[Správy] Bitcoin zaútočí na cenu 1 milión USD, tvrdí riaditeľ IBM pre Blockchain • Poplatky 450 000 USD za odoslanie 0,15 ETH! – Chyba alebo pranie špinavých peňazí…

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Bitcoin zaútočí na cenu 1 milión USD, tvrdí riaditeľ IBM pre Blockchain • Poplatky 450 000 USD za odoslanie 0,15 ETH! – Chyba alebo pranie špinavých peňazí • SEC nepotrestala spoločnosť, ktorá neoprávnene vydala ICO • Najväčšia investičná banka v Latinskej Amerike vydá svoj security token

Bitcoin zaútočí na cenu 1 milión USD, tvrdí riaditeľ IBM pre blockchain divíziu

Jesse Lund, riaditeľ Blockchain riešení IBM, tvrdí, že očakáva dosiahnutie ceny 1 milión USD spoločnosťou Bitcoin. V rozhovore pre finder.com vyslovil Lund svoju domnienku o odrazení Bitcoinu do konca roka. Predpokladá cenu 5 000 USD. A z dlhodobého hľadiska predpovedá, že cena BTC pomerne rýchlo dosiahne sedemciferné číslo:

Mám dlhodobú víziu. Vidím raz Bitcoin za milión dolárov.”

Okrem toho Lund tvrdí, že cezhraničná platobná sieť IBM, Blockchain World Wire, bude podporovať krypto v rámci svojich ostatných aktivít:

Budeme podporovať vyše 50 krajín, 30 až 40 mien a dostatok tvorcov trhu, aby sme pritiahli 30 až 40 bánk. Takže budeme mať pokrytú významnú časť oblasti … S niekoľkými bankami máme zámery, že budeme podporovať a vydávať kryptomeny, stablecoiny a iné meny po celom svete. Našim cieľom je pokračovať v rozširovaní tejto siete a poskytovať globálne pokrytie v priebehu troch až piatich rokov.”

Podľa Jesse Lunda podpísalo už niekoľko bánk deklarácie o úmysle vstúpiť do platformy.

Viac sa dočítate tu: https://dailyhodl.com/ (v angličtine)

Poplatky 450 000 USD za odoslanie 0,15 ETH! – Chyba alebo pranie špinavých peňazí

Istá Ethereum adresa zaplatila 450 000 dolárov za odoslanie menej ako 0,15 ETH. Krypto- nadšenci sú zmätení z niekoľkých tajomných transakcií, ktoré sa objavili 19. februára 2019. Pri nich bolo za štyri transakcie zaplatených na poplatkoch 450 tisíc dolárov. Pričom bolo prevedených menej ako 0,15 ETH (15 dolárov).

Čo sa stalo? Túto otázku si kladú krypto-nadšenci aj špecialisti. Spočiatku mnohí pripustili, že sa to stalo chybou používateľa, čo nie je nezvyčajné. Nadšenci poukázali na to, že držiteľ peňaženky mohol ľahko zameniť transakčný poplatok za čiastku, ktorú chcel poslať. Ďalšou možnosťou je, že mohlo dôjsť k chybe používateľského rozhrania. Po podrobnejšej kontrole však niektorí špecialisti na kryptomeny zistili, že by to mohol byť pokus o komplikované pranie špinavých peňazí.

Viac sa dočítate tu: https://cryptoslate.com/ (v angličtine)

SEC nepotrestala spoločnosť, ktorá neoprávnene vydala ICO

Americká komisia pre cenné papiere (SEC) rozhodla, že neudelí pokutu spoločnosti Gladius Network, ktorá vydala ICO bez jej súhlasu, pričom sa na ňu nevzťahovala žiadna výnimka. Spoločnosť získala približne 12,7 miliónov dolárov. Komisia neuloží sankciu z dôvodu významných krokov, ktoré Gladius podnikol s cieľom odstrániť pochybenie.

Podľa oznámenia SEC sa Gladius dohodol na vrátení finančných prostriedkov tým investorom, ktorí kúpili tokeny v ICO a požiadali o vrátenie finančných prostriedkov a zaregistrovali svoje aktíva ako cenné papiere. Spoločnosť tiež bude podávať SEC periodické správy.

Po tomto oznámení  Gabor Gurbacs, riaditeľ stratégie digitálnych aktív spoločnosti Vaneck, uviedol:

Toto je skutočne hrozný príklad. Ten chlap urobil neregistrovanú ponuku. Žiadne tresty. Zázračne z toho vykĺzol. Nikto nevie prečo … Bolo by oveľa užitočnejšie od regulačných orgánov, aby vytvorili bezpečný prístav pre tokeny s jasne špecifikovanými parametrami.”

Viac sa dočítate tu: https://news.bitcoin.com/ (v angličtine)

Najväčšia investičná banka v Latinskej Amerike vydá svoj security token

Je všeobecne známe, že banky doteraz kryptomeny zväčša odmietali. Teraz BTG Pactual, najväčšia samostatná investičná banka v Latinskej Amerike, oznámila, že vstúpi do kryptomenového priestoru vlastným stablecoinom, pod názvom ReitBZ. Investori ho budú môcť kúpiť za Gemini Dollar alebo ETH. Stablecoin bude krytý distressed aktívami trhu z nehnuteľnosťami v Brazílii.

Distressed aktívum je majetok, ktorý je uvedený do predaja za zníženú cenu, pretože jeho majiteľ bol nútený ho predať. Môže to byť spôsobené nadmernou zadlženosťou, konkurzom… A to je obzvlášť obvyklé, pokiaľ ide o nehnuteľnosti. V čase finančnej krízy ľudia často nedokážu splácať svoje hypotéky a predávajú ich pod cenu. Distressed aktíva sú vynikajúcou príležitosťou, ako kúpiť podcenený majetok a dosiahnuť zisky, keď sa trh zotaví.

BTG distressed aktíva bude spravovať dcérska spoločnosť BTG s názvom Enforce. Token bude k dispozícii po celom svete s pozoruhodnou výnimkou: USA a prekvapivo aj Brazília.

Viac sa dočítate tu: https://bitcoinist.com/ (v angličtine)

Čítajte ďalej

[Druhý diel] Bitcoin zažije svetlé zajtrajšky – Prečo? Pozrite si argumenty

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

 

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.