a nájdite si kvalitnú a bezpečnú burzu, ktorá vás neokradne na skrytých poplatkoch. My odporúčame Binance. Vytvorte si účet cez >>>tento odkaz<<< a získate zľavu 5% na obchodné poplatky.

Kvôli tejto chybe nováčikovia na kryptomenách zbytočne prerábajú

Začali ste sa v poslednej dobe zaujímať o kryptomeny? Chcete sa vyhnúť vysokej inflácii v čase krízy, niečo investovať a ideálne si aj privyrobiť obchodovaním? A presne tu, v tom poslednom slove, je chyba. OBCHODOVANIE JE HAZARD! Pokiaľ presne neviete čo robíte a neštudujete obchodné systémy niekoľko rokov, určite prerobíte. Burza je totiž hra s nulovou výslednicou. Ak niekto zarobí iný musí prerobiť. A vy stojíte proti burzám, market makerom, investorom s miliardami dolárov a profesionálom, ktorí sa obchodovaniu venujú celý život. Ešte stále si myslíte, že zarobíte obchodovaním?

Čítať ďalej…

Slovenské banky si začínajú účtovať negatívne úroky – Slováci budú platiť za to, že im dávajú peniaze!

Na banky po celom svete dopadá aktuálna finančne-ekonomicko-pandemická kríza a aby si udržali svoje zisky, pri nulových úrokových sadzbách od centrálnych bánk musia siahať ku stále nepríjemnejším riešeniam. Inými slovami, centrálne banky už normálnym bankám nedávajú úroky za držanie peňazí a tie teraz začínajú kasírovať svojich klientov. V praxi to potom vyzerá tak, že na účte máte peniaze a tie vám pomaličky miznú.

Tento nešvár v Európe prišiel najprv do Nemecka, kde niektoré banky začali účtovať negatívne úroky za vklady už v priebehu minulého roka. Teraz sa na kasírovanie môžu „tešiť” aj slovenskí podnikatelia. Pretože tí sú na tom počas korony veľmi dobre… však?

Chcete vedieť, ako sa tomu vyhnúť? Čítajte ďalej.

Na trhu sa množia podvody, dajte si na ne pozor!

V poslednej dobe sa stále častejšie stáva, že niekoho okradnú podvodníci: Množia sa stránky, ktoré sľubujú rozprávkové zisky a pýtajú od ľudí peniaze. Niektoré scamy sú ľahko rozoznateľné, iné vyzerajú veľmi presvedčivo. Nenechajte sa teda napáliť!

Môže vás zaujímať: OVERENÝ návod, ako kúpiť Bitcoin bezpečne a získať zdarma 8€

Celkovo sa oplatí riadiť pravidlom, že ak to vyzerá príliš dobre, asi to bude podvod. Zoznam známych podvodov vo svete kryptomien nájdete tu:

Zoznam najväčších krypto podvodov – Veľa ľudí sa nechalo okradnúť, nebuďte medzi nimi!