Bitcoin prerazil hranicu 11 000 USD
Bitcoin prerazil hranicu 11 000 USD Zdroj: shutterstock.com/leksiv

Prinášame vám dnešný stručný prehľaď najdôležitejších správ zo sveta kryptomien.

Bitcoin prerazil hranicu 11 000 USD – Podľa Toma Leeho vystúpi cena BTC navyššie v júli – Litecoin Cash fork prebehol, cena stúpa – Prípadný kolaps kryptotrhu najviac odnesú malí investori – Malta chystá regulácie ICO a kryptomien – Chorvátsko má asociáciu kryptomien, vydá vlastné regulácie – Existuje už 226 kryptomenových hedge fondov – V ruskom Murmansku vzniknú nové farmy – Výrobca počítačov Lenovo zažiadal o patent na využitie blockchain technológie.

Článok je preložený z českého originálu na kryptomagazin.cz, autor: Denisa Falta.

Kryptomeny

Bitcoin prekonal tento víkend 11 000 dolárov prvýkrát od konca januára a jeho cena po veľkých výpredajoch zo začiatku roka pokračuje v pomalom vzostupe. Celý článok v EN tu. Bitcoinový optimista Tom Lee tvrdí, že Bitcoin je na ceste k novej najvyššej hodnote. Podľa jeho predpovede bude hodnota BTC na najvyššom bode v júli. Celý článok v EN tu. Litecoin Cash je nová kryptomena, ktorá sa včera večer oddelila po hardforku od originálnej meny Litecoin. V súčasnej dobe má Litecoin Cash hodnotu 2,72 USD. Jedná sa o nárast o približne 108 percent z počiatočnej hodnoty okolo 1,40 USD podľa burzy Codex. Celý článok v EN tu. Malí investori by podľa výskumných pracovníkov najviac pocítili dopad kolapsu trhu s kryptomenami, zatiaľ čo inštitucionálni investori by boli pred takouto udalosťou lepšie chránení. Celý článok EN tu.

Regulácie

Maltská vláda prišla s myšlienkou, že firmy, ktoré sa zaoberajú kryptomenami, môžu byť zaujímavé. Nový dokument usiluje o zriadenie špeciálnej agentúry, ktorá bude „overovať“ blockchainové platformy a kryptotransakcie. Hlavné mesto Valletta taktiež navrhuje právne predpisy, ktoré definujú úlohu sprostredkovateľov a regulujú počiatočné ponuky mincí. Celý článok v EN tu. Chorvátske združenie pre blockchain a kryptomeny (UBIK) si kladie za cieľ vytvoriť komunitu, šíriť povedomie a pracovať na rozvoji regulácií v krajine. Zaregistrovalo sa 13. februára a oficiálne začalo pracovať 17. februára. Už teraz má viac než 70 členov. Celý článok v EN tu.

Biznis

Svet kryptomenových hedgeových fondov má jasnú budúcnosť. V súčasnej dobe je už k dispozícii 226 kryptomenových hedgeových fondov. Celý článok v EN tu. 

V ruskom regióne Murmansk by mali byť vybudované nové farmy na ťažbu kryptomien, protože je tu k dispozícii dostatočné množstvo elektriny za prijateľné ceny, uviedol námestník ministerstva Vyacheslav Kravchenko na ruskom investičnom fóre v Soči minulý týždeň. Celý článok v EN tu. 

Blockchain

Nové patentové prihlášky od spoločnosti Lenovo naznačujú, že čínsky technologický gigant možno bude skúmať využitie blockchainu ako súčasť systému pre overenie platnosti fyzických dokumentov. Celý článok v EN tu. 

Nenechajte si ujsť naše krypto-spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate po kliknutí na zvonček vľavo dole. Taktiež nás môžete sledovať na našej facebookovej stránke, kde nájdete najnovšie správy z kryptosveta.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance