Najväčšia e-sports akcia v histórii! – 30 miliónov dolárov pre najlepších hráčov Fortnite

Novinky Play-to-earn hry
Play-to-earn hry. Zdroj: Shutterstock.com/A. Solano a Shutterstock.com/Ira Lichi
BITmarkets BITmarkets

Esport si vytvoril svoje pevné miesto v spoločnosti a jeho popularita raketovo stúpa. A čoskoro nastane ďalší zlom. Majstrovstvá sveta vo Fortnite majú totiž najväčšiu finančnú dotáciu v celej histórii. Hráči na majstrovstvách si tak dohromady prídu na 30 miliónov dolárov.

Fortnite – TOP Esport

Fortnite (pre tých, čo hru nepoznajú) je hra typu battle royale. V podstate ide o vhodenie určitého počtu hráčov na bojovú mapu a následný neriadený masaker. Vyhráva ten, kto zostane najdlhšie nažive. Žáner battle royale má v posledných rokoch obrovský úspech a naviazal tak na nemenej slávnych kolegov zo žánru MOBA, kam patrí napríklad Dota či League of Legends.

Zatiaľ čo dve vyššie spomenuté MOBA hry už pevne ustanovili svoje esportové značky, tak Fortnite mal oneskorenie, ktoré však teraz dobieha. A zdá sa, že to vývojári vzali od podlahy. Fortnite sa totiž čoskoro stane kráľom esport akcií, pretože má historicky najvyššiu dotáciu na majstrovstvá sveta.

Kam až môže rásť cena BTC: CEO Investičnej spoločnosti – Do konca roka dosiahne Bitcoin 42 000 $

30 000 000 USD je naozaj úctyhodná čiastka, ktorej sa nemôže rovnať ani väčšina tradičných športov. Nejde o prekvapivý krok, pretože Fortnite má momentálne okolo 250 miliónov aktívnych hráčov. Taká obrovská herná komunita dokáže zázraky.

Celkovo sa o miesto na turnaji uchádzalo 40 miliónov hráčov, ktorí postupne prechádzali in-game kvalifikáciami. Z nich zostali iba 100 najlepších. Vekom je väčšina hráčov pod 20 rokov, čo potvrdzuje povesť hry, že ide primárne o zábavu pre najmladšie generácie.

Turnaj sa koná 26.-28.7.2019 v New Yorku. Všetci účastníci majú istých 50 000 USD a víťaz zoberie rozprávkové 3 milióny USD!

Medzi kvalifikovaných hráčov patrí napríklad aj pätnásťročný Benjy „Benjyfishy” David Fish, ktorý povedal denníku Guardian, že ak sa mu podarí vyhrať, tak kúpi svojej rodine nový dom. Benjy hrá s ešte mladším MrSavagom z Nórska. Ten má iba 14 rokov. Spoločne sa chystajú na súboje s najlepšími hráčmi sveta.

Najväčšie esport prize pooly

Odmeny pre najlepších hráčov sú na konštantnom vzostupe naprieč esportmi. Zatiaľ sa vo vedení držali MOBA hry. Absolútnym vládcom v množstve peňazí investovaných do gaming turnajov je DOTA 2. Tá za posledných päť svetových šampionátov vyplatila esport tímom takmer 100 miliónov dolárov.

Hneď za Dotou sa drží League of Legends, ale tu už je významný rozdiel. Riot games, tvorca LOL, vyplatil najlepším tímom na odmenách za posledné tri svetové turnaje cca 15 miliónov dolárov.

game prize pool

Zdroj – https://www.esportsearnings.com/tournaments

 

 

 

Krypto pre hráčov PUBG

Ďalšou obľúbenou battle royale hrou je PUBG. Tá preslávila celý žáner a Fortnite staval hlavne na úspechu tejto hry. PUBG po novom spolupracuje s gaming tokenom Refereum a bude hráčom ponúkať odmeny za úspechy v hre v podobe tejto kryptomeny. Hráčom tak bude stačiť iba ETH peňaženka.

Tento prípad dobre ilustruje budúce organické spojenie kryptomien a gamingu. Hráči budú výraznou skupinou, ktorá pomôže adopcii kryptomien. Jednak vďaka programom, ako je Refereum a tiež aj vďaka vlastnostiam blockchainu. Ten totiž umožní napr. in-game predmetom vytvoriť digitálnu identitu. Vznikne tak priestor na tvorbu úplne unikátnych a jedinečných digitálnych výtvorov.

Čo čítať ďalej:

Ako pomáhajú včely kryptomenám – IOTA Shimmer je teraz open-source

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Adam.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.