[Správy] Novogratz: To nie sú tulipány! Budeme mať internet 3.0 • Teroristi používajú banky, nie kryptomeny…

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Novogratz: To nie sú tulipány! Budeme mať internet 3.0 • EUROPOL: Teroristi používajú banky, nie kryptomeny • SEC opätovne odložila rozhodnutie o Bitcoin ETF • Hack burzy Zaif – Japonské regulačné orgány reagujú • Texas: Odhalené tri nové krypto a ICO podvody

Novogratz: To nie sú tulipány! Budeme mať internet 3.0

Mike Novogratz, bývalý manažér hedžových fondov a zakladateľ spoločnosti Digital Galaxy Management, hovoril včera na All Market Summit” o Bitcoine. Ako známa tvár kryptosveta v novembri v čase, keď trh zaznamenal zvýšený záujem, uviedol, že Bitcoin by mohol do konca roka 2018 ľahko dosiahnuť 40 000 USD. Napriek tomu, že od decembra klesol o takmer 70% hodnoty, Novogratz si je naďalej istý. Začiatkom tohto mesiaca oznámil, že trh konečne dosiahol dno. Mike Novogratz:

Toto je skutočné. Toto nie sú tulipány. Budeme mať internet 3.0!”

Taktiež Tim Draper, investor rizikového kapitálu, sa stále drží svojej predpovede cien. V apríli predpokladal, že do roku 2022 dosiahne Bitcoin cenu 250 000 dolárov a kombinovaný trh bude mať hodnotu 80 biliónov dolárov. Včera na konferencii Crypto-Finance v Kalifornii Draper v rozhovore pre TheStreet povedal, že jeho časová línia sa nezmenila ani vzhľadom na stagnujúce trhové ceny. Namiesto toho zopakoval svoje predchádzajúce tvrdenia, že 250 000 dolárov sa pre Bitcoin stane do roku 2022 skutočnosťou.

Viac sa dočítate tu: https://www.livebitcoinnews.com/ (v EN)

EUROPOL: Teroristi používajú banky, nie kryptomeny

Nové hodnotenie Europolu tento týždeň odhaľuje rastúci rozkol medzi využívaním kryptomien teroristami a ďalšími zločincami. Vo svojom hodnotení ohrozenia internetového organizovaného zločinu (IOCTA) organizácia zdôrazňuje, že zatiaľ, čo používanie Bitcoinu, najmä zo strany kybernetických zločincov, rastie, teroristi stále preferujú bežné metódy prenosu peňazí – banky a bankovky. V hodnotení sa píše:

… Napriek jasnému potenciálu sa zdá, že žiaden z (teroristických) útokov vykonaných na európskej pôde nebol financovaný kryptomenami.”

Myšlienka, že teroristi využívajú kryptomeny na financovanie svojich aktivít, často pochádza od kritikov a vlád, ktoré majú záujem brzdiť pokrok v kryptofenoméne. Zároveň Europol nie je sám, ktorý tvrdí, že v skutočnosti sú takéto obavy nepodložené.

Viac sa dočítate tu: https://bitcoinist.com/ (v EN)

SEC opätovne odložila rozhodnutie o Bitcoin ETF

Americká komisia pre cenné papiere (SEC) znova (viac-menej očakávane) odložila svoje rozhodnutie o Bitcoin ETF podporovanom spoločnosťami VanEck / Solid X. SEC už dostala zhruba 1 400 komentárov týkajúcich sa návrhu Bitcoin ETF od Van Eck / Solid X. Komisia požaduje od verejnosti väčší príspevok. Napriek tisíckam pripomienok sa SEC domnieva, že nedosiahla žiadne závery týkajúce sa príslušných otázok.

Toto oneskorenie nie je prvé, SEC už odmietla niekoľko návrhov ETF s odvolaním sa na manipuláciu s trhom”. Právny expert, Jake Chervinsky, o ňom hovorí , že je hlavným problémom”. Návrh Van Eck / Solid X bol pôvodne uvedený na začiatku tohto leta. Očakáva sa, že ďalšia lehota na prijatie rozhodnutia bude čoskoro uverejnená vo federálnom registri a bude vyžadovať ďalšie pripomienky od verejnosti. Chervinsky očakáva, že SEC odloží rozhodnutie až do konečného termína, ktorý sa očakáva niekedy vo februári / marci 2019.

Viac sa dočítate tu: https://bitcoinist.com/ (v EN)

Hack burzy Zaif – Japonské regulačné orgány reagujú

Po hacku burzy Zaif, jednej zo šestnástich japonských regulovaných kryptobúrz, okamžite reagoval finančný regulátor krajiny. Spustil núdzovú kontrolu burzy a kontrolu všetkých ostatných kryptobúrz. Navyše, nedávno zriadený samoregulačný orgán požiadal všetky burzy o kontrolu svojich systémov.

Zaif oznámila, že bolo ukradnutých najmenej 5 966 BTC a celková škoda sa odhaduje na približne 6,7 miliardy jenov (~ 60 miliónov USD). Domieva sa, že okrem BTC bolo tiež ukradnuté bližšie nešpecifikované množstvo BCH a MONA.

Viac sa dočítate tu: https://news.bitcoin.com (v EN)

Texas: Odhalené tri nové krypto a ICO podvody

Štátna rada pre štátne cenné papiere v Texase vydala v utorok 18. septembra tri príkazy na zastavenie a vypnutie troch podvodných kryptospoločností.

Prvou je ruská spoločnosť Coins Miner Investments Ltd. Tá falšovala e-maily a manipulovala s on-line médiami, aby vytvorila dojem, že ide o legitímnu ťažobnú spoločnosť z UK. Rada pre cenné papiere však tvrdí, že ide o komplexné on-line podvody z Volgogradskej oblasti (Rusko). Vyššie uvedené falšované e-maily vytvárali dojem, že sú posielané spoločnosťou Coinbase.

Druhou je spoločnosť DigitalBank, predtým známej ako DGBK, ktorá tvrdila, že vytvára externú peňaženku známu ako Key Photon Encrypted Ledger Key a získavala kapitál na nelegálnu ICO.

Treťou je Ultimate Assets, ktorá falošne zaručovala 900 percentnú návratnosť investícií v obchodovaní s Bitcoinom a na Forexe.

Viac sa dočítate tu: https://cryptoslate.com/ (v EN)

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.