[Správy] Binance otvára svoje dvere inštitucionálnym investorom • EOS varuje pred falošnou peňaženkou…

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

BAT naznačil nové partnerstvo – môže priniesť až 80 miliónov nových používateľov • Binance otvára svoje dvere inštitucionálnym investorom • EOS varuje pred falošnou peňaženkou SimpleEOS na Google Play • CEO Revolutu: Wall Street nechce kryptomeny • Top 10 kryptoexpertov, ktorých sa oplatí sledovať na Twitteri

BAT naznačil nové partnerstvo, ktoré môže priniesť 80 miliónov používateľov

Brendan Eich, autor Brave prehliadača a tvorca Basic Attention Tokenu naznačil spoluprácu s webovou platformou na zdieľanie obsahu. Podľa jeho slov by tento významný krok mohol jeho projektu priniesť viac ako 80 miliónov nových používateľov. Aj keď meno spoločnosti Eich nekonkretizoval, vychádzajúc z počtu zmienených návštevníkov môže ísť o weby Quora, Reddit, Xhamster, IMDB či Pinterest.

Viac sa dočítate tu: cryptoglobe.com (v angličtine).

Binance otvára svoje dvere inštitucionálnym investorom

Len pár týždňov pred spustením globálnej platformy na obchodovanie kryptomien – Bakkt, prichádza Binance s niekoľkými novinkami. Kryptoburza predstavila zoznam produktov a služieb zameraných na prilákanie inštitucionálnych investorov. Tie majú položiť základy pre dlhoočakávaný kapitál, ktorý by práve tento typ investorov mal priniesť.

Konkrétne ide o nasledovné kroky:  Pokračovanie budovania technológie, ktorá je potrebná na zabezpečenie najvyššej úrovne bezpečnosti, spoľahlivosti a likvidity na ich platforme • Kvalitný výber obchodovateľných tokenov a coinov • Nové služby poskytované špeciálne pre obchodníkov s veľkým objemom obchodov program odstupňovaných poplatkov • Zvýšená podpora firemných účtov vrátane prispôsobenia API rozhrania.

Viac sa dočítate tu: ethereumworldnews.com (v angličtine).

EOS varuje pred falošnou peňaženkou SimpleEOS na Google Play

EOS RIO, skupina brazílskych vývojárov spoločnosti EOS, varovala priaznivcov tejto kryptomeny pred falošnou peňaženkou, vďaka ktorej podvodníci získavajú súkromné kľúče. Tá má označenie SimpleEOS a je dostupná na Google Play.

V súčasnosti nie je jasné, koľko používateľov si danú peňaženku nainštalovalo, každopádne  vývojársky tím EOSu odporúča sťahovať peňaženky iba od vývojárov, ktorým dôverujete. V prípade EOSu pritom nejde o prvý takýto prípad. Začiatkom tohto roka sa podobná podvodná peňaženka vyskytla aj v konkurenčnom App Store.

Viac sa dočítate tu: cryptoglobe.com (v angličtine).

CEO Revolutu: Wall Street nechce kryptomeny

CEO londýnskej spoločnosti Revolut, Nikolay Storonsky, na Lisabnonskom Sumite vyhlásil, že doteraz neexistuje žiaden záujem veľkých inštitucionálnych investorov o kryptomeny. A to aj napriek blížiacemu sa spusteniu Bakkt, Fidelity Digital Asset Services a ErisX, ktoré boli vytvorené presne na tento účel. Podľa jeho názoru Wall Street len veľmi váhavo investuje do začínajúcich produktov a do platforiem súvisiacich s kryptomenami.

Napriek tomu však ostáva optimista a očakáva, že príchodom roku 2019 sa situácia na trhoch zlepší.

Viac sa dočítate tu: ethereumworldnews.com (v angličtine).

Top 10 kryptoexpertov, ktorých sa oplatí sledovať na Twitteri

Na záver vám ešte v rámci oddychového víkendového čítania prinášame zoznam desiatich kryptoexpertov, ktorých sa oplatí sledovať na Twitteri. Ich vyjadrenia sledujú tisíce ľudí a ich názory môžu do istej miery nastoľovať trendy v oblasti kryptomien.

Web portál cryptoticker do tohto zoznamu zaradil nasledovných predstaviteľov:

  • Vitalik Buterin – rusko-kanadský programátor a spoluzakladateľ aktuálnej trhovej dvojky – Etherea.
  • Andreas M. Antonopoulos – populárny rečník a popredný svetový odborník na technológiu blockchain. Zároveň je aj pedagogickým spolupracovníkom na Nikózijskej univerzite a pracuje pre obchodnú burzu v Chicagu.
  • Nick Szabo – počítačový vedec, o ktorom si niektorí kryptonadšenci myslia, že je Satoshi Nakamoto.

V zozname nechýba ani Charlie Lee, tvorca Litecoinu a Jed McCaleb, zakladateľ Stellaru. Súhrn osobností uzatvárajú Gavin Andresen, Joseph Lubin, Changpeng Zhao a kontroverzný Roger Ver.

Linky na jednotlivé profily ľudí v rebríčku a viac informácií nájdete tu: cryptoticker.io (v angličtine).

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.