Mithril (MITH) – Zrodila sa decentralizovaná konkurencia Instagramu?

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Mithril je ERC20 token, ktorý funguje na sieti Etherea a je implementovaný do aplikácie LIT. Jednoducho vám stačí si aplikáciu stiahnuť na iOS či android a môžete začať zdieľať svoj obsah s ostatnými užívateľmi. LIT, ktorého tím pochádza z Taiwanu, funguje na rovnakom princípe ako Instagram. Pridávate do neho fotky či videá, ale jediný rozdiel je v tom, že všetok obsah funguje na báze daily stories. Tým pádom je váš obrázok alebo video viditeľné len 24 hodín, potom sa obsah zmaže a odmena sa vám pripíše k vášmu profilu. Denné maximum je 24 fotiek/videí, ktoré môžete publikovať.

Získajte profesionálne analýzy a exkluzívny pohľad na kryptomeny na trading11.com

Kto stojí za appkou LIT?

Zakladateľ spoločnosti Mithril, popstar a webový podnikateľ Jeffrey Huang je tiež zakladateľom appky 17 média, ktorá je v Ázii číslom 1 pre livestream. Je to vlastne najobľúbenejšia aplikácia v Tchaj-wane, Malajzii, Hongkongu, Singapure a Indonézii. Aj táto aplikácia by v blízkej budúcnosti mala prejsť na social mining Mitrhilu.

Social Mining

Social mining, alebo sociálna ťažba znamená „ťažbu” kryptomien len vďaka „lajkom” a prezretiu si obsahu. Prakticky ste odmeňovaní MITH tokenom za svoj vplyv na sociálnej sieti a kvalitu svojho obsahu. V skutočnosti žiadna ťažba neprebieha. Ponúka sa teda logická otázka, kde sa berú tie peniaze? Tím nechal k dispozícii pre sociálnu ťažbu 35% z celkového počtu 350 miliónov MITH tokenov. Každý nasledujúci rok sa bude počet vyťažených tokenov exponencinálne znižovať. Tak je zaručená sociálna ťažba aj pri veľkej adopcii ľudí na veľa rokov dopredu.

Tip redakcie: Kryptomeny s nízkou kapitalizáciou, ale veľkým potenciálom

Aktuálna pozícia Mithrilu

V súčasnom svete kryptomien sa Mithril pohybuje v top 100 v celkovej kapitalizácii. Zároveň pred pár dňami prebehol prvý veľký update, ktorý priniesol možnosť vyberať fotky z knižnice a zdieľať ich v aplikácii. Do konca roku by mala spoločnosť implementovať do aplikácie i peňaženku, aby umožnila užívateľom si svoje tokeny poslať do zmenárne, kde s nimi budú môcť obchodovať. V budúcnosti by mali pribúdať rôzne aplikácie, ktoré budú využívať MITH na social mining.

Investičný pohľad na Mithril

Je dobré o Mithrile vedieť, využívať ho pre malý pasívny príjem či náhradu za Instagram. Aj keď má MITH denné volume cez 110 mil. $, tak nikto nemôže vedieť, ako Mithril dopadne a či ho neprevalcuje iná kryptomena s podobným zámerom, ako napríklad KIN. Za týmto projektom stoja však silní partneri v podobe QTUM foundation, Sora Ventures a Pantera Capital.

Záver

Dnes je výhodou mať informácie, aké sociálne platformy máme k dispozícii. Na LITe máte možnosť si zarobiť za svoj sociálny dosah. Bude veľmi zaujímavé sledovať, kam sa kryptomena MITH bude uberať v nasledujúcich mesiacoch a rokoch.

Naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Pavel P.

Zdroje:

https://mith.io/

https://mith.io/whitepaper.pdf

https://steemit.com/crypto/@iliasdiamantis/mithril-token-and-lit-app-a-new-kid-on-social-media-and-crypto-rewards-block

https://globalcoinreport.com/meet-mithril-cryptocurrency-brings-black-mirrors-nosedive-life/

https://blockonomi.com/mithril-guide/

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.