Vo Venezuele sa cena Bitcoinu zdvojnásobuje každých 18 dní!

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Venezuela – kedysi jedna z najbohatších krajín sveta s obrovskými zásobami nerastných surovín a ropy – má v posledných rokoch obrovské problémy. Aby vláda zaplatila účty, púšťa do obehu obrovské množstvo bankoviek. Štátna mena – bolívar – dnes už nemá takmer žiadnu hodnotu. Hyperinflácia je pre Venezuelčanov každodennou realitou.

Venezuela a Bitcoin

Iba pred dvanástimi mesiacmi vo Venezuele stála káva 2300 bolívarov. Dnes musíte podľa Bloomberg Café Con Leche Indexu zaplatiť neuveriteľné dva milióny! Inflácia v krajine iba v roku 2017 dosiahla 86 857 % a neustále sa zrýchľuje. Podľa niektorých odhadov to tento rok bude milión percent!

Obyvatelia Venezuely tak hľadajú alternatívne spôsoby, ako uchovať hodnotu. Štátna mena je nepoužiteľná, dolárov je v krajine nedostatok a novej štátnej kryptomene Petro krytej ropou sa nedá veriť.

Viac o kryptomene Petro nájdete TU.

Dopyt po Bitcoine však rastie. Od júna sa denný objem zobchodovaných Bitcoinov v krajine zdvojnásobil a vďaka hyperinflácii aj napriek dlhotrvajúcemu downtrendu cena Bitcoinu v bolívaroch stúpa. A to poriadne! Zdvojnásobuje sa priemerne raz za osemnásť dní.

Jeden Bitcoin sa momentálne vo Venezuele obchoduje za miliardu bolívarov a dopyt po tejto kryptomene prudko rastie. Takto vyzerá objem zobchodovaných Bitcoinov na stránke LocalBitcoins:

coin-dance-localbitcoins-VEF-volume

Je fajn sledovať, ako kryptomeny pomáhajú ľuďom v núdzi po celom svete.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Zdroj:
bitcoinist.com

Najčítanejšie články

1

Slovenské banky zatvárajú pobočky. V tomto meste nezostane už ani jedna

2

Vodiči, pozor. Pokuty za nedodržanie tejto povinnosti poriadne narastú

3

Sociálna poisťovňa začína vyplácať nový príspevok. Prilepší si táto skupina Slovákov

4

Veľký reťazec ruší 73 pobočiek a vyhlásil konkurz

5

Najväčšie slovenské kníhkupectvo sa topí v takmer dvojmiliónovej strate

PR články

Zarábaj s platformou Millionero s najúspešnejšími. Predstavujeme službu Copytrading

Marek Jendrál | 23. februára 2024

Copytrading je skvelá možnosť, ako si pasívne nechať zhodnocovať svoj kapitál, a zároveň pre skúsených obchodníkov príležitosť, ako speňažiť svoje know how i nadobudnuté skúsenosti.

Predstavujeme copytrading na platforme Millionero pre začiatočníka

Dobrý investičný plán vám môže zmeniť život. Tu je návod od A po Z na jeho vytvorenie

Henrieta Balázsová | 14. februára 2024 Horúca novinka

Žijeme vo svete, kde sú možnosti nekonečné, no predsa sa zdá, že cesta k finančnej nezávislosti je pre mnohých zahalená tajomstvom. Kľúčom k jeho odhaleniu je dobre zostavený investičný plán.

Dobrý investičný plán je základom úspechu
Horúca novinka