[Správy] Bitcoin dnes vytvoril rekord! Zaznamenal najdlhší medvedí trh v histórii • Spoločnosť IBM mení medzinárodný obchod…

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Bitcoin dnes vytvoril rekord! Zaznamenal najdlhší medvedí trh v histórii • Spoločnosť IBM mení medzinárodný obchod •  Historicky prvý odsúdený za SIM swapping dostal 10 rokov basy • Fidelity oznamuje, že kryptoplatforma FDAS je vo finálnom testovaní

Bitcoin dnes vytvoril rekord! Zaznamenal najdlhší medvedí trh v histórii

Bitcoin dnes oficiálne prekonal najdlhší medvedí trend v histórii. Vedúca kryptomena oficiálne prekonala tri najväčšie medvedie cykly. Doteraz najdlhší bol v období od decembra 2013 do januára 2015, ktorý trval približne 13 mesiacov. Teraz je to 411 dní, čo je Bitcoin na ceste smerom nadol.

Napriek tomu, že Bitcoin zaznamenal najdlhší úsek znižujúcich sa cien, vyzerá to tak, že otestuje ešte nižšie hodnoty. Očakáva sa, že cena Bitcoinu dosiahne v roku 2019 ešte nižšiu hranicu a že počas tohto procesu môže ľahko padnúť až na 2 000 dolárov.

Tento medvedí trh sa však líši od predchádzajúcich tým, že vývoj a inovácie neboli nikdy také veľké. Veľkí hráči ako Nasdaq ICE, Fidelity Investments a ďalší neustále pracujú na svojich kryptografických produktoch a očakávajú, že ich spustia ešte v tomto roku. To naznačuje optimistické vyhliadky na rozvoj kryptotrhu do budúcnosti. Viac sa dočítate tu: https://coingape.com/ (v angličtine)

Spoločnosť IBM mení medzinárodný obchod

Spoločnosť Pacific International Lines (PIL), deviaty najväčší prevádzkovateľ kontajnerov na svete, zaobstarala zásielku 3 000 kartónov mandarínok. Použila elektronický nákladový list od IBM na dokumentovanie právnych a obchodných informácií vrátane názvu, vlastníctva a prevzatia zásielky.

Blokchain technológia spoločnosti IBM sledovala početné detaily medzi viacerými stranami súvisiacimi s dodávkou na výrobu medzi Čínou a Singapurom. Informácie boli odovzdané za sekundu. Elektronický dokument, tiež známy ako nákladný list, bol odoslaný v reálnom čase a obsahoval kompletné údaje o dodávateľskom reťazci. Tento proces pritom v súčasnosti zvyčajne trvá asi týždeň.

Harriet Green, generálny riaditeľ a predseda IBM Asia Pacific:

„Obchodná sieť založená na blokchaine bude hračka a máme tu s naším partnerom PIL veľkú príležitosť revolucionalizovať dokumentačné procesy spôsobom, ktorý prinesie prospech celému odvetviu.”

Viac sa dočítate tu: https://dailyhodl.com/ (v angličtine)

Historicky prvý odsúdený za SIM swapping dostal 10 rokov basy

Joel Ortiz, vysokoškolský študent, ktorý údajne ukradol kryptomeny v hodnote viac ako 5 miliónov dolárov, bol uznaný za vinného a prijal trest odňatia slobody na 10 rokov. Ortiz bol minulý rok zatknutý a obvinený z krádeže a zneužitia telefónnych čísel asi 40 ľudí. Teraz je prvou osobou, ktorá bola odsúdená za zločin, všeobecne známy ako SIM swapping.

20-ročný muž z Bostonu bol v júli 2018 zadržaný na medzinárodnom letisku v Los Angeles, keď sa snažil odísť do Európy. Je to jeden z niekoľkých hackerov zatknutých minulý rok za SIM swapping, vrátane Xzavyera Narvaeza, Nicholasa Trugliu a Josepha Harrisa.

Všetci boli obvinení z krádeže miliónov v kryptomenách. SIM swapperi používali ukradnuté telefónne čísla, aby získali prístup k účtom e-mailov a sociálnym médiám obetí, ako aj k ich Bitcoin peňaženkám. Viac sa dočítate tu: https://kryptomagazin.sk/ alebo tu https://news.bitcoin.com/ (v angličtine)

Fidelity oznamuje, že kryptoplatforma FDAS je vo finálnom testovaní

Spoločnosť Fidelity zverejnila, že jej veľmi očakávaná kryptoburzová a správcovská platforma Fidelity Digital Asset Services (FDAS) vstúpila do fázy záverečného testovania. Poskytovateľ finančných služieb tiež uviedol, že počas vývoja platformy slúži výlučne vybranému súboru oprávnených klientov.

Spoločnosť zdôrazňuje svoje inštitucionálne zameranie, pričom uviedla, že počiatoční klienti sú dôležitou súčasťou záverečného testovania a zdokonaľovania procesov, čo spoločnosti umožní poskytovať tieto služby širšiemu súboru oprávnených inštitúcií.

Fidelity dodala, že vníma dopyt inštitúcií po dôveryhodnom poskytovateľovi platformy, aby zmobilizoval digitálne prostriedky zmysluplným spôsobom. Zatiaľ čo spoločnosť neuviedla pevný dátum spustenia FDAS, veľká časť komunity kryptocurrency očakáva, že platforma môže začať niekedy okolo marca. Viac sa dočítate tu: https://news.bitcoin.com/ (v angličtine)

Čítajte ďalej

Akcie této marihuanové firmy vzrostly o 300% kvůli tomu nejhloupějšímu důvodu

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

 

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.