Správy zo sveta kryptomien.
Správy zo sveta kryptomien. Zdroj: shutterstock.com/ZinetroN

Bitcoin prerazil hranicu 8500 USD – Ripple vzrástol o viac než 20% behom 24h – Európsky parlament odhlasoval sprísnenie pravidiel pre krytpoburzy – Binance aj Bittrex zvažujú možnosť pridania fiat párov na obchodovanie – Podľa Morgan Stanley budú ťažiari v strate pri cene BTC pod 8600 USD – Belgicko prispelo 2 mil. EUR na blockchainový program Spojených národov. Podľa britského poslanca bude mať blockchain mimoriadny dopad na životy ľudí – Poisťovňa vyvinula  na blockchaine Etherea program na odškodnenie klientov – Spoluzakladateľ TEZOSu pokutovaný v USA

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravila Denisa.

Správa dňa

Kryptotrhy sú opäť v zelených číslach. Cena Bitcoinu dosahuje aj na konci týždňa zisky, ktoré prvýkrát za tohtoročný apríl prekonali hranicu 8500 USD. Ripple vzrástol o viac než 20% behom 24h. CCN.com (v EN)

Tip redakcie: Viac informácií a analýz cien kryptomien nájdete na stránke Trading11.com

Regulácie

Európsky parlament odhlasoval sprísnenie pravidiel pre kryptoburzy a platformy, ponúkajúce obchodovanie s kryptomenami. Europa.eu (v EN) Viac sa dozviete v našom článku, ktorý vyjde už 21.4.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Európa ešte nie je pripravená na reguláciu kryptomien 

Burzy

Presťahovanie kryptoburzy Binance na Maltu otvorilo teoretickú príležitosť, ale teraz kryptoburza obnovila rozhovory o možnom pridaní obchodovania s fiat pármi. Binance v súčasnej dobe hľadá bankového partnera na Malte, ktorý by bol schopný zvládnuť depozity fiat mien. Burza Bittrex údajne zvažuje niečo podobné, ale iba pre firemných klientov. Zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne jasné termíny, kedy k tomu dôjde. Cryptovest.com (v EN)

K téme sme tiež písali: Binance – návod ako sa registrovať

Kryptomeny a ICO

Podľa nového prieskumu, prevedeného tímom spoločnosti Morgan Stanley, budú ťažiari s najväčšou pravdepodobnosťou v strate, pokiaľ kryptomena nezostane nad hodnotou 8600 USD. Cryptoslate.com (v EN)

Mohlo by vás tiež zaujímať: 80 % všetkých Bitcoinov je už vyťažených

Biznis

Belgicko prispelo dvomi miliónmi EUR na podporu Svetového potravinového programu (WFP) Spojených národov a jeho technologických projektov, vrátane pilotného platobného projektu pre utečencov, fungujúceho na báze blockchainu. Coindesk.com (v EN)

Britský konzervatívny poslanec (MP) Matt Hancock predniesol reč o “monumentálnom dopade”, ktorý podľa neho bude mať blockchain na životy ľudí. Cointelegraph.com (v EN)

Spoluzakladateľ spoločnosti Etherisc Christoph Mussenbrock sa pýši tým, že jeho spoločnosť vyvinula produkt, v ktorom je vyplácanie poistného spúšťané dátumami, prichádzajúcimi do blockchainu Etherea – v tomto prípade ide o záznamy o príletoch a odletoch. Ak má let meškanie, ten kto si kúpil poistenie proti tomuto riziku, bude automaticky vyplatený. Coindesk.com (v EN)

Americké regulačné orgány udelili pokutu 20 000 USD Arzurovi Breitmanovi z TEZOSu a zakázali jeho ďalšie pôsobenie brokera až do roku 2020. Cointelegraph.com (v EN)

Tip redakcie: 7 základných pravidiel ako spoznať podvodnú kryptomenu

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance