[Správy] Bitcoin ETF – Komisia SEC prekročila svoje právomoci, tvrdí komisárka • Kryptoburza BitBay zalistovala štyri nové altcoiny a ďalšie novinky

Mining Prinášame vám najnovšie správy
Prinášame vám najnovšie správy. Zdroj: shutterstock.com/Tero Vesalainen
BITmarkets BITmarkets

Bitcoin ETF: Komisia SEC zamietnutím prekročila svoje právomoci, tvrdí komisárka • Kryptoburza BitBay zalistovala štyri nové altcoiny • Austrálsky Queensland poskytne grand na akceptáciu kryptomien • Bithumb pozastavuje nové virtuálne účty • IBM a forex gigant CLS spustili blockchain App Store • USA: Severná Karolína zakázala dary v kryptomenách pre prezidentských kandidátov • Rusko hlási 15% nárast počtu kryptoťažobných spoločností

Komisárka SEC Hester Peirce tvrdí, že komisia prekročila svoje právomoci

Komisárka SEC Hester Peirce vysvetlila, prečo je pro-Bitcoin ETF a prečo komisia odmietla poslednú žiadosť dvojčiat Winklevossovcov. Peirce pre Bitcoinist zverejnila svoj nesúhlas s odmietnutím Winklevoss Bitcoin ETF a vyhlásila, že rozhodnutie “podkopáva ochranu investorov”. Komisia tvrdí, že navrhovaná zmena nebola v súlade s riadiacim zákonom, konkrétne zákonom o cenných papieroch, ale Peirce s tým nesúhlasí:

“Zastávam názor, že žiadosť, ktorá bola predložená, bola v súlade so zákonom o cenných papieroch, takže nebol dôvod, aby sme nedovolili pokračovanie tohto produktu”

Komisia SEC prekročila svoju právomoc, tvrdí Peirce, ktorá jediná hlasovala za ETF. Viac sa dočítate TU: https://bitcoinist.com/ (v EN)

Kryptoburza BitBay zalistovala ZRX, BAT, REP a Pay

BitBay, jedna z najväčších kryptobúrz v Európe, zalistovala 0x (ZRX), Basic Attention Token (BAT), Augur (REP) a TenX (PAY). Každá minca je spárovaná s Bitcoinom, USD, EUR a PLN. Používateľom BitBay, ktorí obchodujú s krypto-krypto pármi, budú účtované nižšie transakčné poplatky. Pri použitím modelu maker-taker, v ktorom tvorcovia vytvárajú nové objednávky a odberatelia obstarávajú likviditu, bude BitBay účtovať tvorcom nulové poplatky a príjemcom 0,1%. Viac sa dočítate TU: https://dailyhodl.com/ (v EN)

Austrálsky Queensland poskytne grand na akceptáciu kryptomien

Vláda austrálskej provincie Queensland poskytne grant na kryptostartup ako súčasť inovačného financovania vo výške viac ako 8,3 milióna dolárov. Podľa vyhlásenia vlády kryptoplatobná platforma TravelbyBit, zameraná na cestovný ruch, je jednou zo 70 spoločností, ktoré získajú podporu Advance Queensland Ignite Ideas, ktorá podporuje podnikateľov v Queenslande pri rozvíjaní ich podnikania. Cieľom spoločnosti je zvýšiť počet turistov prichádzajúcich do Queenslandu, prostredníctvom predaja cestovných ponúk v kryptomenách a vytváranie ďalších pracovných miest. Spoločnosť tiež spolupracuje s Brisbane Airport Corporation, aby spustila “prvé kryptoletisko” na svete.

Bithumb pozastavuje nové virtuálne účty

Juho kórejská kryptoburza Bithumb pozastavila otváranie nových virtuálnych účtov pre kryptoobchodníkov. Toto opatrenie platí od 1. augusta. Bithumb, jedna zo štyroch najväčších kryptobúrz v Južnej Kórei, prestala dočasne otvárať nové virtuálne účty, pretože nedokázala obnoviť zmluvu s NH Nonghyup Bank. Upozorňuje však, že sa to netýka zákazníkov, ktorí už majú otvorené virtuálne účty. Tí ich môžu naďalej použiť na vklady a výbery. Viac sa dočítate TU: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

IBM s CLS spustili LedgerConnect, blockchain platformu pre finančné inštitúcie

IBM s CLS (poskytovateľ cezhraničných zúčtovacích služieb, ktorý spravuje 5 biliónov dolárov denne), spustili spolu s niekoľkými poprednými finančnými inštitúciami skúšobnú verziu platformy LedgerConnect. Platforma je zacielená na finančné inštitúcie, fintech a poskytovateľov softvéru. Prinesie spoločnostiam širokú škálu aplikácií a služieb, ako je know-your-customer (KYC), sankčné skríningy, manažment kolaterálov, spracovanie derivátov a ďalšie. K LedgerConnect sa už pridalo deväť prominentný inštitúcií, vrátane dvoch najväčších finančných korporácií na svete – Citigroup a Barclay’s. Viac sa dočítate TU: https://cryptoslate.com/ (v EN)

USA: Severná Karolína zakázala dary v kryptomenách pre prezidentských kandidátov

Finančná rada volebnej kampane v Severnej Karolíne nepovolí kandidátom prezidentských volieb, aby na financovanie svojej kampane prijímali dary v kryptomenách. Hoci Federálna volebná komisia v roku 2014 umožnila kandidátom na prezidenta prijímať dary v Bitcoinoch, jednotlivé štátne finančné úrady môžu voľne stanoviť vlastné pravidlá pre kandidátov. Viac sa dočítate TU: https://bitcoinist.com/ (v EN)

Rusko hlási 15% nárast počtu kryptoťažobných spoločností

Ruský krypto sektor sa rozširuje. Počet podnikov, ktoré prevádzkujú mining zariadenia, sa v tomto roku zvýšil. Dáta, ktoré potvrdili tieto trendy, predstavilo združenie Russian Association of Cryptocurrencies and Blockchain (RACIB) uviedlo, že prvej polovici tohto roka sa počet mining podnikov v Rusku zvýšil o 15% na 75 000. Kryptoťažobný priemysel už zamestnáva 350 000 ľudí. Od júla 2018 tvorí Rusko asi 6% svetového mining trhu, čo je o 1% viac ako pred rokom. Združenie tiež varovalo, že oneskorené prijatie digitálnych finančných technológií stojí Rusko ročne tri bilióny rubľov (41 miliárd EUR). Viac sa dočítate TU: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.