Tesla začne prijímať Bitcoin! Chce ho držať a nie predávať

0

Automobilka Tesla dnes prekvapila celý svet, keď oznámila nákup Bitcoinov v hodnote 1,5 miliardy dolárov. Na druhej strane, niečo také sa dalo očakávať. Veď Elon Musk už dlhšiu dobu tweetoval o kryptomenách a nedávno vyhnal cenu Dogecoinu na šialené čísla. Nedávno si ho v Hollywoode odchytili fanúšikovia a pýtali sa ho na krypto. Záznam rozhovoru nájdete tu.

1D BTC/USD - Bitstamp
1D BTC/USD – Bitstamp

Ale späť k Tesle. Automobilka ide v stopách Saylorovej Microstrategy a dokonca môže legálne držať Bitcoin vo svojich rezervách. Ďalším krokom automobilky teraz bude logicky prijímať platby v Bitcoinoch. Firma by si ideálne chcela utŕžené mince nechávať a nepredávať ich za doláre.

Tesla môže okrem kryptomien držať aj zlato a zlatom kryté ETF. Známy proponent zlata a krypto skeptik Peter Schiff na to okamžite zareagoval. Na twitteri špekuluje, že Tesla teraz Bitcoiny predáva a vymieńa ich práve za vzácny žltý kov:

Ak ešte chcete niečo rýchlo dokúpiť, odporúčame použiť burzu Binance. Túto zmenáreń denne využívajú milióny obchodníkov po celom svete a okrem Bitcoinu poskytuje aj široký výber altcoinov. Vytvorte si účet cez >>>tento odkaz<<< a získate doživotnú zľavu 5% na obchodné poplatky.

Peter tiež premýšľa, že Tesla v minulosti možno vlastnila aj Dogecoin. Pred tým, než ho Elon Musk vypumpoval na rekordných sedem centov.

Ale poďme prečo od konšpirácií a vráťme sa do reality. Bitcoin okamžite po oznámení plánov Tesly vystrelil o 6000 $ a dosiahol nové historické maximum 45 000 $. Aktuálne sa obchoduje o niečo nižšie na cene 43 500 $.

BUM a máme tu nové ATH! Bitcoin vystrelil na 45 000 $, Tesla investovala $1,5 miliardy

Disclaimer/ Tento článok slúži iba pre prehľad, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre