[Druhý diel] Bitcoin zažije svetlé zajtrajšky – Prečo? Pozrite si argumenty

BITmarkets BITmarkets

Sobotňajšia predpoveď o tom, že sa blížime k možnosti rastu, vyšla. BTC nám v priebehu nedeľňajšej noci a celého pondelňajšieho dňa poskočil o cca 400 dolárov. Dodnes sa pohybujeme okolo štyritisíc. Vynára sa otázka, či bude rast pretrvávať, a ak áno, aké bude jeho tempo.

Zmeškali ste prvý diel? Nájdete ho tu.

Svetlo zelenou je vyznačená trendová krivka z roku 2017, keď BTC začal opäť rásť, a prelína sa až do dnešných dní. Beriem ju ako základný cenový ukazovateľ toho, či je BTC podhodnotený alebo naopak.

btc

Oproti nej vediem červený zostupný koridor, ktorý odštartoval v roku 2018, keď bol BTC na vrchole, a prelína sa až do súčasnosti. Modrá je cenová hladina, na akej sa Bitcoin chcel ku koncu roka stabilizovať, a bohužiaľ sa to trhu nepodarilo.

Pondelňajší rast však ukázal, že sa tu vytvára možnosť dlhodobého rastového koridoru, povedzme takzvaných rastových schodov. Myslím si, že nás čakajú ešte dve pumpy a v prvej polovici marca sa bude bojovať o to, či sa cena dostane z dosahu zostupného koridoru. V prípade, že sa cena dostane nad červenú trendovú krivku, nevidím dôvod, prečo by nemala v raste pokračovať, naopak si myslím, že nebude brzdená negatívnym sentimentom.

Infraštruktúra sa tvorí a tí, čo prežili, budú profitovať

Aby sa tak však stalo, je potrebné pozrieť sa na to, čo všetko sa podarilo vybudovať v roku 2018 a aké úžasné zajtrajšky nás čakajú v roku 2019.

Keďže rast v 2. polovici roku 2017 bol prevratný, atakoval hladinu 20 000 $ za mincu a vyvolal boom, v rámci ktorého sa o Bitcoin a kryptomeny začal zaujímať skoro každý, bolo jasné, že musí prísť korekcia. Ani ja som ale nečakal, že bude trvať viac ako rok a bude taká prísna. Každopádne, tak ako teraz v reálnom svete odchádza zima, tak to vyzerá, že odchádza aj “kryptowinter”. A tí, čo prežili, si môžu gratulovať … pre klienta to má zásadný význam.

Tí, ktorí dokázali udržať zisky (mineri & traderi) po celý rok 2018 na dne, kde sa ešte stále nachádzame, budú bezpečne ziskoví aj v nadchádzajúcom raste.

Nehľadiac na to, že som sa minulý rok stretol s množstvom startupov, ktoré majú záujem poskytnúť maloobchodu platobné brány, POS terminály, bankomaty a možnosť prijímať BTC, prípadne aj iné krypto.

V priebehu roka 2018 sa o Bitcoin, a najmä o technológie DLT, blockchain a smart kontrakty začali zaujímať banky. Dokonca niektoré aj u nás.

Novo vznikajúce projekty a ICA pomôžu aj Bitcoinu

Inak povedané, húf sardiniek či tuniakov môže byť viac ako jedna veľryba …. Nie som zástancom názoru, že nie sú peniaze. Tie medzi ľuďmi sú, avšak tí vo väčšine prípadov nechcú niesť zodpovednosť a peniaze radšej zveria do rúk bankárom. A toho by sme sa mohli čoskoro dočkať.

Disclaimer: Trading je náročná disciplína, všetko si overujte a majte vždy posledné slovo. Môj pohľad na vec je oproti zvyšku traderov z Trading11 omnoho optimistickejší. Som toho názoru, že keďže je v tejto chvíli o cca 40 % podhodnotený, nie je tu veľa priestoru, kam s cenou klesať. Každopádne, držte sa zásad dobrého money a risk managementu.

Čo čítať ďalej:

Tim Draper: „Za dva roky si už budú všetci kupovať kávu za Bitcoiny”

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radomír E.