Na summite G20 sa bude preberať spoločný postoj ku kryptomenám
Na summite G20 sa bude preberať spoločný postoj ku kryptomenám Zdroj: shutterstock.com/AlexLMX

Vedúci predstavitelia z Francúzska a Nemecka vyzývajú skupinu krajín G20, aby prediskutovali pred nastávajúcim summitom vzájomnú spoluprácu v oblasti regulácií kryptomien.

Francúzsky minister financií Bruno Le Maire, Peter Altmaier z nemeckého ministerstva financií, francúzsky guvernér centrálnej banky Francois Villeroy de Galhau a predseda Nemeckej spolkovej banky Jens Weidmann napísali list, ktorým vyzvali k spoločnému postoju voči kryptomenám.

Predstavujú kryptomeny riziko?

Tento dokument bol zaslaný argentínskej vláde, ktorá v súčasnosti zastáva predsedníctvo krajín G20. Podľa správy zverejnenej agentúrou Reuters, poukázali predovšetkým na skutočnosť, že kryptomeny môžu predstavovať značné riziká pre investorov.

Výzva zdôrazňuje potrebu nadnárodného regulačného postupu s cieľom presadzovať jednotnú politiku v otázke kryptomien. Autori v nej uvádzajú nasledovné:

“Domnievame sa, že môžu existovať nové príležitosti vyplývajúce z existencie tokenov a s nimi súvisiacich technológii. Tie by predstavovali značné riziká pre investorov a bez primeraných opatrení a viedli k finančnej trestnej činnosti. V dlhodobejšom časovom horizonte sa môžu objaviť aj potenciálne riziká v oblasti finančnej stability.”

List, ktorého obsah má byť analyzovaný na blížiacom sa summite ďalej uvádza:

“V posledných rokoch bolo vo všeobecnosti vyvinuté veľké úsilie na ochranu investorov a spotrebiteľov a neexistuje žiadny dôvod, aby tomu tak nebolo aj v prípade kryptomien. Francúzsko a Nemecko už prijali konkrétne regulačné opatrenia týkajúce sa virtuálnych mien v oblasti boja proti praniu špinavých peňazí a financovaniu boja proti terorizmu. Európska únia sa uberá rovnakým smerom. Efektívny tlak proti používaniu kryptomien na účely trestnej činnosti si však bude vyžadovať koordinované medzinárodné úsilie.

Dočkáme sa spoločného postupu?

V pláne je vytvoriť spoločnú analýzu rizík pod záštitou Francúzska a Nemecka, orientovanú na problematiku Bitcoinu a tu následne predložiť a odprezentovať účastníkom summitu G20.

Vzhľadom k tomu, že každá krajina ma momentálne viac či menej jasný postoj k problematike regulácii kryptomien, uvidíme, či sa im ho na summite krajín G20 podarí aj zjednotiť. Ostatne, ak chcú tuto sféru výraznejšie ovplyvniť, budú musieť konať spoločne. Počkajme si teda na výsledok rokovaní. Snáď predstavitelia vlád uznajú prínos nových technológií a vrámci demokratických princípov nebudú zasahovať do slobody investovania jednotlivcov.

Summit G20 v Buenos Aires sa bude konať 30.11.2018 – 1.12.2018
Ďalšie dôležité meetingy nájdete tu.

Predošlé správy regulácií si môžete prečítať nižšie:

Regulácia kryptomien nie je prioritou, hovorí ECB
Bitcoin, kryptomeny a regulácie
Regulované štátne kryptomeny budú v roku 2018 súťažiť s Bitcoinom
Rusko: Medvedev chce aby EAEU jednotne regulovala kryptomeny

 

Nenechajte si ujsť naše krypto-spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate po kliknutí na zvonček vľavo dole. Taktiež nás sledujte na našej facebookovej stránke a nenechajte si ujsť najnovšie správy z kryptosveta.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance