[Správy] CEO Pantera Capital ukľudňuje kryptoinvestorov • Predikcia ceny Bitcoinu – Na univerzite Yale zistili ako na to

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

CEO Pantera Capital upokojuje kryptoinvestorov • Predikcia cieny Bitcoinu – Na univerzite Yale zistili ako na to • Kryptopeňaženka Electron Cash: Teraz aj pre základné telefóny • Akceptácia kryptomien: Vilu na ostrove Paradise môžete kúpiť za kryptomeny • Mining Bitcoinu ohrozuje našu existenciu, hovorí akademik • Zábava: Na Litecoin blockchaine zrodili CryptoMonsters

CEO Pantera Capital ukľudňuje kryptoinvestorov

Dan Morehead, generálny riaditeľ spoločnosti Pantera Capital, vyzýva na pokoj v súvislosti s odložením rozhodnutia SEC o Bitcoin ETF, ktoré vyvolalo pád BTC pod 6300 USD. Myslí si, že to bude trvať dosť dlho, kým bude schválená ETF. Morehead hovorí, že treba pamätať na to, že bitcoin je veľmi nový jav, ale má zdroj v reálnom čase a to je jedinečná vec. Ľudia reagujú podľa neho na tieto správy neprimerane a vyzýva ich, aby mysleli dlhodobo. Viac sa dočítate TU: https://bitcoinist.com/ (v EN)

Predikcia ceny Bitcoinu – Na univerzite Yale zistili ako na to

Podľa oficiálneho vyhlásenia YaleNews, navrhli finanční experti na univerzite Yale systém faktorov na predpovedanie cenových trendov hlavných kryptomien. Nová štúdia je údajne prvou komplexnou ekonomickou analýzou kryptomien a blockchainu. Odborníci analyzovali Bitcoin, Ripple a Ethereum.

Štúdia ukazuje, že kryptomeny nemajú žiadnu expozíciu na väčšine bežných akciových trhov, ako aj na návratnosť mien a komodít a na makroekonomické faktory. Namiesto toho výskumníci tvrdia, že návratnosť kryptomien môže byť predpovedaná faktormi, ktoré sú špecifické pre trhy s kryptomenami. Medzi tieto faktory patrí “silný momentum efekt”: Ak sa cena Bitcoinu za týždeň zvýši, pravdepodobne sa zvýši aj v nasledujúcom týždni. Taktiež prudké zvýšenie ceny Bitcoinu stimuluje vyšší dopyt na trhu, čo vedie k väčším investíciám. Viac sa dočítate TU: https://cointelegraph.com/ (v EN)

Kryptopeňaženka Electron Cash je teraz k dispozícii pre základné telefóny

Electron Cash, ktorého vývojový tím financuje firma Coingeek, spúšťa novú peňaženku: Java Micro-Edition (J2ME) verziu Electron Cash. Túto verziu budú môcť používať aj používatelia, ktorí majú prístup iba k základným funkčným telefónom, ako napríklad Nokia 216. Títo používatelia, ktorých je viac ako 1,3 miliardy, budú mať prístup k peňaženke Bitcoin Cash SPV so všetkými výhodami, ktoré prináša, vrátane kontroly vlastných súkromných kľúčov a obnovenia peňaženky pomocou mnemotechnickej frázy. Viac sa dočítate TU: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

Akceptácia kryptomien: Vilu na ostrove Paradise môžete kúpiť za kryptomeny

Máte 6,7 miliónov dolárov v kryptomenách? Potom sa môžete stať majiteľom luxusnej štvorlôžkovej vily s rozlohou 4 250 metrov na ostrove Paradise Vila sa nachádza v exkluzívnej západnej časti tohto bahamského ostrova. Podľa vyjadrenia spoločnosti Propy má majiteľ veľký záujem o investovanie do kryptomien. Platba je možná v týchto kryptomenách: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Monero, Zcash, alebo Dash. Viac sa dočítate TU: https://dailyhodl.com/ (v EN)

Mining Bitcoinu ohrozuje našu existenciu, hovorí akademik

Dr. Jon Truby, riaditeľ Centra pre právne a rozvojové záležitosti na Katarskej univerzite hovorí, že Bitcoin bol navrhnutý bez úvah o jeho vplyve na životné prostredie a ako taký “ohrozuje našu existenciu”. Truby preto vyzval na riešenia, ktorých cieľom je zabrániť tomu, aby sa objavili podobné blockchain technológie. Ďalej napísal:

“Problém sa len zhorší. Čím vyššia je hodnota Bitcoinu, tým viac bude motivačná a nové digitálne meny budú vyvinuté s podobnými karbonizovanými modelmi … “

Viac sa dočítate TU: https://www.ccn.com/ (v EN)

Zábava: Na Litecoin blockchaine sa zrodili CryptoMonsters

CryptoMonsters začali. Je to nová hra založená na blockchaine Litecoine. Každý cryptomonster má jedinečný genóm a viaceré charakteristiky. Keď cryptomonster rastie a dosiahne ďalšiu evolučnú fázu, zvyšujú sa jeho šance na ďalší rozvoj a stáva sa sofistikovanejším. Podľa tvorcov každá hra je evolučné kolo, v ktorom sa váš individualizovaný monster postaví proti piatim ďalším monštrám. Vývojové kolo trvá približne 10 minút a výsledkom je jediný víťaz, ktorého určí blockchain Litecoinu. Kryptomonsteri sa vyvíjajú tým, že víťazia v evolučných kolách, automaticky spotrebúvajú 30% svojich protivníkov a ich hodnota rastie. Viac sa dočítate TU: https://dailyhodl.com/ (v EN)

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.