Brexit-johnson-británia

Británia zvolila nového ministerského predsedu. Respektíve, zvolila si ho iba konzervatívna strana a tak je Británia teraz po nadvládou nevoleného muža, ktorý sa preslávil kadenciou, s ktorou je schopný klamať. A to je veľmi nebezpečné.

Johnson pri kormidle

Boris Johnson je známy svojou prostorekosťou. To je jeho najväčšie politické plus aj mínus zároveň. Mnoho voličov obdivuje jeho jednoznačnú a smelú rétoriku. Mnoho iných ňou zase opovrhuje, ako napr. veľká časť Škótov, o ktorých Johnson vyhlásil, že by nemali mať volebné právo.

Ako sa darí Bitcoinu: [PREHĽAD TRHU] Výplachy na obidve strany a Bart pattern na dennom poriadku

Muž, ktorý vo svojom prejave sľuboval, že bude zbližovať, opäť klamal, pretože už z podstaty svojej politickej osobnosti je rozdeľujúcim elementom. To napr. preukázal, keď konštantne vedome klamal o tom, koľko Británia odvádza do EÚ a aké bude mať vystúpenie z EÚ následky.

A práve to mu jeho kritici jednoducho nemôžu zabudnúť. Vcelku logicky, vzhľadom na to, že budúce rozhodovanie je postavené na klamstvách a vymyslených číslach. Jedným z dôvodov, prečo je Johnson pri moci, je práve jeho charakteristické rozdeľovanie spoločnosti na tábory a škatuľkovanie.

Brexit a nacionalizmus

Hlavným Johnsonovým argumentom je, že Brexit umožní suverénne rozhodovanie mocného štátu a z toho má nakoniec celá Británia profitovať. Británia, z ktorej chce odísť Škótsko a budúcnosť Severného Írska je v rámca zoskupenia národov tiež neistá. Johnson má tak potenciál rozbiť Britániu na jednotlivé časti.

Chcete byť traderom? Tak toto bude paráda – Elliott Waves úvod – Denník 7. týždeň

Nový britský premiér vyhlásil, že tvrdý Brexit je menej preferovaný variant, ale bude pre Britániu nakoniec výhodný. O tom sa dá rozhodne špekulovať a veľmi záleží na tom, aké dohody si po vystúpení z EÚ Británia vyrokuje. V prípade tvrdého Brexitu však môže dôjsť k tomu, že dohody bude treba vyrokovať urýchlene.

Nevýhodné postavenie

A práve potreba a rýchlosť budú najslabšími stránkami budúceho vyjednávania. Len si to predstavte. Na trhu sa budete dohadovať o cene napr. televízie. Načrtneme dva scenáre.

Scenár 1 – Vyjednávate s mužom, ktorá má okolo seba dobre fungujúci tím, zástup zákazníkov a armádu predavačov. Snažíte sa znížiť cenu televízie, ale podnikateľ vám neustúpi, pretože na to nemá žiadny dôvod.

Scenár 2 – Vyjednávate s mužom, ktorého tím na seba neústavne kričí, predavači sa vyhrážajú odchodom a jeho obchod nevyhnutne potrebuje opravu. Vaša vyjednávacia pozícia bude podstatne silnejšia, pretože ste si vedomí potreby druhej strany získať financie.

Podobne, samozrejme na úplne inej rovine komplexity, je to s Brexitom. V prípade tvrdého Brexitu sa totiž Británia razom ocitne vo veľmi nepríjemnej situácii na vyjednávaní dohôd, pretože ostatné štáty a obzvlášť kriticky dôležité veľmoci ako USA a Čína si budú vedomé svojej silnej pozície a naopak slabej pozície Británie.

Johnson pravdepodobne dotiahne Brexit do konca a vyvedie Britániu z EÚ za každú cenu. Následný, aj keby len krátkodobý, prepad ekonomiky bohužiaľ najviac dopadne na tých, ktorí hlasovali pre zrušenie statusu quo. To sú tie najchudobnejšie a najzanedbanejšie regióny v Británii. A práve pre ne bola strojcom ich problémov spolupráca v rámci EÚ. Lenže to jednoducho nie je pravda a budú to práve tieto regióny, ktoré najviac doplatia na akýkoľvek ekonomický prepad.

Čo čítať ďalej:

[SPRÁVY] Bitcoin môže mieriť na 8 000 dolárov – Dow Jones index „zamrzol“ po vyjadreniach Janet Yellen – Tínedžer vyhral 3 milióny dolárov vo Fortnite

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Adam.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance