[Správy] Binance pridáva podporu českej koruny – Thajská banka a Ripple spoločne vytvára mobilnú aplikáciu pre cezhraničné platby

0

Prinášame vám stručné zhrnutie tých najdôležitejších správ uplynulého dňa. A na čo sa môžete tešiť? Binance pridáva podporu českej koruny a Thajská banka a Ripple spoločne vytvára mobilnú aplikáciu pre cezhraničné platby.

Binance pridává podporu českej koruny – môžete tak nakupovať kryptomeny ešte výhodnejšie
Thajská banka a Ripple spoločne vytváraí mobilnú aplikáciu pre cezhraničné platby
Čína plánuje spustiť svoju blockchainov sieť už v apríli tohto roku
Prezidentka Európskej centrálnej banky podporuje vznik digitálnej meny

Binance pridáva podporu českej koruny

Binance odteraz umožní užívateľom nakupovať BTC, ETH, BNB a XRP za české koruny, bulharské levy a rumunskej lei. Pre prístup k tejto službe nemusí mať zákazník nič špeciálne, stačí len previazať svoju kartu Visa so svojim účtom. Po pridaní karty Visa si môžete zakúpiť už vyššie spomínané kryptomeny bez nutnosti prevodu do inej meny.

V blízkej budúcnosti bude pridaná podpora Mastercard a ďalších typov kreditných kariet. Binance týmto krokom ukazuje svoju dominanciu čo sa týka podpory nových produktov a inovácií.

Thajská banka a Ripple spoločne vytvára mobilnú aplikáciu pre cezhraničné platby

Najstaršia thajská banka Siam Commercial Bank sa spojila so spoločnosťou Ripple s cieľom vytvoriť mobilnú aplikáciu poháňanú blockchainom pre poskytovanie okamžitých, nízkonákladových cezhraničných platieb. Aplikácia SCB Easy bola predstavená v decembri počas každoročnej akcie organizovanej spoločnosťou Ripple a Swell. Demo údajne preukázalo svoju schopnosť posielať cezhraničné platby v priebehu sekúnd.

Aplikácia bola schopná do 40 sekúnd odoslať platbu na bankový účet príjemcu. SCB tiež spolupracuje so spoločnosťou Ripple na ponuke cezhraničných platieb EMVCO QR. QR platby sú populárne v celej Ázii a SCB bude ponúkať zákazníkom okrem prevodov aj mikroplatobné služby. Nedávny prieskum uskutočnený spoločnosťou PwC ukazuje, že 86% čínskej populácie využíva mobilné platobné aplikácie.

Mohlo by vás zaujímať: [TOP 10] 10 mincí, ktoré sa oplatí sledovať v roku 2020 – Kryptomeny prechádzajú od špekulácie k reálnemu použitiu

Čína plánuje spustiť svoju blockchain sieť už v apríli tohto roku

Čínska celoštátna sieť založená na blockchaine bude spustená už v apríli tohto roku. Ambiciózny projekt podporovaný čínskou vládou si kladie za cieľ poskytnúť dôveryhodnú a škálovateľnú infraštruktúru pre podporu nových projektov nielen v oblasti blockchainu, ale aj pre rozvoj inteligentných miest a digitálnej ekonomiky.

Projekt je zatiaľ v testovacom režime, kedy počas obdobia medzi októbrom 2019 a marcom 2020 má sieť údajne zahŕňať celkom 400 podnikov a 600 vývojárov. Vzhľadom k tomu, že čínska vláda postupne posilňuje prijatie a zvyšuje odbornosť blockchainu, je zriadenie novej národnej siete blockchain zrejme dôležitým míľnikom v jej prístupe. Vedľa aktívneho vývoja blockchain aplikácií Čína tiež usilovne pracuje na zavedení vlastnej digitálnej meny.

Prezidentka Európskej centrálnej banky podporuje vznik digitálnych mien

Prezidentka Európskej centrálnej banky, Christine Lagardeová, podporuje aktívne zapojenie bánk do vývoja digitálnej meny centrálnej banky s cieľom riešiť dopyt po rýchlejších a lacnejších cezhraničných platbách. Lagardeová pripomenula, že banka naďalej skúma uskutočniteľnosť a prednosti CBDC, pretože takýto platobný prostriedok by mohol mať veľký vplyv na finančný sektor.

Tento článok pochádza z českého originálu trading11.com

Čo čítať ďalej?

Ako obchodovať s kryptomenami? – Návod pre úplných blbcov! – alá Samuel Slavkovský

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre