[SPRÁVY] Coinbase oznámila Coinbase Pro – Weiss: Kryptomeny budú bezpečnejšie než banky

Novinky Coinbase oznámila Coinbase Pro – Weiss
Coinbase oznámila Coinbase Pro – Weiss. Zdroj: shutterstock.com/Vladimka production
BITmarkets BITmarkets

Coinbase oznámila Coinbase Pro – Weiss: Kryptomeny budú bezpečnejšie než banky – Bitcoin Gold tiež terčom útoku na sieť – Monero oznámilo open-source protokol Tari – Huobi Pro má nový index pre kryptomeny – Nemecká burza skúma možnosť integrácie kryptomien – Ashton Kutcher daroval 4 mil. USD v XRP na charitu – IBM oznámilo 1800 nových pozícií v blockchain oddelení – AmEx má program odmien na báze blockchainu – Americké úrady vyšetrujú podvody ohľadom manipulácie s cenami kryptomien – Čínske úrady nariadili zrýchliť vývoj blockchainu – Vyšetrovatelia v Číne obvinili 4 osoby zo spojenia s podvodom OneCoin – India zvažuje zdaniť trading kryptomien sadzbou 18%

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravila Denisa.

Správy dňa

Coinbase v tlačovej správe oznámila novú verziu svojej obchodnej platformy GDAX, nazvanú Coinbase Pro. Oznámenie prebehlo v rovnaký deň ako akvizícia platformy Paradex burzou Coinbase. Cointelegraph.com (v EN)

Tip redakcie: Návod na burzu Coinbase

Zakladateľ spoločnosti Weiss Ratings Agency Martin D. Weiss predpovedá, že nadchádzajúca zmena pravidiel v americkom bankovníctve donúti investorov, aby svoje peniaze previedli inde. Táto zmena totiž umožní americkým bankám riskovať s peniazmi svojich klientov ďaleko viac než doposiaľ. Weiss sa tiež vyjadril, že kryptomeny budú bezpečnejšie ako banky. Bitcoinist.com (v EN)

Kryptomeny a ICO

Tažiar-hacker minulý týždeň úspešne uskutočnil tzv. „dvojitý útok” na sieť Bitcoin Gold. BTG je tak tretím altcoinom, ktorý počas nedávnej doby podľahol sieťovému útoku. CCN.com (v EN)

Vedúci vývojár kryptomeny Monero predstavil tzv. „second-layer” protokol, ktorý umožní užívateľom vytvárať digitálne aktíva a obchodovať s nimi. Open-source projekt s názvom Tari umožní pomocou blockchainu naprogramovať a vydávať prostriedky ako sú vernostné body, položky v hrách a vstupenky na koncerty. CCN.com (v EN)

Písali sme tiež: Čo je Monero?

Burzy

Tretia najväčšia kryptoburza Huobi Pro uviedla na trh nový index pre kryptomeny. Cointelegraph.com (v EN)

Mohlo by vás tiež zaujímať: Huobi spúšťa novú pobočku

Nemecký organizátor trhu s cennými papiermi Deutsche Boerse (DB) uviedol, že je „hlboko v procese”, ktorý skúma možnosti integrácie kryptomien. Cointelegraph.com (v EN)

Biznis

Americký herec a venture kapitalista Ashton Kutcher sa dal dohromady so spoločnosťou Ripple, aby prekvapil Ellen DeGeneres narodeninovým darčekom počas jej dennej talk show: 4 milióny dolárov pre nadáciu Ellen Degeneres Wildlife Fund, vyplatených v XRP. CCN.com (v EN)

CEO spoločnosti IBM Virginia Rometty oznámila, že v nasledujúcich dvoch rokoch plánuje spoločnosť vytvoriť vo Francúzsku 1800 nových pracovných miest v oblasti umelej inteligencie (AI), blockchainu a internetu vecí (IoT). Cointelegraph.com (v EN)

O téme sme tiež písali: IBM: Kvantové počítače môžu do piatich rokov prelomiť súčasné šifrovanie

American Express (AmEx), spoločnosť poskytujúca finančné služby, oznámila, že spúšťa podávanie žiadostí o členstvo vo svojom odmeňovacom programe v spolupráci s online obchodníkom Boxed, a to prostredníctvom blockchainu. Cointelegraph.com (v EN)


Regulácie

Ministerstvo spravodlivosti Spojených štátov údajne zahájilo vyšetrovanie podvodov ohľadom manipulácie s cenami kryptomien. CCN.com (v EN)
Čínska štátna rada, najvyšší správny úrad krajiny, požaduje, aby miestne orgány urýchlili vývoj technológie blockchainu. Coindesk.com (v EN)

Z celkového počtu 98 vyšetrovaných osôb, ktoré sa podieľali na podvodnej operácii OneCoin vo výške 2,3 miliardy USD, obvinili čínski štátni zástupcovia štyroch podozrivých. CCN.com (v EN)

Indie zvažuje uvalenie 18% dane na obchodovanie s kryptomenami, čo by mohlo znamenať krok smerom k legitimite kryptomien v krajine. Bitcoinist.com (v EN)

Naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Táto krajina je novým Chorvátskom. Turistov vábi lacnými službami i azúrovým morom

2

Moderný supermarket má vážne problémy. Prečo tam nikto nenakupuje?

3

Veľká slovenská banka úplne ruší platobné karty Visa. Dotkne sa to aj vás?

4

Obrovské prekvapenie. V maličkej slovenskej obci vyrastie nové nákupné centrum

5

Sociálna poisťovňa chystá zmeny. Všimnú si ich všetci Slováci

PR články

Aký výkon má obchodovanie s veľkými dátami s umelou inteligenciou, ako je ChatGPT? ATPBot má odpoveď

PR články | 24. mája 2024

PR článok ATP Bot. Nedávno ATPBot oznámil, že teraz podporuje všetkých používateľov Binance, Kraken a Coinbase, aby mohli implementovať automatické obchodovanie s umelou inteligenciou prostredníctvom API, čím používateľom poskytuje viac príležitostí na obchodovanie s kryptomenami.

ATP Bot obchoduje s AI