[Správy] Bitcoin ETF budú schválené vo februári 2019 • AliPay zakázal obchodovanie s Bitcoinami a ďalšie novinky

Novinky Prinášame vám najnovšie správy
Prinášame vám najnovšie správy. Zdroj: shutterstock.com/Tero Vesalainen
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Bitcoin ETF budú schválené pravdepodobne vo februári 2019 • AliPay zakázal obchodovanie s Bitcoinami • Nový 7nm ASIC – 5x väčší výkon, polovičná spotreba • Najväčšia kanadská kryptoburza mieri do Európy • Čína pritvrdzuje reštrikcie

Bitcoin ETF budú schválené pravdepodobne vo februári 2019

Kryptoanalytik, Brian Kelly, predpovedal, že schválenie burzového nástroja, Bitcoin ETF, príde najskôr vo februári 2019. Americká komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) znova odmietla burzové obchody Bitcoin ETF, čo je ďalšia pripomienka toho, že produkty založené na Bitcoine, ktoré navrhujú rôzne subjekty, neboli schopné primerane riešiť obavy týkajúce sa ochrany spotrebiteľa.

Brian Kelly pre CNBC hovorí, že február 2019 bude pravdepodobne vtedy, keď SEC schváli prvú Bitcoin ETF. Kelly zastáva názor, že predtým, než SEC schváli Bitcoin ETF, bude nevyhnutné, aby presne preskúmal trh, čo pomôže identifikovať možnosti manipulácie s trhom a podvodmi pri obchodovaní a zmierniť ich.

Najväčšia čínska platobná aplikácia AliPay zakázala obchodovanie v Bitcoinoch

Alipay, najväčšia platobná aplikácia v Číne v hodnote 150 miliárd dolárov, oficiálne zakázala obchodovanie Bitcoin over-the-counter (OTC). Oznámenie spoločnosti Alipay zdieľal Red Li, kryptovýskumník a spoluzakladateľ čínskej kryptokomunity, 8BTC. Ten výslovne uviedol, že používatelia Alipay nesmú používať finančnú sieť na obchodovanie s Bitcoinom v mimoburzových a neregulovaných trhoch.

Napriek nadšeniu voči sektoru kryptomien a blockchainu bola spoločnosť Alipay nútená nepriamo odstrániť obchodníkov s kryptomenami zo svojej siete, keď vláda Číny požiadala všetky banky a poskytovateľov kryptomenových finančných služieb o zrušenie obchodných bitcoinových účtov už vo februári. Článok Financial News, publikovaný v Čínskej ľudovej banke (PBOC), hovorí:

Aby sa zabránilo finančným rizikám, zintenzívni Čína opatrenia na odstránenie akýchkoľvek onshore alebo offshore platforiem týkajúcich sa obchodovania s virtuálnymi menami alebo ICO.”

Viac sa dočítate tu: https://cryptoslate.com/ (v EN)

Nový 7nm ASIC – 5x väčší výkon, polovičná spotreba

Japonská spoločnosť Triple-1 Co. Ltd., založená v novembri 2016 so sídlom vo Fukuoka, sa zaoberá vývojom čipov ASIC pre mining kryptomien. Spoločnosť sa začala vývojom zaoberať v februári minulého roka. Tento týždeň spoločnosť Triple-1 potvrdila, že dokončila vzorový čip, vzorovú dosku a prototypovú jednotku ťažobného [7nm] čipu ASIC pod menom Kamikaze. Energetická účinnosť čipu Triple-1 7nm je na úrovni 0,05W / GH. Yamaguchi povedal:

Hoci je ťažobná kapacita oproti konvenčným výrobkom viac ako štvornásobná, očakáva sa, že spotreba energie sa zníži na polovicu.”

Viac sa dočítate tu: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

Najväčšia kanadská kryptoburza mieri do Európy

Vo štvrtok vydala kanadská kryptoburza Coinsquare tlačovú správu, v ktorej odhalila, že do štvrtého štvrťroka roku 2018 začne pôsobiť v Európe. Ako uviedlo kanadské vedenie, Coinsquare má v úmysle ponúknuť celej Európe kompletné služby, vrátane podpory obchodovania s kryptomenami Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin, XRP, Dogecoin a Dash. Cole Diamond, CEO Coinsquare, povedal:

Vstup do masívneho trhu, akým je EÚ, je vzrušujúcim krokom bližšie k vízii Coinsquare, že sa stane globálnou finančnou inštitúciou 21. storočia.”

Čína zakazuje kryptoeventy v Pekingu

Napriek čínskym celoštátnym zásahom proti kryptomenám, ktoré už boli zavedené, čínska vláda ide o krok ďalej a schválila dekrét zakazujúci všetky udalosti súvisiace s kryptomenami v Pekingu. Podľa miestnej spravodajskej kancelárie South China Morning Post zakázali úrady všetkým hotelom, obchodným centrám, kancelárskym budovám a iným komerčným nehnuteľnostiam hosťovanie diskusií o kryptomenách a propagačných akciách”. Toto rozhodnutie bolo oficiálne oznámené pred piatimi dňami, 17. augusta, miestnym finančným oddelením. V dokumente sa uvádza, že táto akcia bola zameraná na ochranu verejných záujmov a finančnej bezpečnosti regiónu, okrem toho aj na posilnenie čínskeho jüanu a zlepšenie hospodárskej stability krajiny.

Viac sa dočítate tu: https://cryptoslate.com/ (v EN)

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.