SEC sa pozrie blockchainu na zúbok

BITmarkets BITmarkets

Podľa zverejneného vyhlásenia, hľadá komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) spoločnosti, ktoré sa zaoberajú blockchainom, dátami a ich analýzou.

SEC sa snaží nájsť spoločnosti, ktoré sú schopné poskytnúť údaje o blockchaine. Cieľom je monitoring tejto technológie, a tiež aj kryptomien. Minulý mesiac agentúra oznámila, že kryptomeny sú jednou z hlavných priorít výskumu na tento rok.

Mohlo by vás zaujímať: Revolúcia v energetike – Fujitsu prepája blockchain a elektrinu

Nejaké to klasické fízlovanie

Agentúra má záujem o zdroje dát z obľúbených blockchainových sietí. Okrem poskytovania údajov sú spoločnosti povinné analyzovať dáta, čo pomôže overovať transakcie, filtrovať ich, apod.

Agentúra vyzýva spoločnosti, aby ukázali svoju „schopnosť čerpať informácie z dostupných údajov” vrátane identifikácie vlastníkov kryptomenových adries.

V auguste roku 2018 agent protidrogového útvaru (DEA) uviedol, že aj keď existujú kryptomeny zamerané na ochranu súkromia, ktoré sú viac anonymné ako Bitcoin, má agentúra stále spôsoby, ako ich možno sledovať.

„Blockchain nám dáva veľa nástrojov na identifikáciu používateľov. Vlastne chceme, aby ich používali aj naďalej.”

– povedal agent Lilita Infante.

Zdroj: coingape.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil D. Matuszyński.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: